Переглядів: 2194

Жіноче обличчя революцій

Одноденна виставка «ЯнукоВИЧ» та проект «Тітоньки vs тітушки» відбудуться у неділю, 9 лютого, біля пам’ятника Дюку. Початок о 12.00. Закінчення — як стемніє.

Як зазначають ініціатори, у нашій країні відбуваються справжні зміни, які не можна порівняти з жодними подіями за останні 20 років. Такого самовизначення і самоврядування Україна, як і багато інших держав, не бачили вже давно. Ми не знаємо, чим закінчиться це торжество народної волі і вільного вибору, але ми щиро віримо, що переможе народ! Ми також не знаємо, де буде добре Україні — в Євросоюзі чи в дружбі з Росією. Це покаже час. Але те, що зараз потрібно думати, куди ми йдемо і яких лідерів хочемо мати, — очевидне. Досить хамства і принижень! Досить зубожіння народу й ожиріння можно-владців! Сьогодні в усьому світі Україна асоціюється з волелюбним народом, який встає з колін, і його антиподом — президентом, котрий вперто не хоче усвідомити, що таке ставлення до свого народу ні до чого хорошого призвести не може. А тому йому варто піти і забрати з собою всі оті остогидлі радянські прийоми ведення справ у державі.

«Ми, організатори — художники, куратори, продюсери проекту, чекаємо від усіх роботи на тему революції та правління Віктора Януковича будь-якого формату: у вигляді плакатів і постерів, фотографій, живопису, графіки, малюнків, інсталяцій, скульптур, об’єктів і т.д. Ми їх покажемо народу. А народ нехай розсудить. Народу завжди видніше. Народ знає, де смішно, а де — страшно. Ми не пропонуємо нікого скидати. Ми пропонуємо поміркувати, чи потрібна нам така влада, чи ні?» — зазначається у прес-релізі до виставки, у назву якої закладене порівняння нинішньої ситуації з невиліковною хворобою.

Паралельно з виставкою «ЯнукоВИЧ» прекрасна половина людства матиме можливість взяти участь у проекті «Тітоньки vs тітушки».

Чи не найяскравішою особливістю Французької революції, що вразила сучасників й учасників, була активна участь жінок у таких, здавалося б, нежіночих подіях. Відомий похід на Версаль був в основі своїй жіночою акцією. Семитисячний натовп складався переважно з них. Армія і гвардійці, які охороняли Версаль, не чинили жінкам жодного опору. Вони були морально обеззброєні.

Та й революція 1917 року почалася насправді не в жовтні, а в березні. Якщо бути точнішим — 8 березня 1917-го, тобто в день, який нині знаємо як Міжнародний жіночий день. За старим стилем це було 23 лютого (цікавий збіг дат, чи не правда?). Саме тоді жінки-ро-бітниці і дружини солдатів заповнили вулиці голодного Петрограда. Персонал трамвайного депо Василівського острова, що складався переважно з жінок, відчуваючи за кілька днів до 23 лютого загальне занепокоєння, направив свою представницю в розквартирований поблизу полк, щоб з’ясувати у солдатів, чи будуть вони стріляти в них, чи ні. Відповідь була негативною. Пізніше соціолог і культуролог Питирим Сорокін напише буквально таке: «Якщо майбутні історики захочуть дізнатися, хто почав російську революцію, то їм не слід створювати заплутаної теорії. Революцію почали голодні жінки... Вони почали з краху трамвайних вагонів і погрому дрібних магазинчиків. І тільки пізніше, разом з робітниками і політиками, вони почали прагнути до того, щоб зруйнувати могутню будову російського самодержавства».

У розпал подій на Майдані, коли міліція по периметру оточила учасників протесту, на головному інформаційному ресурсі нинішньої революції — Фейсбуці — поширили заяву: «Просимо жінок і дітей покинути Майдан». Кожних 10 хвилин вона знову й знову з’являлася у стрічці, нагнітаючи й так максимально напружену ситуацію. Аж поки, нарешті, хтось із представниць «слабкої» статі не відповів: «Та не підемо ми звідти. Перестаньте ширити цю нісенітницю».

І справді, у цій нелегкій справі зміни самосвідомості сучасного соціуму роль жінки є абсолютно очевидною. Найвідоміші сучасні політичні в’язні — саме жінки. Коли чоловіки, виконуючи злочинні накази, застосовують силу, у тому числі й зброю, проти учасників мирної акції протесту, коли інші чоло-віки, спортивної статури і в кросівках, безкарно вчиняють злочини проти своїх співвітчизників, на справжні мужні вчинки можемо сподіватися саме від жінок. Оце і є «битва» тітоньок з «тітушками». Вибір симпатичний. Переможець — теж.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net