Місту, світу, одеситам
Виставка «Urbi et Orbi» Алли Ворохти в Літмузеї
В Одеському літературному музеї триває виставка живопису Алли Ворохти (на знімку) «Urbi et Orbi» («Місту і світу»). Художниця — одеситка, кожна її картина нагадує нам про це. Закінчивши в 1971-у художньо-графічний факультет Одеського педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, через два роки вона почала там викладати і присвятила цій справі понад три десятиліття.
Усе почалося з невеличкого будиночку на 5-й станції Великого Фонтану. Це перша робота, яку намалювала Алла Іванівна. Потім були натюрморти, морські пейзажі і навіть трохи дивакувата картина з оголеним, червоного кольору, силуетом дівчини, який уважно розглядає чи то турист, чи то студент. Є тут і цікаві пейзажі з Чехії, куди торік художниця їздила на міжнародний бієнале графіки. Багато картин з квітами, особливо трояндами та півоніями — улюбленими рослинами мисткині.
«Я почала малювати, щойно навчилася ходити. Ми жили в дуже маленькій квартирі, там була пічка, і я пам’ятаю, як збирала вуглинки і обмальовувала ними стіни, за що мені чимало діставалося від дорослих. Потім попросила батьків віддати мене в художню школу», — розповіла Алла Іванівна.
Всього в експозиції — близько півсотні робіт. Це і графіка, і живопис. Графіки найбільше. Вона займає в житті митця головну роль. Алла Іванівна, як розповіли її колеги по цеху, досконало володіє всіма техніками: це і пастель, і «суха голка», і акварель, і багато-багато інших. Працює в класичній і реалістичній манері, займається також декоративно-прикладним мистецтвом — макраме, батик, художній розпис, авторська лялька. Творчі роботи художниці зберігаються в Одеському літературному музеї і в приватних колекціях 27 країн світу.
«Виставка «Місту і світу» — камерна. Вона знайомить нас перш за все з таким явищем, як художник-педагог. Гарних художників багато, а от педагогів зовсім мало. Алла Іванівна вміло в собі це поєднала. Мене завжди захоплювало оце дивне поєднання «тренер, що грає» — художник-педагог. Адже художники бояться розголошувати свої секрети, вони навіть патентують якісь свої особистісні творчі відкриття, дуже бояться, щоб про ті відкриття хтось дізнався. А тут — художник-педагог, який віддає всю себе, свої знання учням, виховує достойне покоління», — зазначила на відкритті виставки мистецтвознавець Ірина Тимохова. І студенти, майбутні педагоги, й знамениті художники вдячні їй за це. Вони із задоволенням і неприхованою гордістю прийшли на відкриття експозиції, аби підтримати свого улюбленого викладача Аллу Іванівну. Дякували їй за науку, дарували квіти.
Познайомитися з живописом Алли Ворохти, оглянути виставку «Urbi et Orbi» можна в Літмузеї, де вона триватиме до 14 січня.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206