Переглядів: 832

Пробна гастроль

Лише дві вистави привіз до Одеси Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського (м. Біла Церква). Й лише один день триватиме ця, без сумніву, найкоротша театральна гастроль.

Як мовиться, розвідка боєм. Бо й вистави будуть показані особливі. Це, передусім, «Дюймовочка та метелик» за п’єсою одеського драматурга Анни Яблонської (фантазія на тему казки Г.-Х. Андерсена) та «Хто кому Рабинович» — цю п’єсу відомий драматург та режисер Ігор Афанасьєв написав про місто Білу Церкву, де й була вона уперше поставлена самим автором.

Як уже повідомляли «Чорноморські новини», короткочасна гастроль білоцерківців має одну особливість: у театральній трупі успішно трудяться двоє одеситів. Це художник-костюмер Катерина Панчошак та актор Віктор Сирота. А безпосередньо причетною до цього, як і до самого приїзду в Одесу театру з Білої Церкви, стала громадська організація «Інтелектуальний форум».

Тож 24 вересня в Українському академічному музично-драматичному театрі ім. Василя Василька відбудеться, образно кажучи, день Білої Церкви. І драматурга Анни Яблонської. Поза будь-яким сумнівом, цей день стане певним іспитом для гостей, а також тестом на правдиве відтворення на кону драматургії Анни Яблонської, котра залишила світові свої п’єси, отже, залишається з нами й сама. До слова сказати, прем’єра вистави «Дюймовочка та метелик» відбулася у театрі ім. П.К.Саксаганського ще за життя авторки, яке так рано і так трагічно обірвалося у московському аеропорту.

Що ж це за театр такий: називається Київським обласним, а живе у Білій Церкві? Його історія засягає у рік 1920-й. Саме тоді вперше в Україні у Білій Церкві була здійснена постановка шекспірівської п’єси «Макбет». Режисером-постановником був геніальний реформатор сцени Лесь Курбас. Тоді ж таки тут народилася театральна студія «Березіль». 1924 року її реорганізовано в Державний театр. Через 10 років репресували Курбаса, а театр, звісно, закрили. Та вже по двох місяцях у Білій Церкві відкрив свій театральний сезон «Четвертий Київський пересувний робітничо-колгоспний театр». Ім’я П. С. Саксаганського йому було присвоєно у 1937-у.

Ось така історія. На початку 1970-х старе приміщення закрили, а на будівництво нового забули дати грошей. Так тривало понад три десятиліття. Й лише сім років тому театр отримав нове приміщення. Всі ці сім років його вистави йдуть при переповненій залі. Колектив називає цей феномен відродженням театру. Хоча насправді це — свідчення того, що білоцерківці дуже люблять свій театр і що Біла Церква є справжнім театральним містом.

Одеська зустріч, сподіваються саксаганці, стане поштовхом до значно ширших, і навіть обмінних з васильківцями, гастролей.

Роман КРАКАЛІЯ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net