Світ на боці України
27 березня Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України. Документ був підготовлений делегаціями Німеччини, Канади, Коста-Рики, Литви, Польщі та України. За ухвалення резолюції проголосували 100 членів Генеральної Асамблеї, проти — 11, ще 58 делегацій, включаючи Китай, утрималися.
У резолюції підкреслюється, «що референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».
Члени Генеральної Асамблеї підтвердили свою прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальній цілісності України в її міжнародно-визнаних кордонах. Вони закликали всі держави «відмовитися й утримуватися від дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, в тому числі будь-яких спроб змінити кордони України за допомогою загрози силою або її застосування чи інших незаконних засобів».
У резолюції також міститься заклик до країн не визнавати будь-яку зміну статусу АР Крим і Севастополя та утримуватися від будь-яких дій, які можна було б витлумачити як визнання зміни статусу.
Автори документа закликають сторони негайно приступити до мирного врегулювання ситуації щодо України шляхом прямого політичного діалогу, виявляти стриманість, не вдаватися до односторонніх дій і войовничої риторики, які можуть посилити напруженість, і повною мірою брати участь у міжнародних посередницьких зусиллях.
В офіційному коментарі Міністерства закордонних справ України щодо ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції зазначається:
«Цією резолюцією головний політичний і найбільш представницький орган ООН підтвердив свою відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України згідно з її міжнародно-визнаними кордонами... Російській Федерації було передано чіткий сигнал про неприпустимість дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності та територіальної цілісності України, включно з будь-якими спробами змінити кордони нашої держави шляхом погрози силою або її застосування чи іншими незаконними способами...
Широке як для резолюцій ГА ООН з критично важливих політичних питань коло підтримки та 47 співавторів документа з різних регіонів світу стали черговою перемогою здорового глузду над мовою сили та підтвердили потужну підтримку України перед обличчям збройної агресії з боку Росії.
Висловлюємо жаль з приводу голосування РФ «проти» резолюції, яка повністю базується на Статуті ООН. Будучи не в змозі накласти вето на рішення ГА ООН, ця країна кинула всі сили на мобілізацію своїх сателітів і країн, що займають останні позначки в рейтингах демократії. Як кажуть, «скажи мені, хто твій товариш, і я скажу тобі, хто ти». Цим кроком, поряд з непідтримкою — єдиною серед держав — членів Ради Безпеки ООН — проекту резолюції РБ щодо України 15.03.14 р., Росія втратила черговий шанс повернутися до лона цивілізованих країн світу та загнала себе в ще більшу ізоляцію на міжнародній арені.
МЗС висловлює вдячність всім державам — членам ООН, що виступили співавторами та підтримали резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України», а також разом з нашою державою сприяли її просуванню та схваленню».
У свою чергу міністерство закордонних справ Росії назвало резолюцію «контрпродуктивною» і такою, що «лише ускладнить сприяння врегулюванню внутрішньополітичної кризи в Україні». Москва також висловила обурення «політичним шантажем й економічним тиском» на окремі країни при ухваленні резолюції.
Зауважимо, що, крім самої Росії, проти резолюції голосували: Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, Північна Корея, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве та Венесуела.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206