Переглядів: 962

Енн Епплбаум: «Голодомор став взірцем масового вбивства»

Таку думку висловила всесвітньо відомий історик, лауреат Пулітцерівської премії Енн Епплбаум на міжнародній науковій конференції «Вимірюючи наслідки Голодомору 80 років по тому», яка 6—7 листопада пройшла у Нью-Йорку.

Виступаючи на цьому представницькому форумі, Eнн Епплбаум (автор книг «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: руйнування Східної Європи. 1944—1956 роки»), зокрема, сказала: «Голодомор став взірцем масового вбивства для інших тоталітарних режимів. У роки Другої світової війни такими ж методами, як у 1932—1933 роках (ізоляція, повне позбавлення їжі) нацисти знищили мільйони радянських військовополонених. І навіть Голокост на початку нагадував цю методологію — євреїв ізолювали в гетто і залишали вмирати. Потім нацисти ви­знали цей метод недостатньо ефективним і швидким, тому почали використовувати газові камери».

Знана дослідниця історії комуністичного тоталітаризму повідомила, що почала писати книгу про Голодомор.

У свою чергу, український історик Володимир В’ятрович розповів про власні дослідження архівів карально-репресивних органів СРСР. Він підкреслив, що в документах ОГПУ (Об’єднане державне політичне управління) добре видно механізми реалізації геноциду. «Розсекречені раніше, хоч досі недостатньо ви­вчені дослідниками, архіви СБУ про Голодомор містять лише частину документальної спадщини ОГПУ—НКВД—КГБ. Інші документи цих структур досі залишаються недоступними і недослідженими, перебуваючи у сховищах відомчих архівів МВС та Служби зовнішньої розвідки», — цитує Володимира В’ятровича «Український погляд». Відтак історик висловив сподівання, що згодом джерельна база дослідників Голодомору може поповнитися й документами карально-репресивної системи СРСР, які створювалися в її центрі — у Москві.

У конференція «Вимірюючи наслідки Голодомору 80 років по тому» взяли участь відомі дослідники Голодомору, зокрема Андреа Граціозі, Любомир Луцюк, Френк Сисин, Роман Сербин та інші. Україну представляли історики Людмила Гриневич, Станіслав Кульчицький, Юрій Шаповал, Володимир В’ятрович, Владислав Гриневич, Геннадій Іванущенко...

«Конференція мала на меті висвітлити найновіші результати досліджень смерті мільйонів українців під радянським режимом», — зазначають організатори заходу з Центру американсько-українських відносин (Нью-Йорк, США).

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net