Ворожа атрибутика
На розі одної з центральних вулиць Одеси підстаркувата жіночка запропонувала мені обрізок «георгіївської» стрічки. Запитала її: навіщо вона мені? «А хіба ви не підете завтра на акцію антифашистів? Перев’яжете нею рукав чи причепите на куртці. Буде видно, що ви — наша», — пояснила.
Чи хтось цю агітаторку напоумив, чи то з власної ініціативи роздавала вона ту атрибутику — не стала з’ясовувати. Тепер думаю: дарма, що не поцікавилася, хто, з її точки зору, оті «вони» і хто «наші».
Та, власне, зайве те запитання. «Георгіївка» стала атрибутом українофобських зборищ. Їхні учасники, котрі називають себе антифашистами, активізувалися в нашому місті особливо останнім часом. Це в основному комуністи і проросійсько налаштовані реваншисти. Вони тупо ненавидять усе українське, вибухають агресією, люттю, почувши українське слово, побачивши вишиванку. Нічого не вдієш, такий у них діагноз, патологія... І тут, мабуть, доречно ще раз пригадати слова колиш-нього прем’єр-міністра Велико-британії Уїнстона Черчілля, який застерігав, що фашисти майбутнього називатимуть себе антифашистами.
А щодо «георгіївської» стрічки... Тями не добереш, чому цей атрибут царської армії імперіалістичної Росії маємо культивувати в Україні? Рябіє вона найчастіше в День Перемоги над фашистською Німеччиною у Другій світовій війні. Та ось парадокс: під час цієї війни жоден радянський воїн не одержував ніякої нагороди з ознаками цієї стрічки. Навпаки — вручалися георгіївські хрести, медалі, нагородна зброя, всілякі шеврони козакам, власівцям, котрі служили «Великій Німеччині», як свого часу відзначалися в боротьбі з народом і білогвардійські офіцери. Ті козаки, власівці брали участь у каральних операціях проти партизанів, вислужувалися перед окупантами, обслуговуючи концтабори, тощо.
Чи не наруга це над Перемогою?
Поліна АНАСКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206