№ 25 (21496) cубота 29 березня 2014 року

Переглядів: 827

10 антикризових кроків

Непопулярні кроки, які анонсував раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, у четвер були ним же озвучені у Верховній Раді. Те, чого ще рік тому вимагав Міжнародний валютний фонд, стало реальністю. Перше, що відчує більшість українців, — це зростання тарифів на енергоносії. Потім — збільшення ціни на алкоголь і тютюн, повідомляє http://ipress.ua.

На фоні цього зростання будуть заморожені мінімальні зарплати і пенсії. А з наступного року до цього переліку додасться також податок на доходи з депозитів. Але нова влада обіцяє економити не лише на українцях, але й на собі. Зокрема, буде скорочено чиновницький апарат, продано 50% автопарку і фактично всю власність Державного управління справами.

Переглядів: 959

«Третій шлях – це шлях до країн третього світу»

/_f/2014/025.jpg «Пріоритетом влади повинна бути безпека Одеси та Одеської області», — заявив на брифінгу 26 березня міністр закордонних справ Польщі Радислав Сікорський, підсумовуючи свій візит до нашого міста.

У рамках відвідин Радислав Сікорський побував на флагмані українського ВМС фрегаті «Гетьман Сагайдачний», провів робочу зустріч з керівництвом Місії ЄЕС з прикордонної допомоги Молдові та Україні і генерального консульства Республіки Польща в Одесі, прочитав лекцію в ОНУ ім. І.І. Мечникова на тему «Чому Україні потрібен Європейський Союз» та поспілкувався зі студентами-філологами, які вивчають польську мову в Центрі польської культури університету. Високий гість презентував центру рідкісне видання конституції Польщі. Потім глава МЗС держави-сусідки прочитав лекцію для студентів-міжнародників ОНУ, в якій провів паралель між історіями Польщі та України на шляху європейської інтеграції. Відповідаючи на запитання студентів, міністр висловив упевненість, що після створення зони вільної торгівлі з ЄС Україна стане багатшою і сильнішою.

Переглядів: 756

Зі шлейфом недовіри

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» заявляє про недовіру Одеській міській виборчій комісії і вимагає її переформатування.

Доконечна суспільна необхідність і юридична обґрунтованість дострокового припинення повноважень діючого складу за-значеної комісії та формування нового обумовлена цілою низкою кричущих порушень чинного законодавства України, які були допущені міською виборчою комісією під час виборів одеського міського голови та депутатів Одеської міської ради 31 жовтня 2010 року. Наведемо лише найяскравіші з них.

Переглядів: 1314

Окупанти не можуть називатися героями

Відкритий  лист  до президента  РФ

Пане президенте РФ, як одесит принципово звертаюся до вас мовою мого народу в надії, що не лише ви, а й ваші спецслужби прочитають цього листа.

Навмисно не торкаючись 500-літньої історії «собірательства зємєль русскіх», хотів би зосередити вашу увагу на перспективах  взаємовідносин РФ та сусідніх держав.

Переглядів: 794

Світ на боці України

27 березня Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України. Документ був підготовлений делегаціями Німеччини, Канади, Коста-Рики, Литви, Польщі та України. За ухвалення резолюції проголосували 100 членів Генеральної Асамблеї, проти — 11, ще 58 делегацій, включаючи Китай, утрималися.

У резолюції підкреслюється, «що референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».

Переглядів: 719

«Не купуй російське»

У рамках кампанії «Не купуй російське» активісти громадянського руху «Відсіч» та ініціативи «Коловорот» продовжують поїздки по містах України. Цієї неділі, 30 березня, вони завітають до Одеси.

В одеських супермаркетах активісти проведуть низку символічних флешмобів із закликом бойкотувати бізнес російських виробників. Мешканців міста закликатимуть відмовитися від товарів та послуг, що виробляються країною-агресором, а також не піддаватися на провокації з пропагандою сепаратизму. Учасники акцій поширюватимуть кілька видів листівок зі списком великих російських підприємств та інфографікою того, як, користуючись послугами російських компаній, кожен українець фінансує окупацію своєї країни.

Переглядів: 829

Найманець в орендаря, або Земля для них – чуже, а про чуже не дбають

Свого часу прочитав у «Чорноморських новинах» актуальне інтерв’ю «Плата за землю: хто і скільки». Посадовець Держземагентства Анатолій Колосюк пояснював, що нормативна грошова оцінка земель є однією з основ ефективного використання земельних ресурсів. Це база для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема розрахунку орендної плати та визначення земельного податку.

У цьому інтерв’ю наголошується на визначенні нормативної грошової оцінки землі щодо впливу її на податок на землю, але дуже хочеться нам, селянам, щоб було наголошено на визначенні справедливої сплати нам, орендодавцям, новими панами (які вже стають буржуями) за оренду нашої землі. Бо в указі про сплату у три відсотки було закладено розмір на користь орендарів. Зрозуміло, що більше вони селянам не платитимуть. Так було багато років, і так є сьогодні.

Переглядів: 702

Випробування земельною спадщиною

У країнах з розвиненою ринковою економікою процес переходу земельних ділянок від одних власників до інших є звичайною справою. Проблема в тому, що Україна до їх числа не належить. Тому щоразу, коли виникає життєва необхідність змінити власника паю, з’являються численні проблеми. Вони виникають навіть у тих випадках, коли земельні ділянки передаються у спадок.

Про те, як оформляється земельний спадок і з якими труднощами стикаються учасники цього процесу, розповідає директор Ресурсного центру з прав на землю, президент асоціації «Земельна спілка України» Андрій КОШИЛЬ.

Переглядів: 754

Олег ЛЯШКО: «Хто не підтримує свою армію – підтримує чужу»

Кандидат у президенти, лідер Радикальної партії Олег Ляшко провів зустріч з елітою війська — професорсько-викладацьким складом Національної академії Збройних сил України. А також зустрівся з прикордонниками і військовими на північному кордоні з Російською Федерацією — на Чернігівщині (уразливий через близькість до Києва) і на кордоні з тимчасово окупованим Кримом, за кілька кроків від місця дислокації військ кремлівських агресорів.

Разом з українськими спецслужбами Ляшко також взяв активну участь у визволенні заручників-морпіхів з полону окупантів. Прикметно, що «радикальний» Ляшко — чи не єдиний з політиків, хто у цей складний час на передовій не словом, а ділом допомагає нашим військам.

Переглядів: 953

«Україна не мала ще іншого такого сина...»

1 квітня – 205 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя (1809–1852), одного з найзагадковіших класиків світової літератури

Досі прихильники великого Миколи Гоголя в різних країнах світу сперечаються про те, яка з двох держав — Росія чи Україна — має більші права називати письменника своїм. А як він сам вважав? Микола Васильович сказав би: «Я — українець». Про це, зокрема, свідчить його власноручний запис у книзі іменитих пацієнтів санаторію Карлсбада, де у 1846 році лікувався. Ось його дослівний переклад з французької на українську, який навів в одній з публікацій Євген Маланюк: «Мр. Микола Гоголь, українець, замешканий у Москві, автор декількох комедій російських».

З багатьох інших фактів також можна зробити висновок, що Гоголь скрізь представлявся українцем. Не випадково ж великий Пушкін, захоплюючись його талантом розробити будь-яку тему, називав письменника «хохлом». Існує переказ і про те, що Микола Ва-сильович не приховував свого походження, знаючи, що знатні батьки єдиної жінки, яку він пристрасно кохав і яка надихнула його на пропозицію руки і серця, — графині Ганни Вієльгорської, зверхньо дивилися на українців. Начебто в день сватання йому запропонували ніколи не говорити, звідки він родом, але письменник чесно сказав, що цього ніколи не буде, й отримав відмову. Батько і мати Ганни не могли погодитися на шлюб дочки з небагатим і «худорідним малоросом».

Переглядів: 780

Турнір юних ерудитів

В Одесі пройшов районний етап XII чемпіонату міста з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» серед школярів. У змаганні взяли участь понад 500 учнів.

Традиційно цю гру для юних розумників організовує департамент освіти міськради спільно з міським клубом «Ерудит» ім. В. Я. Мороховського. Перші такі чемпіонати в Одесі влаштовував Борис Бурда, а в останні десять років інтелектуальними змаганнями школярів опікується вчитель математики вищої категорії школи №35, голова дитячої комісії ВГО «Ліга українських клубів інтелектуальних ігор» Ольга Цейтлін.

Переглядів: 1169

Щоб урожаїлася грядка

У садівників-городників — найгарячіша пора: підрізають, копають, сіють, саджають... Тож пропонуємо добірку порад, які, сподіваємося, допоможуть виростити щедрий урожай.

Не перекопуйте грядки у вітряну погоду: багато вологи вивітриться з ґрунту. Не варто тривожити землю і відразу після дощу — нехай волога піде глибше.

Переглядів: 6607

Безсилі перед потеплінням

Ґрунтуючись на численних даних, американські екологи попереджають, що вже в 2050 році клімат на Землі дуже відрізнятиметься від сьогоднішнього і це вплине на продукти, багато з яких стануть рідкісними або навіть зовсім зникнуть.

Насамперед це стосується кави арабіка: при потеплінні кавові дерева не можуть протистояти грибковим захворюванням, і якщо в найближчі десятиліття не буде знайдено ліки, велика частина кавових плантацій загине». Шоколад не зникне, але значно здорожчає. Посухи у Франції призведуть до зникнення традиційних вин «бордо» вже у середині XXI століття.

 

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net