Майдан об’єднує хоробрих
Із загостренням політичних стосунків смішить, часом обурює, а подекуди й жахає рівень культури деякої одеської молоді. І якщо я скажу — рівень упав, то зроблю стратегічну помилку, узявши на себе сміливість поділити одеситів на дурних і розумних. Я скажу так, що має легшу масу — те і на поверхні, зовсім не обов’язково, що таких людей багато.
Ближче до суті. В переддень до II Всеукраїнського форуму Євромайданів було жорстоко принижено честь та гідність одної людини. Звичайна українська людина, християнка, мати сіла після робочого дня у районі Пересипського мосту на 168-е маршрутне таксі. Оскільки місць у салоні не було, попросилася сісти коло водія. Той дозволив. Подивившись на пасажирку, водій помітив значок — маленький значок з тризубом та стрічкою прапора. Тої ж хвилини спинив авто та відмовився їхати далі, поки «політична повія» не вийде. Час був пізній, маршрутка була, мабуть, з останніх, і жінка відмовилася у дуже чемній формі, зауваживши, що не водієві вирішувати, яких кому бути поглядів.
Далі, як на мене, відбувалося дещо, за що, мені здається, не тільки звернутися необхідно до органів охорони порядку, а й зобов’язати цього чоловіка пройти примусове психіатричне обстеження. Молодик виклав ноги на панель, керуючи далі ногами, входячи у якийсь дивний настрій ненависті і збудження від цього. Бачачи це, наша героїня вирішила перейти до салону, де вже вивільнилося одне місце. На той момент з пасажирів було осіб 18 молодих хлопців та одна жінка. Саме вона й покликала пані Тетяну сісти на її місце. «Як тільки встала, автобус різко загальмував, і я впала обличчям на брудну підлогу, а тій жінці, що взялася мені допомагати, якийсь молодик із салону поставив «підніжку», вона впала поряд, також забруднилася…» Водій на це відреагував жваво: «Оце зараз потішимося!» Він вийшов зі свого місця та почав притискати Тетяну Вікторівну до підлоги, тикати їй під рота свій черевик, примушуючи поцілувати його та «вибачатися, за те, що погано їдемо», що через таких, як вона «робиться хаос і безлад у країні», обзивав як хотів…
Жоден з присутніх чоловіків не встав на захист…
Потім мучитель сів на своє місце і за 15 хвилин доїхав майже з центру міста до житломасиву Котовського. Там на зупинці двоє пасажирів швидко схопили свою «жертву» за одежу і, в буквальному смислі, викинули з маршрутки прямо в стовп. Тетяна боляче вдарилася плечем. Водій швидко поїхав, а чоловіки почали «топити» «бендерівку» у калюжі від талого снігу, примовляючи: «Зараз тут і втопишся у своїй політиці!» І якби не випадковий перехожий, можливо, завдали б ще якихось ушко-джень…
Прийшовши до тями від пережитого, жінка наступного дня підняла всіх, кого знала. Ця історія потрапила до соціальної мережі, були скликані журналісти. З Тетяною Вікторівною працював адвокат, складено заяву до міліції. Навіть у разі відхилення заяви, не прийняття справи до розгляду, справедливість буде відновлено законним чином.
Мене, як громадянку своєї країни, цікавить лише одне: чого бажали кривдники? Адже із самого початку подій у Києві та й по всій Україні початковою тактикою гаранта було не зважати. І навіть у чомусь ця «тактика» була ефективною — етнічна українська частина Південної Пальміри разом з іншими етносами протестувала, решта «ісконно рускіх» робила вигляд, що «не бачить». Так і жили: хто хотів — долучався, хто не хотів — лаявся і йшов додому на диван ненавидіти.
Ця подія приниження людської гідності в час Революції Гідності підняла дуже багато людей, як у мережах, так і в реальних розмовах. Люди подружилися завдяки цій темі, обмінялися телефонами, іншими контактами. Скоро, впевнена, знайдуть водія того 168-го маршруту і шлях його буде відомий, крім Божого суду…
Але…
А вам що з цього, люди, які слухають глуху й сліпу, перелякану владу? Що з вами буде?
Олександра ГРИГОР’ЄВА,
письменниця, активістка Євромайдану.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206