Переглядів: 795

Яка ціна домовленостей?

Опозиція негативно оцінила укладені Віктором Януковичем у Москві 17 грудня угоди. Експерти ж не виключають, що знижка ціни на газ і російські кредити можуть занадто дорого обійтися Україні, йдеться в огляді, підготовленому «Німецькою хвилею».

Україну здали
в ломбард?

Лідери трьох українських опозиційних партій вкрай негативно оцінили домовленості президента Януковича в Москві, головними з яких стали надання Україні кредиту обсягом 15 мільярдів доларів США та зниження ціни на газ. У тому, що Янукович уникнув спілкування з журналістами за підсумками московських переговорів, а також судячи з факту нерозголошення текстів підписаних документів, опозиціонери вбачають намагання приховати економічні та полі­тичні поступки Києва Москві.

В опозиціонерів немає сумніву в тому, що ці поступки суперечать національним інтересам України. «Жодні документи, які суперечать європейській інтеграції України, не пройдуть процедуру ратифікації у Верховній Раді», — заявив зі сцени Майдану Незалежності лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк.

Союзник Яценюка, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко, не виключив, що Росія дає Януковичу гроші та знижку на газ під державні гарантії. А це, на думку політика, може означати, що роз­плачуватися доведеться стратегічно важливими підприємствами, а то й цілими галузями економіки України. Серед таких галузей він назвав сільське господарство, літакобудування та газотранспортну систему. Кличко назвав Януковича своїм персональним супротивником і заявив, що викликає його «на ринг».

Янукович здав Україну в ломбард, а українців зробив довічними кріпаками Москви, заявив у своєму виступі на Майдані голова партії «Свобода» Олег Тягнибок. «Сьогодні він здав у ломбард агропромисловий комплекс, космічну, літако- і суднобудівну галузі. Отими московськими грошима він хоче латати дірки у бюджеті», — заявив політик. Він вважає, що замість цього Янукович мав би вимагати від Кремля компенсацій українцям заощаджень, які вони втратили 1993 року в Ощадбанку СРСР, повернення Україні її частки золотовалютного та діамантового фондів СРСР.

Тривожна
непрозорість

У московських домовленостях Януковича найбільше впадає в око їхня надзвичайна непрозорість, сказав в інтерв’ю DW науковий директор Інституту євро-атлантичного співробітництва Олександр Сушко. «Виникають цілком обґрунтовані підозри, що ціною цієї оборудки для України є стратегічні активи і відмова від суверенітету в багатьох зовнішньополітичних та зовнішньоекономічних питаннях», — сказав експерт.

Він зауважив, що чимало з підписаних Януковичем угод не потребуватимуть ратифікації парламентом. Але в опозиції залишиться можливість заблокувати їх під час розгляду державного бюджету та інших важливих документів, від яких залежатиме виконання московських домовленостей, вважає експерт.

В українсько-російських відносинах ніколи не було рівноправності, а тому наразі нема підстав вважати, що російська сторона пішла на економічні поступки Україні, сказав в інтерв’ю DW голова Комітету економістів України Андрій Новак. «Завжди, коли російська сторона давала Україні якийсь кредит, це супроводжувалося здачею якихось промислових чи інфраструктурних українських об’єктів або якимись політичними поступками з боку Києва», — нагадав економіст. Водночас він закликав зачекати з остаточними оцінками до оприлюднення офіційних документів.

Жертва
євроінтеграції

Президент Росії Володимир Путін заявив, що розміщення в цінних паперах України частини резервів Фонду національного добробуту Росії не пов’язано з жодними умовами. Зокрема, Путін наголосив, що не обговорював з Януковичем вступ України до Митного союзу (МС). Але в українській пресі з посиланням на «поінформовані джерела» з’явилися повідомлення про те, що окрім 14 підписаних у Москві українсько-російських угод, про які було офіційно повідомлено, Віктор Янукович підписав «таємні рамкові документи» з приєднання України до МС.

Депутат парламенту від «УДАРу», екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник поширив заяву, в якій попередив, що платою за газову знижку стане українська газотранспортна система. На його думку, зниження ціни газу для України до 268,5 долара може бути тимчасовим, а пов’язані з цим довгострокові домовленості стосуватимуться поставок газу в Україну та його транзиту в ЄС. У разі створення українсько-російського газотранспортного консорціуму Україна не зможе виконувати свої зобов’язання члена європейського Енергетичного співтовариства. А вихід з цієї організації «унеможливлює підписання угоди про асоціацію з ЄС», — застеріг Пинзеник.

Олександр САВИЦЬКИЙ.
Джерело: http://dw.de/p/1Abkq.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net