Переглядів: 856

П’ять років солов’їного співу

У Літературному музеї урочистим концертом відзначили п’ятирічний ювілей молодіжного жіночого хору «Оріана» Одеського обласного центру української культури.

У Золотій залі щебетухи у вишиванках порадували поціновувачів української музики і співу вісімнадцятьма творами: піснями на вірші Тараса Шевченка, сучасними народними творами, духовною та народною музикою. Виступ присвятили до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

Вони називають себе «аматорським» жіночим хором, хоча за рівнем виконання й професійною підготовкою вже давно зведені на п’єдестал міжнародними фестивалями та конкурсами. «Аматорський — бо ніхто нас не «кришує», ми самі по собі і виступаємо у вільний від основної роботи час», — пояснюють співачки.

Тридцять п’ять красунь, у віці від 17-ти до 30-ти і більше, п’ять років (хор заснований у 2008-у) прославляють українську пісню і жіночу вроду в світі. «За такий короткий термін ми побували у восьми країнах, взяли участь в 15 національних та міжнародних конкурсах, на всіх займали призові місця. Організували близько 100 виступів», — розповіла диригент та художній керівник хору «Оріана» Галина Шпак.

Серед останніх виступів колективу — участь у міжнародному фестивалі «Два дні і дві ночі нової музики—2013» та «Великодні зустрічі—2013». Влітку цього року «Оріану» запросила мерія міста Руда (Італія) на серію концертів у рамках 13-го фестивалю Cori d’Europa. Концерти відбувалися в містах Удіне і Парденоне спільно з чоловічим хором Gruppo Polifonico «Claudio Monteverdi» (Італія). «Оріана» — перший колектив з України, який брав участь у цьому фестивалі та презентував спільноті українську культуру.

Репертуар хору — різноманітний: фольклорні твори, класична та духовна музика, твори сучасних композиторів. Співають не лише українською, а й навіть угорською та латинською. У вересні 2013-го в Одесі вперше в хоровій історії міста відбувся спільний концерт молодіжного жіночого хору «Оріана» з чоловічім хором з Польщі «Pochodnia» (місто Czкstochowa). Подія стала значним внеском у хоровий та культурний обмін між нашими країнами. В грудні цього року експерименти з поєднанням співу інь-янь повторять: 20 числа на базі Одеської музичної академії ім. А. В. Нежданової пройде спільний концерт чоловічого хору із Санкт-Петербурга (виконуватимуть сучасну російську музику) та українського жіночого хору «Оріана».

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net