Переглядів: 1296

Тетяна ЧОРНОВОЛ: «Я думала, мене вб’ють»

У ніч на 25 грудня на трасі Бориспіль—Київ по-звірячому побили відому журналістку та громадського діяча Тетяну Чорновол. У молодої жінки — струс мозку, численні гематоми, зламаний ніс. Як зауважили колеги, таке враження, що у злочинців стояло завдання: проломити Тетяні череп, адже били саме по голові…

За фактом побиття міліція спочатку відкрила кри­мінальне провадження за статтею «хуліганство» і лише наступного дня, коли збурилося українське суспільство і міжнародна спільнота різко засудила напад на журналістку, справу було перекваліфіковано на «нанесення тяжких тілесних ушкоджень».

Із самого початку з провладного табору почали звучати закиди про те, що у скандалі з побиттям журналістки зацікавлена... опозиція.

Учора «Українська правда» висловила припущення, що в МВС намагаються прив’язати справу про напад на Тетяну Чорновол до депутатів від опозиції. Зазначимо, що на момент здачі номера у друк уже було затримано п’ятеро підозрюваних.

«У ході слідства встановлено, що затримані тісно контактували з членами партії «УДАР» Євгеном Огарковим, Дмитром Крейніним та Ігорем Опадчим. Двоє останніх є депутатами Київської обласної ради від партії «УДАР». Крім того, встановлено зв’язок підо­зрюваних і з народним депутатом від фракції «Батківщина» Володимиром Полочаніновим, — цитує «УП» начальника головного слідчого управління МВС Миколу Чинчина. — Слідство вже має дані, що один з підозрюваних, Олександр Котенко, був членом бандитського угруповання Савлохова. Ця група входила в злочинне співтовариство Рибалка, на прізвисько Рибка, убитого в 2005 році…»

А ще Микола Чинчин, повідмив, що слідчі проана­­л­і­­зували виступ колишнього власника телеканалу «ТВі» Костянтина Кагаловського, у якому той звинувачує у причетності до рейдерського захоплення телеканалу Сергія Котенка, підозрюваного у побитті Тетяни Чорновол. «Слідством встановлено, що Сергій Котенко був засновником і директором підприємства, якому був підконтрольний телеканал ТВі», — сказав начальник головного слідчого управління та додав, що «до діяльності підозрюваного мають відношення народні депутати Микола Княжицький і Давид Жванія».

Зі свого боку Микола Княжицький, після того як дав свідчення правоохоронцям, у своєму Facebook написав: «Був у міліції. Дав покази у справі побиття Тетяни. Чому викликали — так і не зрозумів. Вони теж. Крім Чорновол у цій справі нікого не знаю». А Давид Жванія повідомив «УП», що має йти на допит у понеділок.

«Якщо міліція спробує зам’яти цю справу або спробує перекласти провину на інших, то, я думаю, міліція не зможе від цього бруду дуже довго відмитися», — заявив на радіо «Свобода» народний депутат від фракції «УДАР», заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, генерал-полковник міліції Микола Паламарчук. За його словами, опозиція фактично зробила всю роботу за міліцію, все можливе, щоб якнайшвидше знайти автомобіль і людей, які можуть бути причетні до організації та побиття Тетяни Чорновол.

«Якщо проаналізувати усі напади, які чиняться проти активістів Євромайдану, то цілком очевидно, що побиття Чорновол є проявом того загального тиску, який влада чинить на людей», — вважає Микола Паламарчук.

Лідер опозиційної партії, на яку кинули тінь підозри, зі свого боку назвав слова  Миколи Чинчина про нібито причетність братів Кличків до кримінальних угруповань брехливими та безпідставними і заявив про намір звертатися до суду з позовом до начальника ГСУ МВС про захист честі, гідності і ділової репутації. «Замість того, щоб провести об’єктивне розслідування і знайти справжніх виконавців і замовників побиття Тетяни Чорновол, відомство Захарченка вдається до звичних провокацій і фактично покриває злочинців. Тому з тим, кому доручили озвучити брехню і нісенітниці, ми говоритимемо в суді», — цитує прес-служба «УДАРу» Віталія Кличка.

За словами опозиційного політика, МВС сьогодні стало каральним загоном влади і не гребує будь-якими методами у боротьбі з опозицією і громадянами України. «То «Беркут», виявляється, «обороняється» від мирних студентів, то плетуть якусь маячню, намагаючись перекласти на опозицію причетність до побиття журналістки», — зауважує Віталій Кличко і додає: «УДАР» вимагає прозорого та об’єктивного розслідування справи про звіряче побиття Тетяни Чорновол. І знайти справжніх виконавців злочину, а не призначити винуватих, щоб вигородити замовників. І ті, й інші повинні понести покарання».

Сама журналістка пов’язує побиття із своєю професійною і громадською діяльністю та впевнена, що напад на неї здійснили не випадкові люди. В інтерв’ю для «5-го каналу» вона, зокрема, сказала, що причини влаштувати на неї напад були у багатьох людей. Зокрема, на її думку, це могла бути помста за знешко­дження машини з прослуховуванням СБУ, а також співпраця з «Автомайданом». «Перед цим інцидентом я була коло маєтків Захарченка і Пшонки. І ця машина  могла до мене пристати, коли я була біля маєтку Пшонки. До цього було пікетування маєтку Медведчука, де я  виступила у певній ролі», — сказала у розмові з колегами потерпіла і додала, що нападники ціле­спрямовано били її в голову та обличчя.

«Коли тебе таранить дорогий джип, ти розумієш, що за твоє життя вже заплачено. Я думала, мене вб’ють», — поділилася Тетяна Чорновол своїми передчуттями перед нападом.

* * *

24 грудня на правлінні Київської організації Національної спілки журналістів України міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка виключили з членів НСЖУ. Цю інформацію «Телекритиці» підтвердила відповідальний секретар Київської організації НСЖУ Алла Малієнко. За її словами, Віталія Захарченка було при­йнято до членів НСЖУ (певний час він працював телеведучим) у грудні 2004 року Донецькою обласною орга­нізацією, навесні 2013-го він став на облік у київській організації спілки.

Алла Малієнко зазначила, що Віталія Захарченка виключили з НСЖУ через «недотримання вимог Євромайдану, часті випадки побиття журналістів та неналежне розслідуванні справ, що стосуються журналістської діяльності».

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net