Переглядів: 1014

Допоможи ближньому

Громадська рада при Одеській облдержадміністрації звертається з проханням до всіх небайдужих надати посильну допомогу нашим землякам, які постраждали внаслідок стихійного лиха.

У рамках акції «Допоможи ближньому» 20 вересня стартував марафон зі збору теплих речей, одягу та коштів для допомоги жителям районів Одещини, які постраждали у результаті повені.

Прийом теплих речей, одягу та грошей здійснюватиметься за адресами:

вул. Канатна, 83, каб №208;

проспект Шевченка, 11, Національна спілка журналістів України;

вул. Гімназійна, 25, Фонд допомоги інвалідам ім. Г. К. Жукова.

Реквізити для переказування благодійної допомоги: Одержувач: ПАТ «ЧБРР» (благодійна допомога), р/р 26203000191665, ІПН 2282410063, МФО 384577 у ПАТ «ЧБРР», м. Сімферополь.

Призначення платежу: «Благодійний внесок постраждалим від повені в смт Березине Тарутинського району Одеської області».

Нагадаємо, 12 — 14 вересня в результаті сильних опадів було підтоплено 449 житлових будинків у 13 населених пунктах Тарутинського (304), Болградського (55), Арцизького (32) та Саратського (8) районів. За даними ДСНС, внаслідок тривалої зливи (випало десь 200—300 мм опадів) стався підйом рівня води в малих пересихаючих річках Анчорак та Когильник. У населених пунктах Березине, Веселий Кут, Перемога, Красне і Тарутине було частково підтоплено житлові будинки. Тимчасово перекрито рух транспорту на трасі Серп­неве — Арциз —Татарбунари, припинено електро- і водопостачання. З підтоплених осель тимчасово відселено більше сотні людей. Натиску стихії не витримав 91 будинок, ще 85 — під загрозою обвалу. Стихія призвела до загибелі тварин: постраждало близько 4000 голів птиці і 150 овець. Загальна сума збитків півдня Одеської області через повені становить близько 170 мільйонів гривень. На відновлення дорожнього покриття в постраждалих районах піде близько 78,3 мільйона гривень.

Основний удар стихії припав на Тарутинський район. За словами заступника голови ОДА Валерія Матковського, рівень води в Тарутинському районі досягав близько 1,8 метра. Потужні потоки знесли частину залізничних шляхів. Було прийнято рішення про реконструкцію 5-поверхового житлового будинку у Березиному, щоб переселити людей. Вартість ремонтних і реставраційних робіт будівлі оцінена в 20 мільйонів гривень. Незабаром розпочнуться відновлювальні роботи, а потім і заселення в нього людей. Під час стихії у селищі Бородіно був повністю зруйнований дитячий садок, в якому навчалися діти. Відновленню він не підлягає. Обласна влада прийняла рішення про будівництво нового садочка.

Зараз у Тарутинському районі продовжує роботу спеціально створена комісія, яка обстежує будинки, що перебувають в аварійному стані, надається допомога постраждалим, триває процес відселення людей.

У Болградському районі найбільше постраждали Нові Трояни і Городнє. Тут розмиті всі автомобільні дороги. Замість ґрунтових доріг утворився яр. У Городньому пошкоджено 100 метрів газопроводу. Особливу увагу рятувальники приділили знезараженню колодязів з питною водою.

Як повідомили у головному управлінні Держслужби з питань надзвичайних ситуацій в Одеській області, станом на ранок 20 вересня в Арцизькому, Тарутинському та Болградському районах роботи з відкачування води закінчено. За час ліквідації наслідків підтоплення з постраждалих районів було відкачано майже 90 тисяч кубометрів води (у Тарутинському районі — 56,7, Арцизькому — 24,9, Болградському — 6,3 тисячі кубометрів).

Людина, як бачимо, хоч і вважає себе господарем на планеті, облаштовуючи її на свій лад, залишається беззахисною перед природними стихіями. Коли стаються такі лиха, єдине, що залишається істотам мислячим, тобто нам з вами, — робити висновки, і в подальшому господарюванні уважно та з повагою ставитися до дарованих нам Всевишнім земних щедрот. А ще — бути милосердними і допомогти тим, хто потрапив у біду, допомогти вижити і перезимувати всім, у кого велика вода забрала дах над головою, знищила найнеобхідніше. Хто має змогу — допоможіть землякам!

 

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net