№ 78 (21446) четвер 3 жовтня 2013 року

Переглядів: 863

Чи не краще FIFA та FARE пошукати нацистів і расистів у своїх лавах?

Не стану переповідати обставини, що пов’язані з рішенням FIFA щодо проведення матчу Україна-Польща у Харкові без уболівальників і заборони Львову проводити відбірні матчі чемпіонату світу аж п’ять років, — обставини ці широковідомі. Нагадаю лише, що львівським уболівальникам офіційно закидають «кілька расистських і дискримінаційних інцидентів» під час матчу Україна — Сан-Марино 6 вересня та «показ неонацистських банерів, демонстрацію мавпячих вигуків і жестів та нацистського салюту».

На момент написання статті більш детальна інформація відсутня, але, за неофіційними повідомленнями, йдеться про червоно-чорні прапори, про простягнені вперед руки вболівальників, про портрети Бандери і Шухевича та про банер з антикомуністичним гаслом англійською мовою. Ходять чутки і про те, що десь на трибунах помітили вболівальника у футболці з цифрою «88» та про якусь витівку футбольних фанатів на 88-й хвилині матчу. Оце і все щодо згаданих звинувачень; те, що «ультрас» запалили кілька фаєрів — це вже, як то кажуть, зовсім з іншої опери. Принаймні, у Львові нікого не побили, нікому не погрожували, претензій з боку гравців обох команд (в тому числі і єдиного на обидві збірні натуралізованого в Україні бразильця Едмара) нема. А от рішення, яке збурило мільйони шанувальників футболу в Україні, є.

Переглядів: 835

До лику святих

У понеділок, 30 вересня, під час консисторії кардиналів, яка відбулася у Ватикані під проводом Папи Франциска, було затверд­жено дату канонізації римських архієреїв  Івана Павла ІІ (очолював святий престол 27 років, з 1978-го по 2005-й) та Івана ХХІІІ (знаного у католицькому світі як «добрий папа», він стояв на чолі церкви у 1958—1963 роках).

Урочиста канонізація, тобто проголошення святими католицької церкви, блаженних пап Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ відбудеться 27 квітня 2014 року, у неділю Божого милосердя. Прикметно, що саме свято Божого милосердя в католицькій церкві запровадив саме Іван Павло II, і саме в цей день він буде зарахований до лику святих.

Переглядів: 873

Через кордон з... буклетом

Перетин кордону, навіть для добропорядної людини, — завжди стрес. Звичайні прогалини у знаннях про правила перетину можуть, як мінімум, затримати в дорозі, а можуть і навіть повернути додому.

Самі прикордонники розповідають: найчастіші порушення відбуваються якраз через незнання законів про перетин кордону з неповнолітніми, перевезення сільськогосподарської продукції, тютюну, алкоголю тощо. І хоча інформації на цю тему в Інтернеті вдосталь, на офіційних сайтах, зокрема, вона досить розпорошена і викладена не всім зрозумілою юридичною мовою.

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) спільно з правоохоронними органами нашої та сусідньої країн вирішили на допомогу потенційним порушникам видати буклет «Перетин молдовсько-українського кордону: що вам потрібно знати». Презентація буклета відбулася, як уже повідомляли «ЧН» у попередньому номері, на Вінниччині, в міжнародному пункті пропуску автомобільного сполучення «Могилів-Подільський — Отач».

Переглядів: 772

Три секрети Віктора Сизова

Йдучи вперше на побачення, завжди хвилююся. Цього разу хвилювання було особливим — на мене чекала зустріч із чоловіком, якому сповнилося сто три роки. Наскільки зможемо порозумітися з людиною, яка ще пам’ятає царя?..

Сидячи за письмовим столом і гортаючи книгу, на мене чекав стрункий сивочолий чоловік. На перший погляд, йому можна було дати не більше 75, і лише глибочінь мудрого погляду голубих очей видавала його справжній вік. В очах, наче в морі, відображалося усе його життя, яке вчений — професор Віктор Сизов — присвятив морській справі.

Народився Віктор Григорович у ще тому Санкт-Петербурзі 27 вересня 1910 року. Згадуючи дитинство, більше пам’я­тає матір: батько був на війні, а мати доглядала і ростила трьох синів.

Переглядів: 794

Добрий слід на землі

Багато хто з одеситів ще пам’ятає Олексія Євгеновича Данченка (на знімку), який із середини п’ятдесятих років минулого сторіччя понад півтора десятиліття очолював Чорноморське морське пароплавство. У жовтні минає тридцять років від дня смерті цього прекрасного фахівця й організатора. Але справи, звершені за життя, й по сьогодні з нами.

До середини 1950-х на одеському рейді постійними стали скупчення суден, для яких уже бракувало пропуск­ної спроможності торговельного порту. Назріла необхідність створення нових виробничих потужностей. Саме завдяки наполегливості Олексія Данченка 30 грудня 1956 року уряд то­дішньої величезної країни дав дозвіл на використання території довкола Сухого лиману для потреб торгового флоту і перевалювання вантажів. Через рік тут почали будувати порт.

Переглядів: 816

Генеральний план «Ост»

«...В ЦК и СНК имеются сведения, из которых видно, что массовые беспорядочные аресты в деревне все еще продолжают существовать в практике наших работников. Арестовывают председатели колхозов и члены правления колхозов. Арестовывают председатели сельсоветов и секретари ячеек. Арестовывают районные и краевые уполномоченные. Арестовывают все, кому только не лень и кто, собственно говоря, не имеет никакого права арестовывать. Не удивительно, что при таком разгуле практики арестов органы, имеющие право ареста, в том числе и органы ОГПУ, и особенно милиция, теряют чувство меры и зачастую производят аресты без всякого на то основания, действуя по правилу: сначала арестовывать, а потом разобраться...» (Директива ЦК ВКП(б) та РНК СРСР «Про припинення масових виселень селян, упорядкування арештів і розвантаження місць позбавлення волі» від 8 травня 1932 р. Таємно. Не для друку.)

Так було в 1932-у, але так тривало і далі. Якщо на початку тридцятих років кількість засуджених у СРСР становила близько мільйона на рік, то перед початком Другої світової війни — вже півтора мільйона осіб. Не всі народи Радянського Союзу однаковою мірою постраждали від репресій. У роки радянської влади на європейській частині Радянського Союзу українці мали найвищу народжуваність. Проте за роки радянської влади їх кількість так і не досягла тієї, яку вони мали перед Першою світовою війною, хоча населення України дещо зросло. Кількість росіян за той же час при меншій народжуваності зросла більше ніж удвічі.

Переглядів: 1305

Андорра — країна довгожителів

Згідно з дослідженням, проведеним національними центрами з контролю та профілактики захворювань, народжені в 2005 році американці проживуть у середньому 77,9 року. За минуле століття ця цифра збільшилася більше ніж на тридцять років (дані за 1900-й показували вік 47,3 року). І хоча такий приріст може здаватися значним, США не входять навіть до топ-20 країн щодо очікуваної тривалості життя, а посідають лише 42-е місце, повідомляє unrealis.ru.

За очікуваною тривалістю життя уже давно лідирують жителі Окінави (острів у Японії), де на 100000 населення в середньому припадає 34,7 осіб старше 100 років. Бажання прожити не менше, ніж японці, призвело до появи в інших країнах спеціальних дієт, максимально наближених до того, що вживають на Окінаві. Але навіть маючи у своєму складі регіон з найбільшою середньою трива­лістю життя в світі, Японія лише другому місці у списку з показником 82 роки.

Переглядів: 2413

«Білим і чорним хотів би я бути...»

До 130-річчя від дня народження Михайла Жука (2.10.1883 — 8.06.1964)

У першій половині минулого століття це ім’я було добре знане в суспільстві, а не лише в мистецьких колах. Художник-експериментатор, добрий знавець і збирач народного мистецт­ва, а ще — поет, драматург, прозаїк... Автор живописних полотен, графічних аркушів, орнаментів для кераміки, порцелян, тканин...

Він народився на півдні України — тут була його стихія. Ось як він сам про це пізніше згадував у автобіографічному нарисі: «1883 року, 20 вересня старого стилю, життя подарувало мені географічну точку. Це було містечко Каховка, відоме своїми великими ярмарками, тисячами заробітчан, що плили байдаками по Дніпру, десятками гинучи на його порогах. Каховка славилася своєю овечою вовною і золотою пшеницею, Каховка, що мала велетенські баштани в степах…».

Переглядів: 746

Увесь світ — у бібліотеці

«Бібліоресурси сучасних бібліотек» — так називалася конференція, яка відбулася у центральній книгозбірні Великомихайлівського району за участю чотирьох бібліотек, що мають інтернет-центри. А це — дві райцентрівські, дитяча й доросла, плюс Цебриківська та Великоплосківська.

Про світ нових можливостей розповіла директор центральної бібліотеки Л.М. Бабінчук. Позаторік книгозбірні району, зазначила вона, стали на шлях інновацій, долучившись до міжнародної програми «Бібліоміст», і нині роблять впевнені кроки з її реалі­зації. Завдяки програмі «Бібліоміст» підвищився статус бібліотек, вони стали справді сучасними культурними осередками громад. Інтернет-центри вже відвідали понад 15 тисяч жителів району, 660 пройшли тренінги чи консультації з питань інформаційних технологій та Інтернету. Понад двом тисячам осіб надано допомогу в пошуку інформації.

Переглядів: 999

17 аспектів «зеленої революції»

Довкола генно-модифікованих продуктів уже наплетено стільки нісенітниць, що, як то кажуть, без ста грамів тут не розберешся. Хоча цікаво: якби на етикетці оковитої значилося «з ГМО», вживали б її чи ні? Запитання риторичне. Звичайно, вживали б. Але ось уже на коньяку пишуть «без ГМО». Теж саме маркують на пляшках з водою, на пакетах із сіллю і цукром, навіть, вибачте, на туалетному папері... Маркетологи переконані: раз на споживача штамп «без ГМО» діє магічно — ставити його вигідно.

Тим часом у США взагалі відмовилися від маркування модифікованих продуктів, а в Європі маркують тільки ті, в яких вміст ГМО перевищує 0,9 відсотка.

Підігрівають протестні дії проти ГМО ще й виробники пестицидів та інших хімічних засобів для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, бо ГМ-культури значно стійкіші до ураження і потребують суттєво менше захисної хімії.

Переглядів: 659

Запит на наших ІТ-фахівців

Головний директор з технологій Global Logic (США) Джим Волш підтверджує прогнози Всесвітнього банку про те, що в 2015 році Україна стане 6-ю у світі за обсягом експорту ІТ-послуг. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі телеканалу БТБ.

Експерт зазначив, що Україна справді має надзвичайно потужні перспективи розвитку сектора ІТ-технологій та підтвердив прогнози Всесвітнього банку про вихід нашої держави у два найближчих роки на 6-е місце в світі за обсягом експорту ІТ-послуг. «Я провів своє незалежне дослідження…. Так, можливо! Кількість талантів в Україні вражає. Населення складає 45 мільйонів осіб, але ви випускаєте більше людей з вищою освітою, ніж ми у Сполучених Штатах. Я проглядав статистику, що Україна становить менше 1% населення Земної кулі, однак має 6% учених, інженерів та програмістів, які загалом живуть у світі. Я вважаю, значну роль тут мають високі стандарти вашої освіти», — сказав Джим Волш.

Переглядів: 692

На прийом — через Інтернет

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану, які входять у систему органів юстиції, відповідно до Закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» здійснюють державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміни імені та смерті.

Окрім державної реєстрації названих юридичних фактів, до компетенції відділів ДРАЦС належать повноваження щодо поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, формування та ведення Державного реєстру актів циві­льного стану громадян, зберігання архів­ного фонду, видача відповідних свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, здійснення інших повноважень, передбачених чинним законодавством України.

Переглядів: 780

Гарячий сніданок для школяра

Восени, коли діти повертаються за парти, і коли зростає їх розумове та психічне навантаження, батьки повинні уважно ставитися до вибору продуктів для школярів. Від цього залежить і самопочуття дитини, й успішність.

«Ранковий гарячий сніданок — обов’язкова умова для нормального скорочення жовчного міхура. А це — профілактика дискінезії жовчовивідних шляхів, дуже характерної для шкільного віку. Повноцінний сніданок стимулює також ранкове спорожнення кишечника, що, в свою чергу, є кращою профілактикою запорів, ситуаційного кишкового і психологічного дискомфорту при бажанні сходити в туалет під час уроків, різкого відчуття голоду або зниження рівня цукру в крові», — пояснює Вікторія Гуляєва, дитячий гастроентеролог вищої категорії багатопрофільної поліклініки INTO-SANA.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net