Переглядів: 856

Одеська опера запрошує...

Рік, що минає, для Одеського театру опери та балету був насиченим, творчим. Уже вдруге відбувся Міжнародний фестиваль мистецтв, на його сцені було показано 254 вистави, поставлено кілька прем’єр, серед яких — два балети та чотири опери. А ще — кілька десятків концертних програм. Про це і не тільки йшлося на підсумковій прес-конференції.

Прощальний концерт року відбувається в Одеській опері вже традиційно. Нинішній присвячений двом композиторам, які, на перший погляд, мало чим пов’язані між собою. Хіба тим, що обидва — знаменитості. У прощальному концерті звучатимуть твори італійського композитора ХІХ століття Джакомо Россіні та відомого радянського творця Ісака Дунаєвського. Концерт має цікаву назву, яка починається пушкінським рядком і завершується по-одеськи непередбачувано: «Там чаруючий Россіні…і Дунаєвський».

Головний диригент театру Олександру Самоїле розповів: «Ці композитори об’єд­нані одним концертом за принципом їх музичності. Вони обидва — геніальні методисти, із них просто сипалися мелодії. Обидва були обрані Богом, щоб своїм талантом, майстерністю вселяти добро в душі людей. Ставлення до легкості, ча­рівливості мелодій, до блискучого розу­міння оркестру в них однакове».

Ще одна причина, заради якої, зізнався головний диригент, в Одесі звучатимуть твори Ісака Дунаєвського така. Коли наприкінці свого життя композитора переслідувала влада, йому зателефонували з Одеси і запропонували дати авторський концерт. Прийом тутешньої публіки виявився дуже теплим, одесити підтримали опального композитора. Маестро має намір віддати належне великому Ісаку Дунаєвському і навіть пропонує глядачам… підспівувати разом із солістами і хором улюблені мелодії.

Олександру Самоїле також розповів, що цього разу він відійшов від обраної раніше концепції — виконувати у першій частині серйозні класичні твори, щоб дати можливість глядачам замислитися про підсумки року, який минає, і в другому відділенні перейти до легких, веселих творів.

Прощальний концерт 2013 року, який відбудеться 29 грудня о 18.30, стане сюрпризом навіть для досвідчених меломанів.

Новий 2014 рік розпочнеться в оперному Різдвяним фестивалем. Концерти відбудуться 8, 12 та 14 січня.

Відкриття Різдвяного фестивалю про­йде за участі колишнього диригента Одеської опери Оксани Линів, яка сьогодні працює у Німеччині. Вона має намір показати різні грані бачення Різдва, відтак у першій частині звучатимуть твори європейських та американських композиторів, а в другій — російських і українських.

«Це не лише географія, це філософія Різдва. Для католиків — це сімейне, дуже інтимне свято, яке відзначається вдома, при свічках. Для православних — народні гуляння, колядки, нестримні веселощі. Скоріше за все, ця традиція походить ще з язичницьких часів і пов’язана з проводами старого року та зустріччю нового», — зауважила Оксана Линів.

Лейтмотивом першої частини концерту стали невеликі музичні твори, об’єднані темою зимової прогулянки або катання на санках. Звучатимуть твори Леопольда Моцарта, Вольфганга Амадея Моцарта та Фредеріка Деліуса. Друге відділення пройде під знаком Миколи Гоголя, музику на твори якого написали Петро Чайковський, Микола Римський-Корсаков та Микола Лисенко.

За словами Оксани Линів, програма побудована таким чином, щоб зацікавити і досвідчених музикантів, і пересічного глядача. У концертах, окрім трупи оперного, візьме участь хор Одеської національної музичної академії та вихованці школи ім. П.С. Столярського.

А ще на прес-конференції керівництво театру поділилося своїми планами на 2014 рік. Зокрема, вже затверджено макет декорацій до опери Г. Доніцетті «Любовний напій». Режисером спектаклю виступить головний диригент театру Оксана Тараненко, диригентом-постановником — Валерій Регрут. Прем’єра опери-комедії очікується у квітні.

«У світовому репертуарі дуже мало комедійних опер, — зауважує режисер Оксана Тараненко, — у фіналі обов’язково когось вбивають, герої втрачають глузд, сопрано люблять спалити на вогнищі або ж скинути в річку, після чого загиблий персонаж ще співає. Це дуже сумно. Тому комедія потрібна кожному оперному театру».

Ще одна радісна новина — до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка на сцені театру пройде концерт української музики, який планується включити до постійного репертуару. Концерт, за словами режисера, буде незвичним, оригінальним і зможе змінити ставлення глядача до української музики.

Готується до постановки опера «Вій» за повістю Миколи Гоголя на музику українського композитора Віталія Губаренка. Опера буде представлена у концертному варіанті, але з використанням мізансцен.

Готуються також дві балетні прем’єри, а старі постановки — «Травіата», «Се­вільський цирульник» та «Білосніжка і сім гномів» — оновлюватимуться.

Будуть і нові постановки опер малих форм на сцені «Бельетаж», які полюбилися витонченому глядачеві.

Вже зараз, за словами генерального директора театру Надії Бабіч, формується програма Третього міжнародного фестивалю мистецтв.

Отже, у наступному 2014 році на нас чекає чимало нових подій, приємних сюрпризів і вишуканих вражень від Одеського театру опери та балету.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net