Переглядів: 742

Линуть пісні Піднебесної

Хоч в історії нашого міста не збереглося особливих спогадів про перший період активної уваги до китайської культури, який припав на п’ятдесяті роки минулого століття, і все ж знаменита пісня того часу «Москва — Пекін» з незабутнім першим рядком «Русский с китайцем — братья навек!», напевно, назавжди закарбувалася у пам’яті старшого покоління. Тоді, після перемоги комуністичної революції в Китаї в 1949 році й утворення КНР, багато тисяч китайських студентів приїхали вчитися в СРСР, зокрема й в Одесу, а на прилавках з’явилися яскраві китайські термоси і не менш яскраві літрові емальовані кухлі.

Й ось, через майже 60 років, почався новий період активної присутності в Україні та Одесі представників Китаю. Тільки тепер до великої кількості китайських студентів додалися ще й бізнесмени з Піднебесної. І все це, ще й з урахуванням тієї величезної ролі, яку почав відігравати Китай у світовій економіці, призвело до зростання в Україні, в тому числі і в нашому місті, непідробних уваги й інтересу до китайської культури.

Одним з проявів цього інтересу і став перший конкурс китайської пісні на кубок Великої стіни, орга­нізаторами якого виступили Генеральне консульство КНР в Одесі та Китайський культурний центр ОНУ ім. І.І. Мечникова, за сприяння ПНПУ ім. К.Д. Ушинського, ОНМА ім. А.В. Нежданової та Асоціації китайських студентів в Одесі. У конкурсі взяли участь студенти ПНПУ, ОНУ та ОНМУ, учні курсів «Інтерлінгва», першої гімназії і Приморського ліцею.

Заключний концерт та нагородження переможців першого конкурсу китайської пісні в Одесі відбулися 22 жовтня на сцені Українського академічного музично-драматичного театру ім. В. Василька. Вітаючи учасників конкурсу та переможців, Генеральний консул КНР в Одесі У Сяоін щиро подякувала за увагу до китайської культури і старання в оволодінні мовою. Вона також висловила сподівання, що конкурс стане традиційним і гармонійно увіллється в культурний простір багатонаціональної Одеси, сприяючи зближенню наших народів. У цьому її підтримали у своїх виступах директор департаменту з міжнародних зв’язків міськради Світлана Боєва, начальник управління культури та туризму міськради Тетяна Маркова, проректор ОНУ ім. І.І. Мечникова Сергій Скороход та директор Китайського культурного центру ОНУ Чан Біньлін.

І, як показав заключний концерт, злиття двох культур пройшло цілком органічно. Китайські й українські пісні чудово поєднувалися у виступах студентського хору «Ave musika» під керуванням Сергія Савенка, народного артиста України Анатолія Дуди, солістів Одеського театру опери і балету Катерини Лян і Хе Цзянхуея, лауреата міжнародної театральної премії ім. Лео Вітошинського Ірини Красиліної, студентів ОНМА ім. А.В. Нежданової Аліни Кожухаренко, Ван Цзябіня, Бай Чуаня і Ван, студенток ПНПУ ім. К.Д. Ушинского Чі Ті, Лю Сяозін, Яни Шумило, Наталії Мураткової та Амелії Познякової. А викладач музакадемії Георгій Кожухар виконав на роялі класичний китайський твір «Лянджу», який оповідає про трагічну любов, схожу з історією Ромео і Джульєтти.

Переможницями ж конкурсу китайської пісні стали три дівчини. Перше місце і кришталевий кубок Великої стіни отримала студентка ПНПУ ім. К.Д. Ушинського Яна Шумило. Перемога Поліни Новицької, яка займається в освітньо-культурному центрі «Інститут Конфуція» при цьому ж виші, була винагороджена стипендією на річне вивчення китайської мови в Китаї. А Луїза Фоміна разом з першим місцем здобула стипендію на продовження навчання в освітньо-культурному центрі «Інститут Конфуція» в Одесі.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net