Переглядів: 769

Самі ж і провокуємо стихії

Глобальне потепління має спонукати уряди країн до конкретних дій.

Задля збереження довкілля за наступні кілька років уряди усіх країн мають максимально подбати про утеплення будівель, введення нових стандартів енергоефективності для промисловості та будинків, розвитку громадського транспорту. Такі заходи допоможуть зменшити споживання енергії та — як результат — скоротити кількість викидів парникових газів. Про це пише Національний екологічний центр України, посилаючись на дані другої частини V звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК). Без цих кроків зміна клімату загрожує катастрофічними наслідками в майбутньому.

Світ не готовий до життя в умовах зростання ризиків, пов’язаних зі змінами клімату, які даються взнаки на всіх континентах. МГЕЗК порахувала: мінімальні витрати на адаптацію лише в країнах, що розвиваються, складуть близько 100 млрд доларів США на рік. Зміни клімату посилюються та загрожують затопленнями, посухами і підвищенням температур, що призведе до збільшення кількості людей, які живуть у бідності, проблем з продовольчою безпекою та розповсюдженням захворювань.

За даними Українського гідрометеорологічного центру, основними негативними наслідками зміни клімату для нашої країни є збільшення кількості стихійних метеорологічних явищ, посилення буревіїв, виникнення теплових хвиль.

«Ці стихійні явища призводять до руйнування інфра-структури міст, відбувається затоплення населених територій, знищуються насадження в сільському господарстві. Для нас — це черговий привід замислитися над ефективністю використання енергоресурсів і зробити все можливе для попередження катастрофічних наслідків зміни клімату», — зазначає Ірина Ставчук, експерт Національного екологічного центру України. За її словами, зменшуючи споживання енергії домогосподарств та замінюючи старі технології великого бізнесу на ті, які відповідають європейським стандартам, Україні вдасться не лише скоротити кількість викидів парникових газів, як цього вимагає МГЕЗК, а й забезпечити власну енергетичну незалежність, що нині є одним з пріоритетів нашої держави.

Анна ВИЧАВКА,
практикант Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net