Великий театральний колайдер
Театральне життя Одеси пожвавішає: з вересня розпочався набір талантів у Школу актора. Ініціаторами виступили Фонд арт-інновацій та Одеський новий театр (розташовується в Палаці студентів на Маразліївській, 34а), які запустили новий креативний проект із майже космічною назвою — «Великий театральний колайдер».
Почувши вперше про «театральний колайдер», більшість моїх знайомих не одразу второпали, про що мова. Як зізналися, комічність назви трохи відлякує, хоча насправді нічого страшного тут нема. Говорячи суто технічними термінами, колайдер — це зіштовхувач (від англ. «collide» — зіткнути): система з двох прискорювачів заряджених частинок, в якій два пучки прискорюються назустріч один одному, і тому енергія взаємодії у системі центру більша, порівняно з експериментами з фіксованою мішенню. Якщо ж розмірковувати абстрактно, то «Великий театральний колайдер» — це театр, у якому роль двох прискорювачів заряджених частинок гратимуть звичайні люди. Одні з них будуть акторами, а інші — вчителями (режисерами, критиками, сценаристами). Успішність колайдера в цьому випадку залежатиме винятково від швидкості, з якою ці представники «шкільного» життя рухатимуться назустріч одне одному, будуть готовими до одночасного творчого пориву.
«Великий театральний колайдер» — це вибух! Бурхливий, активний, енергійний, творчий. Це альтернатива колайдеру в електроніці. Ми хочемо встигнути, випередити хай-тек-технології творчо. «Великий театральний колайдер», розганяючись, мобілізовуватиме внутрішні, глибинні можливості людини, відкриватиме її душу», — творчо пояснив ідею проекту художній керівник Нового театру Всеволод Кім, режисер, президент Фонду арт-інновацій. Основним завданням проекту, на думку арт-директора цього ж фонду Дениса Яцюка, є активізація молоді. «Сьогодні театри, творчі гуртки не відповідають запитам сучасної молоді. Молодь нудьгує і дедалі більше часу зависає в Інтернеті, не хоче нічого робити, нікуди йти. Наше основне завдання — витягнути хлопців і дівчат із цієї ями, захопити якоюсь цікавою діяльністю, аби вони повністю віддалися новій справі», — зазначив Денис Яцюк.
Плацдармом «нової справи» слугуватиме школа акторської майстерності «Героїада», яка діятиме в рамках проекту. Її програма складатиметься з п’яти курсів: сценарно-акторського, музично-акторського, сценографо-акторського, хореографічно-акторського та менеджмент-акторського. В кожній з п’яти груп займатиметься по 15 учнів. Вік, професія, соціальний статус, освіта — не мають значення. Учасники проекту вивчатимуть системи Станіславського, Вахтангова, Чехова, Крега, основи світогляду, теорію будови дійсності, риторику, вокал, танці й багато-багато чого іншого. «Ми хочемо, щоб наші актори були наповнені внутрішньо. Але для цього вони мають прийти до нас «порожніми аркушами»», — зазначив Всеволод Кім.
Заняття в «Героїаді» — платні (400 гривень на місяць). Акцент у проекті робиться на «не професіоналів», людей, які талановиті в театральному мистецтві від Бога. Аси проходитимуть до школи поза конкурсом театральної лабораторії «Героїади» й займатимуться безкоштовно. «У нас не навчальний заклад, це проект. У його рамках є можливість вишколити людину за певними знаннями. Якщо ми бачимо, що в генія проблеми з якимись навичками, пропонуємо йому пройти школу актора. Хтось вкладеться в 400 гривень, а комусь, аби стати актором, доведеться вчитися довше й платити більше», — пояснив Денис Яцюк. Для справжніх же самородків, окрім безкоштовного навчання, Фонд арт-інновацій приготував ще й премію «за інновації й відкриття у сфері художньої форми й мистецтва».
По закінченню Школи актора учасників задіють у театральних та кіно-проектах під егідою Фонду арт-інновації в Одеському новому театрі. Рухатимуть уперед проект «Великого театрального колайдера» аналітики студії-лабораторії «Інституту дій». Тут розбиратимуть твори «на кісточки», знаходитимуть помилки. Саме тут пропонуватиметься переосмислення класики, твори адаптуватимуться до вимог сучасності.
Експедиція в творчу лабораторію завершиться п’ятьма різножанровими постановками на сцені Нового театру. Найкращі учні зможуть продовжити своє навчання вже як актори в молодій трупі.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206