№ 86 (21454) четвер 31 жовтня 2013 року

Переглядів: 1169

Шлях до свободи

Євросоюз, що має високі стандарти захисту прав людини, економічного та політичного життя, приваблює працьовитих та порядних людей, натомість жахає лінивих та злодійкуватих. Знамениті слова російського історика Миколи Карамзіна (1766 — 1826), який на запитання «Что слышно в России?» відповів «Воруют», на жаль, не втратили актуальності і в наші часи.

Англійський поет Редьярд Кіплінг (1865 — 1936), лауреат Нобелівської премії 1907 року, писав: «Захід є Захід, а Схід є Схід / І їм не зійтися удвох, / Аж поки землю і небеса / На суд не покличе Бог» (переклад Юрка Іздрика). Україна є частиною Заходу, культурно, психологічно, ментально. Ми вже скуштували східної деспотії, від наслідків політичної азіатчини ми ще довго будемо потерпати. Тому ще раз потрапляти в ту ж саму геополітичну халепу нам не випадає.

Переглядів: 2843

«Що то за хазяїн — що то за Хома?

(Замість статті про звітно-виборну конференцію «Просвіти»)

Цей пісенний рядок можна й переінакшити. Наприклад: що то за зібрання, що ніхто не зна, або ж: де тая «Просвіта», де ж той голова? Або ще ось так: ой була «Просвіта» — чи ж буде ізнов?.. А далі вже скільки вашої фантазії вистачить, дорогі читачі.

Бо й справді: чи ви чули бодай упродовж нинішнього року щось про одеську «Просвіту»? І в минулому році так само, і… Правда, коли постала проблема приміщення — знайшлася, сердешна, закрутилася… То й що з того? Чудове приміщення в центрі Одеси не вберегла. А далі знов пропала кудись. Навіть вивіску забули відчепити, так і висить на стіні будинку по вул. Пушкінській.

Переглядів: 738

«Нема чого комбінувати...»

Україна має встигнути виконати всі умови Європейського Союзу для укладання Угоди про асоціацію, інакше її підписання можуть перенести. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в ефірі телеканалу Polsat News.

Якщо Київ не виконає умови ЄС до саміту Східного партнерства у Вільнюсі, цитують слова Сікорського ЗМІ, то угоду можуть підписати й наступного року.

Переглядів: 818

Доленосна для Туреччини дата

29 жовтня сповнилося рівно 90 років з того дня, як батько нації (як його називають у Туреччині) Мустафа Кемаль (Ататюрк) і його соратники проголосили про народження нової держави.

До цієї славної дати дружньої Україні країни був приурочений урочистий прийом, організований генеральним консульством Туреччини в Одесі в залі готелю «Брістоль». Особливістю цього прийому, крім круглої дати, стало те, що гостей приймала новий генконсул Туреччини в нашому місті — Нур Сагман, і більшість гостей вперше мала можливість представитися їй. А також те, що головною подією святкової зустічі став виступ відомого турецького піаніста Емре Шена, який виконав класичні та сучасні твори західноєвропейських і турецьких композиторів.

Переглядів: 760

Одна із двох тисяч...

Після подій, які мали місце 22 жовтня біля адміністративної будівлі ГУМВС України в Одеській області, до правоохоронних органів почали надходити звернення громадян про роз’яснення підстав щодо поновлення слідства стосовно екс-нардепа Ігоря Маркова.

«Повідомляємо (цитуємо інформацію, надану відділом зв’язків з громадськістю ГУ МВС України в Одеській області. — Прим. Ред.), що йому інкримінують скоєння злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України — хуліганство. Нагадаємо, що мова йде про події 2007 року, коли біля Одеської обласної адміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам’ятника Катерині ІІ. Ігоря Маркова підозрюють в організації та вчиненні побиття учасників пікету.

Переглядів: 744

Вечір Мирослава Скорика

6 та 8 листопада о 19.00 у Великій залі філармонії відбудеться авторський вечір, присвячений 75-річчю з дня народження Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, композитора Мирослава Скорика.

У програмі: «Дитинство» з «Гуцульського триптиху», Диптих для струнних; Каприс 19 для симфонічного оркестру; Концерт № 7 для скрипки з оркестром, Концерт для віолончелі з оркестром; Іспанський танець; Карпатський концерт для симфонічного оркестру.

Переглядів: 751

Фотомиті старої Одеси

2 листопада о 15.00 в Золотому залі Літературного музею відбудеться презентація альбому «Стара Одеса. Фотографи та фотографії».

Цей альбом — третій у серії ілюстрованих видань, складених на основі зібрання відомого одеського колекціонера-дослідника Анатолія Дроздовського. У 2006 році був випущений альбом «Одеса на старих листівках», а в 2009-у — «Стара Одеса. Торгівля і промисловість».

Переглядів: 716

Стихія і людяність

Як уже повідомляли «Чорноморські новини», з 20 вересня на Одещині триває акція «Допоможи ближньому», у рамках якої всі небайдужі можуть передати кошти, продукти харчування, що не псуються, одяг, взуття, постіль чи предмети першої необхідності для наших земляків з південних районів, які постраждали від руйнівної повені.

Великий обсяг гуманітарного вантажу вже доставлено у населені пункти, що були підтоплені. Збір допомоги триває. Одна з адрес, де з перших днів активно долучилися до акції і куди можна принести речі, є офіс обласного осередку Національної спілки журналістів України (проспект Шевченка, 11).

Переглядів: 1114

«Стоп, інсульт!»

Під цим гаслом в Одесі пройшла акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

У рамках заходу одесити мали можливість пройти безоплатне обстеження: зміряти артеріальний тиск, рівень глюкози і холестерину в крові, зробити ЕКГ, доплерографію судин голови і шиї, інші обстеження. Цією нагодою скористалося майже 300 городян.

Переглядів: 900

Світ без стереотипів

Ромський жіночий фонд «Чіріклі» вчитиме журналістів правильно розповідати про ромів

Упродовж двох днів одеських журналістів і блогерів на семінарі «Роми, інші національні меншини у ЗМІ» навчали толерантно писати на цю тему. До участі запросили представників ромської та азербайджанської громад, представників ромських організацій і місцевих органів влади, іноземних студентів і студентів журналістських факультетів місцевих вишів.

Методологія викладання базувалася на «anti-biased»-підході — «позбавлення звички сприймати світ через призму стереотипів». Організатором виступила міжнародна благодійна організація «Ромський жіночий фонд «Чіріклі». Приводом для зустрічі стало затвердження плану заходів щодо реалізації «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспіль­ство ромської національної меншини на період до 2020 року» та ажіотаж навколо самої стратегії.

Переглядів: 709

Міліють нафтові ріки...

Світовий ринок нафти у сучасному вигляді перестане існувати через 56 років, свідчить опублікована Всесвітньою енергетичною радою доповідь World Energy Resources-2013.

Згідно з дослідженням, повідомляє «Дзеркало тижня. Україна» з посиланням на BFM, станом на 2011 рік загальні запаси нафти в світі сягали 223 млрд тонн. Виходячи з цього показника, існуючого запасу людству може вистачити лише на 56 років. Це не означає повного зникнення нафти як такої, заспокоюють автори дослідження. Імовірним є перехід людства на такі її джерела, як горючі сланці, нафтоносні піски, природні бітуми тощо. Іншими словами, йдеться про розвідану (на даному етапі розвитку) нафту.

Переглядів: 1583

На параді було гладко

Минулі зими досить наочно показали, що, незважаючи на обіцяне глобальне потепління, вони залишаються суворими і сніжними. І щорічна драматична боротьба зі снігом довела: до стихійного лиха таки треба готуватися завчасно.

У вівторок на Куликовому полі і на площі перед Алеєю Слави в парку Шевченка пройшли комплексні штабні навчання щодо «боротьби» зі сніговими заметами, ожеледицею, ураганами, підтопленнями, великими пожежами та іншими природними катаклізмами.

Переглядів: 764

З маркою «Виготовлено у Балті»

Цьогоріч у Балті відкрилася перша черга ТОВ «Завод Оптикон», яке спільно з ПП «Паландін-Агро» налагодило випуск сучасної сільськогосподарської техніки.

— Ми освоїли випуск семи видів плугів навісних обертового типу «Майстер» (від 3- до 8-корпусних), чотири види глибокорозпушувачів «Фаворит», три види стерньових культиваторів «Діоніс». Реалізація цього інвестиційного проекту розрахована на п’ять років, проектна потужність виробництва — 255 одиниць техніки на рік. Зараз на підприємстві створено 13 нових робочих місць, планується створити ще 50, — розповів директор і засновник підприємств Костянтин Пурчел.

Переглядів: 829

Володимир САМБОРСЬКИЙ: «Щоб жити, як у Європі, слід і поводитися, як європейці»

Свій виступ на Х засіданні Світового конгресу українців російський делегат Володимир Самборський розпочав зі слів: «Здравствуйте, дорогие товарищи!» На п’ять секунд зала принишкла, українці з усіх діаспор світу витріщились на зухвальця. Допіру бурхливо обговорювалося питання про те, що якась українська громада з Росії подала до СКУ якийсь документ російською мовою, аж тут — нова несподіванка. А проте наступне речення ще більше ошелешило делегатів. Гість з Російської Федерації сказав: «Я на свої кошти збудував у місті Сургут пам’ятник Шевченкові». Отак дуже просто і без будь-якого манірничання чи рисування. Подумалося: невже українці вміють багатіти і в Росії, а не лише за океаном? А відтак: пам’ятник — це таки неабищо!

— Я людина, що заробляє гроші — є в американців така приповідка — для себе, коханого. Перед вами — президент і засновник благодійного фонду «Довіра», це єдиний такий фонд у  Росії, що має у своїй назві означення «український». Я підприємець, володію кількома підприємствами, це, назагал, бу­дівництво. Приїхав сюди у складі делегації Омської області Російської Федерації, а живу в місті Сургут.

Переглядів: 764

Інна БОГАЧИНСЬКА: «Моя місія — повернути людей до самих себе...»

Народилася Інна Богачинська (на знімку) в Москві. В ранньо­му віці разом із батьками переїхала до Одеси. Закінчила тут музичне училище та факультет романо-германської філології університету ім. І.І. Мечникова. Працювала кореспондентом у газеті «Вечерняя Одесса». З 1979-го живе в Нью-Йорку.

— Прожити в Нью-Йорку завдяки лише віршам неможливо. Та й не тільки в Нью-Йорку, всюди. На жаль, інтерес до мистецтва, до творчого слова скрізь різко впав, тим паче в Америці: ніхто з тамтешніх поетів не може прожити власною творчістю. Я, за час перебування в Нью-Йорку, спочатку працювала кореспондентом у газеті «Новое русское слово». Мене запросив на роботу редактор Андрій Сєдих. Дуже пишалася цим, хоча це й був жахливий досвід. Там був практично тоталітарний режим у найгіршому його прояві. Після цього пропрацювала 14 років адміністратором і редактором наукових професорських текстів у Рокфеллерівському університеті, редагувала англійські тексти. Потім перейшла на «вільну» роботу: стала перекладачем у суді. Перекладала не лише російською, а й українською. Займалася в українській школі і цю мову дуже люблю. Особливо поезію Лесі Українки (з нею ми народилися в один день, 25 лютого) й Івана Франка. Ще працювала редактором журналу «Сімейний консультант» в Нью-Йорку.

Переглядів: 764

Натхнені Гомером

Одеська філія Грецького фонду культури (Одеса, Красний провулок, 20), фонд культури «Панайотіс Яннакос» (Греція) та галерея XOTARIS (о. Крит, Греція) оголошують про проведення традиційного, вже XIX, конкурсу «Дух Еллади з нами» серед дітей та учнівської молоді.

Тема цьогорічного творчого змагання, яке триватиме з листопада нинішнього року по березень 2014-го, — «Іліада — Одіссея». Роботи-претенденти повинні спиратися на міфологічні епічні поеми Гомера «Іліада» та «Одіссея» і на давньогрецьку міфологію загалом, оскільки гомерівські тексти містять легенди і міфи стародавньої Греції.

Переглядів: 977

Юрій СИСІН. Осадчі рідного краю

Продовження. Початок у номерах за 7, 12, 19 вересня та 17-19 жовтня.

Пращури

Яка то дивна річ — наші прізвища! І яка багата на людські характери рідна земля! І яку ж треба мати мову, щоб усе це багатство й красу донести до найглибших і найпотаємніших куточків людської свідомості, щоб порозумітися і перетворити дреговичів, полян, древлян, словенів, кривичів, дулібів, сіверян, волинян, тиверців та уличів, бужан і хорватів, радимичів та в’ятичів в один великий народ з неповторною історією, яка, відбившись у прізвищах, живить і надихає нас на життя!

Великою кров’ю писалися окремі сторінки нашої історії. Але то була свята кров, яку пролляли наші пращури, міцно стоячи на обороні своїх кордонів. Можливо, тому серед українських прізвищ немало таких, у яких і сьогодні ще вчувається дзвін бойової криці, іржання комоней, тривожні звуки сурм і радість перемог.

Переглядів: 873

Рука допомоги тим, хто найбільше потребує

«Карітас України» оптимізує шлях надання медико-соціальних послуг малозабезпеченим українцям

За недавніми дослідженнями ООН, зараз в Україні за межею бідності — близько 70% людей. Майже 5 мільйонів українців, за оцінками експертів, є безробітними. Доходи громадян України останніми роками знижуються і, відповідно, зростає кількість малозабезпечених. Дедалі більше громадян звертається до держави по допомогу та субсидії, тоді як розміри соціальних виплат скорочуються.

Такі обставини ускладнюють для чималої кількості українців доступ до якісних медико-соціальних послуг, й особливо це стосується людей, що перебувають у кризових умовах життя. Тому сьогодні є гостра необхідність оптимізації співпраці між державними установами, громадськими організаціями та іноземними благодійниками за­для подолання такої проблеми. Для цього з початку 2013 року регіональна організація «Карітасу України» в Одесі — БФ «Карітас Одеса УГКЦ» — разом з колегами з кількох інших рагіонів впроваджують проект для створення механізмів ефективної підтримки вразливих груп населення та медико-соціальних інституцій у малих містах України.

Переглядів: 907

«Ти лети, голубе...»

Хто стрункіший? У кого пишніший хвіст і яскравіше пір’я?.. За звання кращого боролися голуби.

Нещодавно у Балті пройшла ви­ставка-ярмарок цих пернатих, яку організував клуб голубівників «Балта», що входить до складу Федерації спортивного високолітного голубівництва України. Десятки любителів і заводчиків з’їхалися з усієї країни. Такому аншлагу могли б позаздрити багато артистів — народу було, як колись на першотравневих демонстраціях, і кожен учасник отри­мав свою хвилину слави.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net