№ 100 (21468) четвер 19 грудня 2013 року

Переглядів: 796

Яка ціна домовленостей?

Опозиція негативно оцінила укладені Віктором Януковичем у Москві 17 грудня угоди. Експерти ж не виключають, що знижка ціни на газ і російські кредити можуть занадто дорого обійтися Україні, йдеться в огляді, підготовленому «Німецькою хвилею».

Україну здали
в ломбард?

Лідери трьох українських опозиційних партій вкрай негативно оцінили домовленості президента Януковича в Москві, головними з яких стали надання Україні кредиту обсягом 15 мільярдів доларів США та зниження ціни на газ. У тому, що Янукович уникнув спілкування з журналістами за підсумками московських переговорів, а також судячи з факту нерозголошення текстів підписаних документів, опозиціонери вбачають намагання приховати економічні та полі­тичні поступки Києва Москві.

Переглядів: 972

За себе і своїх дітей

Із приватного щоденника мітингувальника

Я адвокат, батько чотирьох дітей, тому до всіляких позапланових поїздок, не пов’язаних із зароблянням коштів для сім’ї, ставлюся скептично.

Але дії української влади, які передували підписанню угоди про євроінтеграцію та саме не підписання цієї угоди привели до того, що навіть від своєї дружини, зазвичай далекої від політики, останні дні чув тільки обурення нашими керманичами.

Саме це, а також те, що дружина сказала, що і сама поїхала б на Майдан, якби не діти, спонукало мене вибрати три дні у своєму графіку роботи (вільні від судів, слідства та клієнтів) і поїхати до Києва.

10 грудня, вівторок.

6.00. З хлопцями, з якими їхав до Києва, познайомився лише в мікроавтобусі. Всі різного віку, з різних соціальних прошарків, але всі не байдужі до того, що відбувається.

13.30. Майдан зустрів нас морозом та великою кількістю людей. Зі сцени постійно лунали виступи. На кожному кроці розгорнуті чи польові кухні, чи намети, біля яких стоять столи, де кожен бажаючий може безкоштовно випити гарячого чаю, з’їсти кашу або бутерброд. Майдан схожий на великий мурашник, який живе лише за йому відомими законами. На перший погляд, різноманітна маса людей або просто ходить по майдану, або стоїть перед сценою, але потім починаєш розуміти, що багато майданівців виконують якусь місію. Ті двоє несуть дрова до палатки; ось група пішла до зовнішнього периметру, напевне, підсилити охорону; ось дівчата несуть продукти; там люди розгортають якісь прапори та плакати і т.д., і т.п.

Переглядів: 4517

Без Європейської площі і бюджету-2014

Під головуванням Олега Бриндака у вівторок відбулася ХХII сесія Одеської міськради.

Розпочалася робота депутатів з боротьби проти «кнопкодавства». Проект, підготовлений депутатами від « Батьківщини», «Фронту змін», депутатської групи «Майбутнє Одеси » і поза­фракційними, передбачав введення прямої заборони голосування чужими картками. Крім того, пропонувалося запровадити письмову реєстрацію депутатів і розробити механізм вилучення чужих карток.

Переглядів: 793

Олег НАЛИВАЙКО: «Я горджусь своїми колегами і професією журналіста»

Ранком після бійні на Банковій ми прокинулись не тільки в іншій країні, ми прокинулись в країні з іншою журналістикою. Чесною, відповідальною, сміливою.

В одну ніч менеджери і головреди забули про тезу, що рейтинги підвищують тільки таблоїдні новини, що без «джинси» не обійтись у час економічної кризи, а журналісти — що за наявності інтернету нема чого ходити на події.

Переглядів: 710

Такі заяви — підстава для відставки

Заяви керівника уряду про те, що без «московських домовленостей» на Україну чекало б банкрутство і соціальний колапс, є підставою для відставки Кабміну, вважає позафракційний народний депутат Ігор Єремєєв.

«Якщо Кабінет Міністрів говорить, що ми на межі колапсу і в результаті трирічної роботи ми прийшли до колапсу, то це означає, що вони не впоралися з економічними питаннями», — цитує нардепа «Українська правда».

Переглядів: 632

Непохитна Феміда

У понеділок київський Печерський ра­йонний суд ухвалив рішення продовжити арешт колишньому депутату від Партії регіонів Ігорю Маркову, а у вівторок Одеський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію телеканалу АТВ, залишивши у силі рішення окружного адміністративного суду про позбавлення телеканалу ліцензії.

Щодо Ігоря Маркова, то, задовольнивши клопотання слідчого з особливо важливих справ Головного слідчого управління МВС України за погодженням з Генпрокуратурою, суд залишив екс-нардепа під вартою до 13 лютого. Як заявила слідчий-суддя Катерина Москаленко, вивчивши матеріали справи та заслухавши думки сторін, суд дійшов ви­сновку, що підозрюваний на волі може ховатися, впливати на свідків та експертів, а також може знищити докази.

Переглядів: 664

Який пам’ятник взамін?

Факт знищення пам’ятника Леніну в центрі Києва на бульварі Шевченка біля Хрещатика не сходить зі сторінок газет, електронних ЗМІ. Одні вважають, що давно варто було вивільнити місце від цього комуністичного символа. Інші називають той акт вандалізмом. Комуністи оголосили, що збирають кошти, аби відтворити точну копію пам’ятника і поставити його на тому ж місці…

Як на мене, вивільнити центральне місце столиці від того кам’яного Леніна давно пора. Хто скаже, чому Київ, Україна мають шанувати цього «вождя революції», що він доброго зробив для нашого народу, нашої країни? Натомість відомо, як сприймав і душив її прагнення бути незалежною державою, якими стали Польща, Фінляндія, випавши з лона Ро­сійської імперії.

Переглядів: 670

Україна як Європа

(Виступ координатора Народного комітету захисту України Дмитра Павличка на Євромайдані 15 грудня)

Щоб ми не забули, задля чого тут стоїмо, мерзнемо, але співаємо, живем, як справдешні повстанці, хочу сказати, що таке Україна як Європа.

Це — насамперед наша мова, зрозуміла набагато краще, ніж росіянам, для західних та південних слов’ян. Це — наша давня література і народна пісня, де оспіваний Дунай. Це — наша історія, пов’язана з Великим князівством Литовським, Статут якого писаний нашою мовою. Це — Київська Русь і наша козацька держава. Це — вся наша національно-визвольна історія від засновника Січі Байди Дмитра Вишневецького до головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича. Це — Києво-Могилянська академія. Це — наша велика нова література від Сковороди та Котляревського до Антонича та Стуса.

Переглядів: 761

Коли впаде стіна?

Таке питання, без сумніву, ставить собі кожна порядна, небайдужа людина в країні.

Здавалося, що ця стіна, збудована Януковичем і його командою, непорушна. Як пишаються «регіонами», що створили міцну, на їх погляд, вертикаль влади. І все від сходу до заходу «на всіх язиках все мовчить, бо благоденствує». І тільки окремі екстремісти, незадоволені чорнобильці, афганці, підприємці спробували порушити спокій, та їх швидко «заспокоїли»: розігнали, а найнебезпечніших активістів чекав наш неупереджений, най­справедливіший суд... І знову тиша, глуха, гнітюча.

Переглядів: 631

«З особливою увагою до України»

Із резолюції Європейського парламенту щодо результатів саміту у Вільнюсі та майбутнього Східного партнерства з особливою увагою до України

«...2. Засуджує рішення української влади під керівництвом Віктора Януковича, відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі, незважаючи на чіткий намір з боку ЄС продовжити процес асоціації за умови, що буде виконано умови; вважає це рішення однією із найбільших втрачених можливостей у відносинах Україна—ЄС і для українських прагнень; визнає європейські прагнення України, які виражаються в поточних демонстра­ціях українського громадянського суспільства на Євромайдані у Києві та в інших містах по всій Україні, яке не вагається висловлювати своє несхвалення рішенню президента Януковича на вулиці, і підтверджує свою думку про те, що поглиблення відносин між ЄС та Україною і факт надання Україні європейської перспективи мають велике значення і є в інтересах обох сторін;

Переглядів: 1118

«My way» професора Кардашева

На скромній афіші, що запрошувала на ювілейний концерт приват-професора Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Кардашева — стежинка із фортепіанних клавіш, чорних і білих, що стрімко біжить в далину.

Концерт готувався з любов’ю та вдячністю випускниками професора у секреті від ювіляра, і лише на останньому етапі Анатолію Олександровичу довелося підключитися, змиритися і взяти участь.

Переглядів: 863

Енергетичний позитив

Кілька  ювілейних  штрихів  до  портрета  літературознавця  — професора  Наталії  Павлівни  Малютіної.

Народилася Наталія Малютіна 19 грудня 1963 року в Одесі. Багато уваги її вихованню приділили дідусь і бабуся — шкільні вчителі. В родині дідуся, вчителя української мови та літератури, була величезна бібліотека, чимало унікальних видань з якої прислужилися до розвитку майбутнього філолога.

Переглядів: 756

Про «гетьмана» Одеси та його нащадків

Нещодавно в одному з київських видавництв вийшла книга двох молодих одеських науковців-істориків Т. Вінцковського та О. Музичка «Іван Луценко (1863—1919): український націєтворець» (К., 2013. — 352 с.). Щоправда, в сьогоднішніх умовах, коли вся країна опинилася у вирі гострого політичного протистояння, розбурханих євромайданів, важко писати відсторонену від цих подій науково-академічну рецензію. Тим більше, що нова робота тісно пов’язана з розвитком українського національного руху на початку минулого століття.

Монографія приємно вражає своїм багатим і цікавим змістом, бо присвячена життю й діяльності енергійної, обдарованої і глибоко патріотичної людини, яка дуже пасувала до своєї переломної історичної доби, до самовідданої боротьби народу за незалежність України у революційні 1917—1921 роки. Іван Митрофанович Луценко народився на Полтавщині, але все життя прожив у нашому місті і так багато зробив для його населення, так віддано служив громаді, що його авторитет тут був незаперечним. Українці Одеси ставилися до нього з великою пошаною і любов’ю, називали своїм «гетьманом». Сучасним одеситам, мабуть, цікаво буде дізнатися, що завдяки зусиллям І. Луценка та його однодумців у передреволюційні роки національний рух у нашому місті досяг такого «небаченого розмаху», що дехто навіть вважав за доцільне починати розбудову незалежної України саме з Одеси, а не з Києва (с. 114).

Переглядів: 660

Для дорослих — простір, для малечі — сніг

Вручення книги року Бі-Бі-Сі вже традиційно відкриває сезон зимової роздачі літературних нагород. Вдруге, завдяки партнерству з ЄБРР, нагороди отримали два письменники — за найкращу «дорослу» та «дитячу» книжку.

Переглядів: 748

Претенденти на Шевченківську премію

Оголошено імена номінантів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року, які допущені до участі у третьому турі конкурсного відбору.

Переглядів: 971

«Ой, хто-хто Миколая любить...»

«Мені принесе він нову гітару, до вас прийде також незабаром», — співає Тарас Чубай у пісні «Миколай Бородатий».

День Святого Миколая відкриває довгий перелік зимових свят. Учора малеча засинала з надією знайти вранці під подушкою подарунок від доброго чарівника.

Звідки ж виникло це свято, та чого чекають від Миколая сучасні українські діти?

Переглядів: 683

У резиденції Діда Мороза

Минулої суботи до одеських малюків завітав Дід Мороз з онукою Снігуронькою. І, звісно ж, не без вірних друзів. Дітвору відвідали Зайчик, Лисичка, Сніжинка, Снігова Королева та старий мудрий Гном.

Казка для малят відбулася в «Резиденції діда Мороза», яка розташувалася у самому центрі Одеси — на Грецькій площі. Свято стало можливим завдяки ініціативі УДППЗ «Укрпошта».

Переглядів: 685

Щоб негода не застала зненацька

З метою вчасного реагування на надзвичайні ситуації зимового періоду, згідно з останнім рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдерж­адміністрації, затвердженого головою Одеської ОДА Миколою Скориком, створено обласний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Його роботу буде організовано цілодобово у приміщенні головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Про те, як служби готуються до роботи в умовах негоди, розповідає заступник голови обласного штабу, начальник ГУ ДСНС України в Одеській області Володимир БОДЕЛАН.

Переглядів: 756

Школа богатиря Пасічника

У спортивному залі «Багатоборець» керамічного заводу відбулася відкрита першість Одеси із самбо, присвячена двом датам — святу Миколи-Чудотворця (19 грудня) і Дню міліції України (20 грудня).

Організатором змагань, у яких взяли участь більше півсотні юних спортсменів, виступив майстер спорту СРСР з боротьби самбо, тренер-викладач ДСТ «Динамо», богатир України Микола Пасічник. Суддями були майстри спорту України Юрій Каляпін, Кирило Калашлинський та Олександр Заїкін.

Діти, більшість з яких — учні Миколи Антоновича Пасічника, продемонстрували добрі спортивні навички і волю до перемоги. У своїх вагових категоріях найкраще виступили чотирирічний Микита Мороз, семирічні Іван Древов і Леонід Урманов, восьмирічні Микита Гаврилюк і Таїсія Канунникова та інші. Сім’я моряка Чайки прийшла в повному складі — батьки, троє синів і дочка. Найменший з них, трирічний Миколка, продемонстрував спортивний характер й одержав свою першу в житті медаль.

Переглядів: 632

Стоп! Мене чекає мама!

Акція під такою назвою, ініційована працівниками ДАІ, пройшла минулого тижня на Таїровсьому житломасиві. Організована вона з профілактичною, застережною метою.

Як свідчить сумна статистика: за 11 місяців цього року в Одесі сталося 342 ДТП за участю дітей, у яких 8 малюків загинули...

Через малюнки, на яких вихованці дитячого садочка № 137 зобразили свої долоні, найменші жителі міста намагалися привернути увагу водіїв до дотримання Правил дорожнього руху. Виконати ж місію з вручення цих малюнків тим, хто за кермом, взяли на себе школярі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net