Захистімо свою революцію
Серед тих росіян, які голосували в Криму на «референдумі», як на мене, з усіх щілин наївно-простакувато пробивалася їхня шовіністично-колонізаторська сутність. Он із яким захопленням каже жінка, що вона повертається на батьківщину… А батьківщина, виявляється, — Владимир… Плутає Крим з Владимиром? І не відчуває ніскілечки, що своїми діями руйнує державу, в якій живе. Втовкмачила, на жаль, декому у мізки російська пропаганда, що потенційно у всьому світі може бути володарем тільки Росія. Таке мислення притаманне було в минулих століттях. Бо коли в Москві в червоному одязі під червоними прапорами марширують якісь люди, мимоволі думаєш, що потрапив у 1930-і—1940-і роки…
Що й казати, дорого нам дістався і дістається капіталізм, витіснивши мільйони людей з життя, перетворивши їх у пауперів і люмпенів, зробивши їх живильним підґрунтям для всіляких про-йдисвітів і падлюк. Не взяли до уваги ні досвід жовтневого перевороту, ні досвід капіталістів Західної Європи, котрі навчилися ділитися із суспільством, яке зростило їх.
У наших же доморощених капіталістів очі і розум затьмарила спрага наживи. Вони пішли шляхом ескалації конфліктів, спровокувавши колотнечу так званих еліт, забезпечили за допомогою численних фальсифікацій обрання зручного для себе уряду. І заповнили всі можливі і неможливі щаблини на шляху заволодіння влас-ністю в неосяжних розмірах.
Тепер же завдяки Майдану країна одержала шанс вибратися з цієї ями. Та силами зовнішньої інтервенції організується і внутрішня контрреволюція, піднімають голову доморощені кримінальні елементи, засилаються штатні провокатори із сусідньої країни…
Україно, якщо ти сама не захистиш свою революцію, ніхто і ніщо нам не допоможе. Історія, право, справедливість — на твоєму боці. Маєш твердо і рішуче відстоювати своє право на свою державу. І як важливо тут прораховувати свої дії на багато кроків уперед, вчасно і вміло реагувати на будь-які напади ворогів нашої державності. Нам треба мати власну стратегічну лінію і не відхилятися від неї.
Наприклад, ніяк не втямлю, як до Донецька можуть звезти стільки людей, які там горланять про чужу державу і розмахують чужими прапорами. А де ж, скажіть мені, ті, хто охороняє нашу державу?! Якщо таких нема — створюйте народне ополчення.
Почула якось на вулиці, що українців десь там, у Москві, називають «зрадниками». З вуст злітає у відповідь назвати цих людців шовіністами, колонізаторами, експлуататорами, але утримаюсь. У традиціях таких осіб вважати зрадниками цілі народи. Українці в тому списку не перші.
Тільки світ спільними зусиллями може вилікувати шовіністів від шовінізму. Якщо ж світ цього не усвідомить, якщо тільки підраховуватиме свої збитки від торгівлі, від розриву якихось стосунків, то через нахабного агресора можна втратити все і всім.
А ще цікавить: хто в Україні захистить українців, зокрема і в Криму? Доки лякатимуть «бандерівцями», обливаючи їх усіляким брудом? За що?! За те, що вони любили Україну і боролися з усілякими ворогами за її незалежність? Справді, ніби живеш у перевернутому з ніг на голову світі, де підлість вважається доброчинністю і навпаки.
Так хочеться, щоб Україна ро-зірвала ту пуповину, яка зв’язує її кайданами з вічним нашим гальмом. Хочеться, аби ніхто не смів давати нашій країні якісь уроки, повчати, не вміючи самим нічого, аби ніхто не їхав до нашого монастиря зі своїм законом. Варто б, до речі, повчитися патріотизму, порядності і людяності у кримськотатарського народу.
І ще важко зрозуміти, коли чуєш різні погляди на НАТО та Євросоюз, а це ж продукує так звана наша еліта. Якби вона була патріотичною, то були б об’єктивні погляди на ЄС і НАТО — як необхідні складові безпеки нашої країни. Народ пішов би в переважній більшості за проукраїнською елітою. А всі ті розбіжності, балакання тільки на користь сепаратистам і зовнішнім ворогам.
Дивує мовчання центральної влади на заяву нинішніх «правителів» Криму щодо нібито націоналізації власності України на півострові. Чому тут задкуємо?
Багато подібних питань виникає, та, на жаль, не завжди знаходиш на них відповіді. Велике прохання до влади: не забалакуйте проблеми, не марнуйте час, а рішуче їх розв’язуйте.
Надія БОЙЧУК.
м. Одеса.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206