Хитрощі лжекадровиків
Бережіться шахрайських агентств з працевлаштування!
Сьогодні агентства з працевлаштування користуються неабиякою популярністю, адже саме там клієнту в найкоротші терміни підберуть найоптимальніші для нього варіанти роботи. При цьому надаються гарантії і щодо порядності роботодавця. Тож люди, які звертаються до цих агенцій, впевнені, що роботодавець не виявиться шахраєм. Та іноді трапляється, що шахраями є самі кадрові агентства.
Щоб не купитися на хитрощі таких шахраїв, треба добре знати схеми, за якими вони діють.
Першим тривожним сигналом при зверненні до агентства з працевлаштування може стати те, що вас просять оплатити послуги «наперед». У нормальній ситуації, як правило, платять самі роботодавці або ж претендент на роботу віддає агентству якийсь відсоток від своєї першої зарплати. Тож, якщо спершу беруть гроші, — це сигнал тривоги.
Наступний момент, що також повинен насторожити, — коли агентство пропонує базу вакансій, сформовану нібито саме в день звернення клієнта. За цю інформацію теж потрібно заплатити. Але, як виявляється пізніше, ці вакансії в реальності або не існують взагалі, або вже зайняті.
Також варто бути обережними, коли вам обіцяють високий і стабільний заробіток за нескладну роботу з вільним графіком або можливістю працювати дистанційно. Насторожити має й відсутність вимог щодо освіти, кваліфікації та досвіду претендента на роботу.
Ознакою недобросовісності фірми з працевлаштування є і використання платних ліній для зв’язку. Ніколи не передзвонюйте, якщо не впевнені в організації або номерах. Часто під звичайними сервісами платних ліній, що беруть плату за послуги посередників з працевлаштування, можуть ховатися справжні шахраї, мета яких — «розвести вас на гроші».
Варто зазначити, що в разі виникнення конфлікту клієнт може звернутися до міліції. Якщо у діях посадових осіб агентства з працевлаштування вбачатимуться ознаки шахрайства, то їм доведеться відповісти за ст. 190 Кримінального кодексу України. Покарання за подібні діяння передбачено аж до восьми років позбавлення волі.
Але слід наголосити, що жоден правоохоронний орган не допоможе, якщо клієнт не буде уважно читати договір. Адже відомі випадки, коли люди підписували договір з фірмою, де було зазначено, що клієнт оплачує лише надання інформаційних послуг, тоді як агентство за результат переговорів між роботодавцем і здобувачем відповідальності не несе.
Отже, будьте пильними! Тільки ваша уважність може врятувати вас від недобросовісних агентств із працевлаштування.
Відділ зв’язків з громадськістю
ГУ МВС України в Одеській області.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206