Великодня реконструкція 2000-літньої давнини
19 квітня сквер Гамова на декілька годин перетвориться на Давній Єрусалим. В Одесі напередодні великого світлого свята Пасхи другий рік поспіль проходитиме масштабна костюмована вистава «Великодня реконструкція».
Ідея проведення цього заходу належить благодійному фонду «Добрий Самарянин». Основна мета «Великодньої реконструкції» — донести до людей істинне значення Пасхи, зануривши їх в атмосферу історичних подій, які відбувалися близько 2000 років тому у Римській імперії. «Люди знають які страви готувати на Великдень, як фарбувати крашанки і які пасочки пекти, розбираються в усіх тонкощах і нюансах української кухні до цього свята. І дедалі частіше святкування зводиться до застільних посиде-ньок, до банального наїстися-напитися. Тим самим вихолощується, зводиться нанівець, втрачає сенс сама суть Великодня. Що це за свято, чому воно таке важливе для людей — відповіді на ці питання кожен знайде на реконструкції в суботу», — розповів Петро Сердіченко, президент БФ «Добрий Самарянин».
За задумом, імпровізованою Дорогою Скорботи пройдуть головні герої — Ісус Христос, матір Марія, Варавва, Пілат, цар Ірод, римські легіонери й ізраїльтяни. Процесія крокуватиме маршрутом: вулиця Балківська — сквер Гамова, 3. У масовці будуть задіяні понад 200 акторів-аматорів. Вони на зрозумілій мові візуалізації покажуть одеситам, що саме відбувалося в часи життя і смерті Ісуса Христа. «Це не якийсь закритий захід для представників окремих конфесій. Взяти участь можуть усі, не залежно від віри — як мусульмани з християнами і протестантами, так і атеїсти. Реконструкція нестиме суто пізнавальний характер, а не релігійний чи пропагандистський. Ми хочемо, щоб люди краще знали історію, щоб помилок минулого ніхто не повторював. Щоб не було кровопролиття, а всі жили мирно, були добрими одне до одного», — кажуть організатори.
Важливо й те, що в реконструкції візьмуть участь не лише дорослі, а й діти. «Особисто я зацікавлений в тому, щоб мої діти в простій формі зрозуміли, що ж тоді відбувалося. Торік вони були настільки вражені побаченим, що, прийшовши додому, просто плакали. І для мене це було хорошим приводом сісти і все їм пояснити. Пояснити, що Ісус Христос пішов на роз-п’яття добровільно, що він зробив це заради спасіння нас, людей, тому що всі ми — грішники. Цього року мої діти теж братимуть участь у реконструкції. Вони весь рік готувалися. Ми навіть пошили їм спеціальні костюми», — зауважив Денис Сердіченко. Для тих, хто не дружить з голкою, шити одяг тих часів учасникам реконструкції допомагають волонтери на спеціальних майстер-класах з аутентичного вбрання. «Приносите із собою тканину, два-три заняття — і від римлянина вас не відрізнити», — кажуть організатори.
А от почати думати, як римляни тих часів, одеситів навчать члени клубу воєнної реконструкції VEMI («Вексиляція римських військ провінції Нижньої Мезії»). Спе-ціально для цієї інсценіровки історичних подій клуб підготував унікальні трюки. «Наш клуб допоможе організаторам показати, як саме виглядали римські солдати в першому столітті нашої ери, який одяг носили, яку зброю, де жили, який у них був побут. Спеціально для цього на вулиці Балківській у сквері Гамова ми зведемо великий намет. Всередині розмістимо репліки (авторське повторення художнього твору, яке може відрізнятися від оригіналу розмірами або окремими деталями зображення. — Прим. Авт.) тих часів, різні артефакти. Все виготовлено власноруч, за зразками археоло-гічних знахідок», — розповів керівник VEMI Сергій Шаменков.
Свої роботи виставлять навіть кримські археологи. Всі елементи відображатимуть життя солдатів Північного Причорномор’я. Від клубу очікується 5—7 бійців. Допоможе в просвітительстві і наукова лекція. «У п’ятницю, 18 квітня, о 14.00 в приміщені благодійного фонду «Добрий Самарянин» ми проведемо лекцію «Історичний контекст життя Ісуса Христа». З’їдуться історики з усієї України. Але взяти участь зможуть всі бажаючі, не обов’язково мати якусь спеціальну освіту», — зазначив Денис Сердіченко.
На самій реконструкції працюватимуть відеооператори й фотографи. Всі охочі зможуть зафіксувати свою участь у святі для сімейного архіву. «Фото й відео викладатимуться в хорошій якості на наших офіційних сайтах в Інтернеті. Кожен зможе зайти на них і з будь-якої точки планети скачати свої світлини», — запевнили організатори.
Окрім самої лекції й наукової частини, на учасників реконструкції чекає багато сюрпризів. Особливо пощастить дітлахам. Ще до початку театралізованого дійства, о 12.30, розпочне роботу дитячий сектор. Разом із батьками малеча робитиме браслетки на пам’ять про подію, спробує свої сили в різних майстер-класах. Після реконструкції на них чекатиме великодній показ нових серій мультфільму «Суперкнига», музична вистава та концертна програма. «Але є один нюанс: це не буде якимось балаганом і веселощами. Тема серйозна й потребує до себе шанобливого ставлення», — зауважив президент благодійного фонду «Добрий Самарянин».
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206