Переглядів: 891

Джаз-версія «Червоної рути»

Увесь джаз, у який органічно входять не тільки вся, без винятку, музика і вокал, а й, виявляється, танець, постав увечері 18 вересня у Міському саду, де успішно стартував фестиваль Odessa JazzFest’ 2013. Сотні одеситів завдяки прихильності погоди, яка була милостивою і дозволила організаторам повністю виконати те, що запланували, змогли побачити й почути все багатство джазової музики.

Відкрили фестивальне дійство музиканти придністровського квінтету Liberty, які своїми тромбоном, тубою, валторною, трубою, кларнетом, банджо, губною гармошкою, маракасами і кастаньєтами (такий у них інструментальний арсенал) відразу створили джазовий настрій. А любителі потанцювати під джаз із студії «Крила» відразу змогли, як то кажуть, відірватися сповна.

Далі болгарський композитор, диригент і саксофоніст Анатолій Вапіров та одеські музиканти Андрій Мишаков і Мирослав П’ятников спільно з біг-бендом головного управління внутрішніх справ в Одеській області під керуванням Костянтина Бєлковського презентували слухачам нову програму. У ній старі одеські пісні, включаючи «Мурку» і «З одеського кичмана», перетворилися у вишукані джазові мелодії.

Дуже порадував виступ кубинського квінтету під керівництвом Омара Пуентре. Музикант найвищого світового рівня, що поєднує в собі талант скрипаля, вокаліста й очільника квінтету, буквально запалив одеську публіку, вразивши перетворенням всім відомої пісні «Червона рута» на джазовий шедевр.

А те, що джаз можна й потрібно не тільки грати і співати, але й танцювати, наочно продемонстрував усім чемпіон світу зі степу одесит Олександр Останін, зімпровізувавши разом з президентом «Odessa JazzFest’ 2013», заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Кузнєцовим унікальний фортепіано-степовий дует.

У репертуарі джазового вечора були також виступ грузинсько-українського дуету Asea Sool, цигансько-балканські ритми від одеської групи Jam Band і прекрасне тріо у складі Юрія Кузнєцова, солістки Одеської державної філармонії Анастасії Букіної і переможниці всеукраїнського телевізійного конкурсу «Голос країни — діти», юної співачки Анни Ткач. У пам’ять про джазову співачку Тетяну Бойову, яка пішла з життя в минулому році, вони виконали її улюблені композиції.

Старт «Odessa JazzFest’ 2013» вийшов не просто вдалим, а чудовим! Відтак можна бути певним, що наступні три дні фестивалю тільки посилять те прекрасне враження, яке отримали глядачі і слухачі на його відкритті.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net