Переглядів: 790

Таємничий вихід «Пікової дами»

19, 20 та 25 жовтня в Одеському театрі опери та балету на глядачів чекає справжня подія — відбудеться довгоочікувана прем’єра опери П.І.Чайковського «Пікова дама». Вистава приурочена до двох знаменних дат: 190 років тому Одесу відвідав Олександр Пушкін, а 120 років тому тут побував Петро Чайковський, який спеціально прибув на прем’єру «Пікової дами».

Режисер-постановник опери — народний артист Росії, лауреат Державної премії СРСР, професор Олександр Тітель, диригент-постановник — народний артист Республіки Молдова Александру Самоїле.

Задум цієї постановки виношувався приблизно два роки, однак на перешкоді ставали фінансові питання, розповіла директор театру Надія Бабіч. Цей проект — найвитратніший з усіх, що були. Лише костюми чого варті! Задля їх створення художник-костюмер спе­ціально літала до Парижа, у Будинок моди Діор. Надія Бабіч поки що не може точно назвати суму, в яку обійшлася вистава. Як завжди, допомогли спонсори.

В оперному розповідають, що під час репетицій тут щодня відбуваються майстер-класи Олександра Тітеля — і це велике щастя для трупи театру, яка рідко зустрічається з такою режисурою. До речі, у московського режисера — одеське коріння. Його мати була корінною одеситкою, а батько закінчив школу імені Столярського і був відомим скрипалем. Тож для нього Одеса — рідне місто.

За словами Олександра Тітеля, який не хоче відкривати усіх режисерських задумок, глядач не побачить класичної постановки, але й басейнів з мобільними телефонами також не буде. Це буде опера і про наше сьогодення, і про той час, про Петербург Петра Чайковського.

На запитання, як йому працюється з нашими артистами, Олександр Тітель зазначив, що в Одесі — чимало талановитих співаків, але вони не звикли до тих вимог, які пре­д’являє до них режисер, тобто є чому вчитися.

Хто виконуватиме головні ролі — Лізи, Германа та Пікової дами, — також поки що не розголошується. Відомо, що одночасно репетирують чотири склади артистів, а хто прийде першим до фінішу — стане відомо у день прем’єри.

Нині в театрі — останні, найна­пруженіші та найгарячіші дні. І публіка, і вся трупа з нетерпінням, зачаївши подих, чекає на таємничий вихід «Пікової дами».

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net