№ 12 (21483) четвер 13 лютого 2014 року
Політичні орієнтири українців
Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» представила результати загальнонаціонального со-ціологічного дослідження «Настрої України», проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС» і Київським міжнародним інститутом соціології.
Дослідження було проведене силами двох дослідницьких центрів у період з 24 січня по 1 лютого 2014 року по всій території України методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору — квотна вибірка (за ознаками віку та статі). Вибірка у віці від 18 років і старше репрезентативна загалом для України (2400 респондентів) за показниками віку, статі та типом поселення (місто/село). Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал) складає +/— 2,0%.
До 200-річчя Великого Кобзаря
Мій Шевченко
Читаю майже сто сімдесят років тому написане, але й досі не почуте Шевченкове послання «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам…»
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
Читаю — і не можу стримати сліз.
Микола СКОРИК: «Влада сильна, коли показує результат»
Якось розповіли таку історію. Їхали жителі одного нашого райцентру на прощу до Почаївської лаври. Тільки-но перетнули межу Одеської області, попросили водія зупинити автобус. Той, звісно, загальмував, бо ж дорога далека, а в дорозі всяке трапляється. Та яким було його здивування, коли всі пасажири в салоні дружно піднялися і почали молитися. Чому б це? У відповідь почув: нарешті закінчився іконостас з «народних бюджетів» та портретів «губернатора» — і в людей наче в очах розвиднилося.
Нинішній голова облдержадміністрації Микола Скорик, на відміну від попередника, прожектів не будує й самопіаром не займається. За три місяці, що на посаді, продемонстрував досить прагматичні (взяти бодай оптимізацію численних обласних програм), інколи компромісні (скажімо, ініціатива щодо спільного звернення керівників регіональних організацій політичних партій) дії та вчинки, чітко заявив свою пропрезидентську позицію, яка може комусь подобатися, а комусь — ні, але на те він і представник президента, щоб проводити його волю, задекларував прагнення зберегти мир і спокій у нашому багатонаціональному краї. Такі ось перші, певна річ, суб’єктивні, мої враження.
«Совкова любов» та примхливі одесити
Суботнє фрік*-шоу на вулицях Одеси з портретами Леніно-Сталіних, влаштоване фашистами-«антифашистами», та креативний недільний «марш западенців» у виконанні кращої частини одеситів у черговий раз підкреслили усю глибину прірви між люмпенсько-шариковським та справді буржуазним/ городянським/громадянським баченням розвитку Одеси.
Той, хто схоче зрозуміти, чому совок у всіх своїх проявах і пар-тійках так нервово ненавидить усе прозахідне, волелюбне, магдебурзьке, а власне капіталістично-міщанське (цю рису можна порівняти з львівськими міщанськими традиціями, у чому Львів та Одеса схожі), варто довідатися про коріння цих перверсій сьогоднішнього агонізуючого совка.
З таємного донесення одного з комуністичних ідеологів А. Луначарського до Леніна травня 1920 року, тобто невдовзі після окупації Одеси (були то суто неукраїнські, з російських губерній, а часто просто бандитські елементи, нащадки яких нині ще розгулюють моїм містом): «Этими отрицательными своими сторонами крупные города (не исключая Елисаветграда, где мне тоже довелось присмотреться к делу) подходят к тому законченному типу антисоветского города, который мы и видим в самой Одессе. Одесса наиболее ярко выраженный город спекулянтов, какой я видывал на всем пространстве Российской и Украинской республик. Впрочем, я мало знаю здешнюю буржуазию. Это, в сущности говоря, бары, сутенеры, саботажные совбуры, проститутки, вообще какой-то черный хлам, весьма показным образом разодетый, ровно без всякого дела фланирующий и даже во мне, человеке, как известно, весьма мягком, возбуждающий неудержимое желание прибегнуть к самым крутым мерам. Одесса, конечно, цвет российского хищнического мещанства».
У вінок шани Кобзареві
«Квіти у вінок шани Тарасові Шевченку» — так активістки Ліги жінок назвали вечір, приурочений до 200-річчя Великого Кобзаря, який відбудеться в Золотій залі Літературного музею (вул. Ланжеронівська, 2) 9 березня.
У вечорі, який розпочнеться о 13.00, візьмуть участь улюбленці одеської публіки Антоніна Кулієва та її вихованці — студенти Одеської національної академії ім. А.В. Нежданової.
Андрій ЄРМОЛАЄВ: «Країною керує корпорація. Державні інститути приватизовані»
Навряд чи колишнього директора Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Андрія Єрмолаєва можна назвати незалежним експертом. Як справедливо зазначає сам політолог, у владі він не новачок. Два роки роботи в адміністрації президента Леоніда Кучми, два — помічником прем’єр-міністра Валерія Пустовойтенка, тісна співпраця очолюваного ним Центру соціальних досліджень «Софія» з «газовою групою» і майже чотири роки роботи на посаді директора НІСД. Увесь цей час колектив інституту на чолі з Єрмолаєвим працював над розробкою стратегії розвитку країни для президента Віктора Януковича. «90 зі 100% проблем, що фігурують у політичному меню, вирішував інститут, і є проекти рішень». Але переважно Єрмолаєв писав «у шухляду». У президентську шухляду. Бо далеко не всі пропозиції були затребувані, а значна частина взятих на озброєння спотворювалася, інколи — до невпізнанності, на етапі реалізації, пише «Дзеркало тижня. Україна».
За роки роботи на різну владу жорсткі в оцінках люди називали Андрія Єрмолаєва лоялістом. Сам він вважає, що школа інтелектуального менеджменту влади цінна, незалежно від того, на яку політичну силу працюєш.
Як правильно платити дитині і за що
Багато батьків стоять перед дилемою: чи варто фінансово заохочувати дитину за успіхи у навчанні та допомогу в домашній роботі? Пропонуємо дещо по-іншому подивитися на це питання: за що дітям можна платити і як це робити правильно.
Давати гроші дитині варто починати у віці 4—5 років. Вирішальний вплив на уявлення дитини про грошові відносини має власний досвід спілкування з грішми. З того моменту, коли дитина каже своє перше «купи», тобто десь у 4- — 5-річному віці, варто почати обговорювати з нею сімейний бюджет та видавати кишенькові гроші і винагороди за допомогу або певні досягнення. Звертаємо увагу, що кишенькові гроші потрібно видавати систематично і в певному обсязі, незалежно від грошових винагород «за за-слуги». Кишенькові гроші допоможуть дитині навчитися планувати свої витрати, заощаджувати на бажану річ та економити, тоді як винагороди прищеплять розуміння, що добробут може залежати від її власних зусиль і старань.
Чи вже розкрито «Могилу»?
...і з-під неї
Встане Україна.
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!..
Тарас Шевченко.
Цього року святкуємо 200-ліття від народження генія і месії української культури та національної думки Тараса Григоровича Шевченка. З подачі його озброєної пером руки розпочалася нова епоха в долі нашої багатостраждальної Батьківщини. Його творчість містить безліч містичних та надихаючих елементів, які впродовж багатьох десятиліть стають дедалі актуальнішими. Однією з підвалин важливості заповітів Т.Г.Шевченка є його чітке усвідомлення становища українського народу, яке і сьогодні для більшості населення є неосяжним.
Як відомо, свій рідний край великий поет, з-поміж багатьох епітетів, визначив як «могилу». Варто одразу зазначити, що могила у класичному сприйнятті, як споруда сакрального значення, не є кінцевим пунктом будь-якого явища, а найвірогідніше — мостом до іншого світу або форми. Це поняття стосується і Кобзаревого розуміння Могили-України як пункту, де слава її кращих синів не є втраченою, а лише спочиває до кращих часів.
Галілео ГАЛІЛЕЙ: «Найвища мудрість – знати самого себе»
П’ять років тому людство відзначало Міжнародний рік астрономії, проголошений Генеральною асамблеєю ООН на честь 400-літнього ювілею створення Галілео Галілеєм першого телескопа. А 15 лютого нинішнього року святкуватимемо 450-ліття від дня народження самого Галілео Галілея — італійського мислителя епохи Відродження, фізика, астронома, одного із засновників сучасної науки.
Народився Галілео в італійському місті Піза, в сім’ї родовитого, але збіднілого дворянина Вінченцо Галілея, знаного теоретика музики. У 1572-у сім’я переїхала у Флоренцію, столицю Тосканського герцогства.
Стрітення, Громниця, Зимобор
15 лютого в пам’ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після Його наро-дження (згідно з Законом Божим, з часу визволення євреїв із єгипетського полону кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження) відзначають Стрітення Господнє.
Коли Діва Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом уже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником, але він таки не повірив у можливість народження Спасителя від Діви Марії. І тоді Дух Святий напророчив йому, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить народження Господа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей». Звершивши все згідно з законом Господнім, Марія і Йосиф повернулися до Вифлеєму.
Живопис Анатолія Горбенка
14 лютого о 15.00 в Одеському художньому музеї (вул. Софіївська, 5а) відкриється персональна виставка живопису Анатолія Горбенка.
Народився Анатолій Олександрович у Кіровограді 8 лютого 1944 року в родині робітника. Закінчив Одеське державне художнє училище та художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. З 1970-го почалася активне творче життя митця. Перша персональна виставка робіт відбулася в 1976-у в Іллічівську.
Галілеївські раритети «Горьківки»
Перед вагомим списком відкриттів та досліджень Галілео Галілея можна, як кажуть в Одесі, «з повагою скинути капелюха». І ми пишаємося, що у фондах нашої «Горьківки» зберігаються унікальні документи та матеріали про життя і діяльність цього великого італійця.
Серед них — рідкісне мініатюрне видання 1896 року — лист до Христини ді Лорена, написаний Галілеєм у 1615-у. Книжка розміром у 256-у частку аркуша має 205 сторінок і заслуговує на титул «найменшої книги світу». В антикварному каталозі фірми Breslauer u. Meyer (зараз Martin Breslauer) у Берліні в 1900 році ця книжечка позначена як найменша у світі. Для її друку був використаний шрифт «Дантіно», висота букв якого менше 1 мм.
Олімпійська заявка «Львів-2022»
У головному медіа-центрі Олімпійських ігор у Сочі Україна представила членам Міжнародного олімпійського комітету, спортсменам і вболівальникам концепцію олімпійської заявки «Львів-2022».
Окрім України, за право приймати найбільший зимовий спортивний захід планети наразі змагаються Польща та Словаччина (спільна заявка), Казахстан, Норвегія і Китай.
Ціна перемоги
Для кожного спортсмена перемога на Олімпійських іграх — мрія всього життя, а якщо за втілення цієї мрії держава ще й щедро винагороджує своїх героїв, то є заради чого старатися. У ці дні, коли у Сочі тривають світові змагання, iPress.ua з’ясував і порівняв, яка країна скільки платить за найвищі місця на олімпійському п’єдесталі пошани.
Насамперед про Україну. За медаль найвищої проби — золоту — нашим спортсменам уряд пообіцяв винагороду по 150 тисяч доларів, за срібну — $75 тис., бронзову — $50 тис.
Пернаті під опікою портовиків
Щорічно у районі поромної переправи Іллічівського морського порту зимують лебеді, сотні качок і чайок. У цю важку для пернатих пору ними опікується служба охорони праці і навколишнього середовища адміністрації порту.
«Робота з порятунку птахів від морозів стала для портовиків уже традиційною. Ми уважно стежимо, щоб у пернатих було достатньо водної поверхні, не скутої кригою, бо інакше вони можуть замерзнути і загинути», — розповідає заступник начальника служби Олександр Юрченко.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206