Переглядів: 745

Увесь світ — у бібліотеці

«Бібліоресурси сучасних бібліотек» — так називалася конференція, яка відбулася у центральній книгозбірні Великомихайлівського району за участю чотирьох бібліотек, що мають інтернет-центри. А це — дві райцентрівські, дитяча й доросла, плюс Цебриківська та Великоплосківська.

Про світ нових можливостей розповіла директор центральної бібліотеки Л.М. Бабінчук. Позаторік книгозбірні району, зазначила вона, стали на шлях інновацій, долучившись до міжнародної програми «Бібліоміст», і нині роблять впевнені кроки з її реалі­зації. Завдяки програмі «Бібліоміст» підвищився статус бібліотек, вони стали справді сучасними культурними осередками громад. Інтернет-центри вже відвідали понад 15 тисяч жителів району, 660 пройшли тренінги чи консультації з питань інформаційних технологій та Інтернету. Понад двом тисячам осіб надано допомогу в пошуку інформації.

Нинішнього року близько трьохсот майбутніх студентів, скориставшись новими можливостями, пройшли реєстрацію на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та роздрукували необхідні документи. 1300 жителів району зареєструвалися в бібліотеках як вкладники колишнього Ощадбанку СРСР для отримання національної картки. Завдяки новітнім технологіям, які надала програма «Бібліоміст», користувачі можуть одержати всю необ­хідну для себе інформацію і використати її для накопичення знань, якісної підготовки до занять, заліків, семінарів, іспитів у навчальних закладах тощо. А ще люди мають змогу віртуально поспілкуватися з рідними, близькими та друзями в Україні чи далеко за її межами. Для цього є все необхідне.

Завдяки новітнім інформаційним технологіям, вільному доступу до мережі Інтернет і, відповідно, до електронних ресурсів органів влади, кожен користувач може познайомитися зі змістом потрібного закону чи постанови, одержати інформацію щодо державних установ, політичних партій, громадських організацій, вирішувати життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці.

Про нові послуги в інтернет-центрі дитячої книгозбірні розповіла бібліотекар В.Г. Пинтя. Вона, зокрема, повідомила, що школярі активно спілкуються в соціальних мережах, знаходять інформацію для підготовки домашніх завдань, доповідей, творчих робіт, рефератів. Усі вони є учасниками «Творчої майстерні». Для учнів п’ятих класів проводяться заняття «З комп’ютером на Ти». Дитяча бібліотека райцентру організовує відеоперегляди, віртуальні мандрівки, використовуючи музичний супровід заходів, різні презентації.

За час реалізації проекту колектив Цебриківської бібліотеки у співпраці з соціальною службою та селищною радою ініціював програму «Разом ми сильні», націлену на вирішення проблем неблагополучних родин. Проводиться роз’яснювальна робота щодо правильного способу життя, культурної поведінки, батьків­ських обов’язків, правової освіти — виховна година «Трагічні події в нашому районі. До біди недалеко», уроки на теми: «Бог у душі — милосердя у вчинках», «Мову закону вивчати і знати».

Завдяки програмі «Бібліоміст» у Великоплоскому активно роз­криваються і популяризуються сільськогосподарські професії. Приємно відзначити, що партнерами бібліотеки стали сільськогосподарські товариства «Агросоюз», «Топаз», «Моноліт», «Рассвет», «Кристал-2008», створюється база даних «Сільськогосподарські підприємства нашого села».

Вероніка СКЛЯРЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net