№ 75 (21443) субота 21 вересня 2013 року

Переглядів: 6601

Пятрас ВАЙТЕКУНАС: «Це ваша земля, ваші діти, ваше майбутнє...»

Пятрас Вайтекунас — Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні — зустрівся у Києві з представниками регіональних мас-медіа і відповів на їх запитання.

— Що потрібно зробити Україні, щоб підписати Угоду про асоціацію з ЄС?

— Вересень — вирішальний місяць для прийняття рішень як для України, так і для країн Європейського Союзу. Залишилося дуже мало часу, потрібно при­ймати важливі закони, насамперед щодо виборчої системи — створювати надій­ну, на європейських стандартах, виборчу систему та реформувати Генеральну прокуратуру. Також ЄС чекає на рішення щодо виборів у п’яти округах, виборів до Київської міської ради, перегляду Кримінального кодексу. Також сподіваємося на прийняття законів про Вищу раду юстиції, статус суддів, реформи для покращення бізнес-клімату, боротьби з корупцією та закону проти дискримінації. Чинний закон про референдум суперечить Конституції та дає можливість міняти Конституцію, обходячи Раду. Та якими хорошими не були б закони, найважли­вішим є їх виконання.

Переглядів: 814

Україна і світ в епоху змін

Учора, 20 вересня, у Лівадійському палаці (Крим) розпочала роботу десята щорічна Ялтинська зустріч. Тема нинішнього форуму, участь у якому беруть більш як 250 провідних представників політичних, ділових і громадських кіл з-понад 20 країн, — «Україна та світ в епоху змін: фактори успіху».

Зустріч у Ялті офі­ційно відкрили Президент України Віктор Янукович і президент Литви (яка нині головує в ЄС і в столиці якої у листопаді відбудеться доленосний для України саміт) Даля Грібаускайте (на знімку). Серед учасників форуму — колишні і чинні глави держав та міжнародних інституцій, представники впливових політичних та ділових кіл, зокрема 42-й президент США Білл Клінтон та екс-прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер.

Переглядів: 833

«Куяльник врятувати не можна продати»

/_f/2013/75.jpg Під такою назвою 18 вересня активісти обласної організації партії УДАР провели перформанс — театрально-мистецьку акцію біля будівлі облдержадміністрації на проспекті Шевченка, 4 на захист унікального Куяльницького лиману.

Оскільки цього дня відбувалася сесія облради, то організатори акції сподівалися, що депутати їх почують і призупинять розпродаж землі навколо лиману, який, за їх підозрою, уже активно ведеться.

У перформансі було два персонажі — «Губернатор» і «Зацікавлена особа» — та конверт з «подякою», який призначався за знаки пунктуації, виставлені в потрібному місці на плакаті з текстом, винесеним у заголовок.

Акція викликала неабияку бурю емоцій з боку місцевої влади. Чому? А хтозна. Може, образилися на необґрунтовані закиди-звинувачення, а може, як у тій приказці, що про злодія, на якому шапка горить...

Переглядів: 978

Допоможи ближньому

Громадська рада при Одеській облдержадміністрації звертається з проханням до всіх небайдужих надати посильну допомогу нашим землякам, які постраждали внаслідок стихійного лиха.

У рамках акції «Допоможи ближньому» 20 вересня стартував марафон зі збору теплих речей, одягу та коштів для допомоги жителям районів Одещини, які постраждали у результаті повені.

Переглядів: 916

Політекономіка сучасної України

Одеський Вільний університет запрошує на лекцію «Політична економіка сучасної України», яку прочитає старший економіст та член наглядової ради Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна, старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський.

Маючи багаторічний досвід в питаннях політичної та інституційної економіки, бізнес-клімату, економічної поведінки підприємств, приватизації, управління та корупції, Володимир Дубровський представить слухачам Вільного університету надзвичайно цікавий аналіз сучасного стану речей в українській економіці.

Переглядів: 817

Думай, Васю, думай!

Здавалось би, день як день і ніч як ніч — такі ж, як і тисячі років тому. Сонце—зорі, ранок—надвечір’я—ніч. Одвічні ритми життя. А люди... Що сталося з ними? Які катаклізми збили нас з природної осі, й ми зависли десь у невідомості, забувши, хто ми і якого роду?

Не випадково сьогодні б’ють на сполох через ефір навіть наші духовні отці найвищого рангу. Такі повсякдень незворушні і врівноважені, вони несподівано заговорили зі всім світом про дуже болюче.

Переглядів: 837

Нема пандусів? До в’язниці!

У Франції підприємці, не уважні до потреб людей з обмеженими можливостями, можуть потрапити за ґрати.

Згідно з неофіційною статистикою, кожен п’ятий громадянин України — інвалід. На жаль, особливих причин для радості у них нема. Хоча потрібно їм, загалом, небагато: можливість вільно пересуватися не тільки вдома, а й вулицями рідного міста (а також інших міст рідної держави), користуватися різними видами транспорту, самостійно відвідувати магазини чи за­клади харчування.

Переглядів: 792

Соціальний дім для інвалідів

В Одесі, на вулиці Генерала Петрова, 8, невдовзі почне діяти Центр незалежного проживання інвалідів старше 18 років як філія Центру реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку імені Януша Корчака. Міська громада свого часу виділила приміщення і з моменту відкриття центру забезпечить закладу бюджетне фінансування.

Нині тривають оздоблювальні роботи та оснащення цього своєрід­ного соціального гуртожитку для інвалідів, у якому постійно мешкатимуть 24 особи. Людям буде забезпечено цілодобову медичну допомогу, відповідний соціальний догляд, передбачене проведення комплексу реабілітаційних заходів.

Переглядів: 1246

Одеса без тютюнового диму

Із 17 вересня стартувала кампанія «Одеса без тютюнового диму», мета якої — дотримання на території міста законодавства про заборону куріння в громадських та на робочих місцях, а також про заборону реклами тютюну.

Уже рік як в Україні цигарка потрапила в законодавчу немилість: з грудня 2012-го заборонено паління в громадських місцях, ще раніше, з вересня, — рекламу. Та попри офіційні заборони, населення продовжує смалити (чиновники — не виняток). Вплинути на порушників вирішили представники «Демократичного альянсу» й оголосили кампанію проти тютюнового диму.

Переглядів: 786

На консультацію до... рятувальників

Напередодні професійного свята — Дня рятувальника (відзначають з 2008 року 17 вересня) — у центрі Одеси відкрили консультаційний центр міського управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Першочергове завдання центру — полегшувати життя місцевого населення. У зручній формі людям різного віку та соціального статусу допомагатимуть розбиратися в складній документації та повсякденних проблемах. «Тут надаватимуть інформаційно-консультативну допомогу юридичним та фізичним особам, підприємцям і городянам з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки. Кожен зможе отримати інформацію щодо нормативної та дозвільної документації, навіть роз’яснення з будівництва. Тепер людям не доведеться оббивати пороги чиновників, простоюючи у чергах, — їхні проблеми вирішуватимуться значно швидше і навіть у віддалений спосіб», — зауважив на відкритті заступник голови облдержадміністрації Валерій Матковський.

Переглядів: 875

Магія музики

Минулої суботи відбулося відкриття концертного сезону Національного одеського філармонійного оркестру під орудою художнього керівника і головного диригента, народного артиста України Хобарта Ерла. Звучали твори австрійських та німецьких композиторів Л. ван Бетховена, Р. Штрауса, Р. Вагнера. Зазначимо, що у 2013-у сповнилося 200 років від дня народження геніального німецького композитора-реформатора Ріхарда Вагнера. 18 та 19 вересня друга частина концерту була повторена. У першій звучав Концерт для фортепіано з оркестром Р. Шумана. Цим виступам передував святковий концерт 1 та 2 вересня з нагоди Дня міста.

Одеса-Інтернешнл

Свій перший концерт після літньої перерви оркестр традиційно присвятив Дню міста. Це дебютний виступ Хобарта Ерла в званні народного артиста України на одеській сцені. Шанувальники творчості диригента і ввіреного йому оркестру щиро раді за присвоєння маестро цього високого звання, яке є свідченням значного внеску Хобарта Ерла у розвиток українського музикального виконавського мистецтва.

Переглядів: 891

Джаз-версія «Червоної рути»

Увесь джаз, у який органічно входять не тільки вся, без винятку, музика і вокал, а й, виявляється, танець, постав увечері 18 вересня у Міському саду, де успішно стартував фестиваль Odessa JazzFest’ 2013. Сотні одеситів завдяки прихильності погоди, яка була милостивою і дозволила організаторам повністю виконати те, що запланували, змогли побачити й почути все багатство джазової музики.

Відкрили фестивальне дійство музиканти придністровського квінтету Liberty, які своїми тромбоном, тубою, валторною, трубою, кларнетом, банджо, губною гармошкою, маракасами і кастаньєтами (такий у них інструментальний арсенал) відразу створили джазовий настрій. А любителі потанцювати під джаз із студії «Крила» відразу змогли, як то кажуть, відірватися сповна.

Переглядів: 1464

Щоб дитина мала хороший зір

Сьогодні хвороби зору у дітей посідають третє місце в переліку всіх дитячих захворювань і четверте — серед патологій, які призводять до інвалідності. Інвалідами по зору у нас на Одещині визнано майже 500 неповнолітніх. Йдеться переважно про вроджену сліпоту, однак хвороби зору, які призвели до інвалідності, є й набутими.

Як зберегти дитині хороший зір на довгі роки — стало темою прес-конференції головного поза­штатного дитячого офтальмолога управління охорони здоров’я облдержадміністрації Оксани БРУНЧЕНКО.

Переглядів: 730

Суперекономне весілля

У більшості випадків наречений і наречена заради того, щоб церемонія їхнього одруження справила незабутні враження, витрачають значні суми грошей. А ось молодята з Шотландії довели, що весілля може обійтися майже задарма — в один фунт стерлінгів.

Жителі міста-порту Інвернесс, розташованого в Шотландії, — Джорджина Портеус і Сід Іннес — ретельно готувалися до власного весілля, намагаючись уникнути непотрібних витрат. І, як показала церемонія одруження, їм це блискуче вдалося.

Переглядів: 6612

Майбутнє моря — в наших руках

XX століття — це час, коли людина не пристосовується до умов навколишнього середовища, а, навпаки, адаптує природу до своїх потреб і звичок.

Сьогодні через грубі порушення людиною всіх правил природокористування негативний антропогенний вплив здійснюється на екосистеми, руйнуються зв’язки біотичного та абіотичного оточення, зникають численні види представників флори і фауни. В Україні екологічна проблема видається ще загрозливішою, оскільки для її вирішення докладаються досить незначні зусилля. Проблема забруднення водойм не виняток з цього правила, особливо для Чорного моря, яке визнане одним з найбрудніших у світі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net