Переглядів: 899

Не конкурентоздатні. Чому?

До першої десятки найбільш конкурентоспроможних країн світу, попри кризу, увійшли шість європейських держав. Україна в рейтингу Всесвітнього економічного форуму, втративши за рік 11 позицій, опустилася на 84-е місце.

Швейцарія, Сінгапур і Фінляндія залишаються світовими лідерами за рівнем конкурентоспроможності своїх народних господарств. Німеччина в щорічному індексі конкурентоспроможності, який Всесвітній економічний форум (ВЕФ) представив у середу, 4 вересня, в Женеві, піднялася на дві сходинки й обіймає нині четверту позицію, випередивши США, Швецію та Гонконг, повідомляє «Німецька хвиля». Експерти звернули увагу передусім на відмінну інфраструктуру, якою може похвалитись ФРН. Крім того, спо­стерігається стабілізація ситуації на фінансових ринках, зауважила у розмові з DW керівниця дослідницької групи Всесвітнього економічного форуму Марґарета Дженєк. «Ми бачимо й покращення макроекономічної стабільності», — додала вона.

До першої десятки увійшли також Швеція, Нідерланди та Великобританія. Як свідчать дані звіту, поступу вдалося досягти й деяким країнам Єврозони, які переживають кризу. «Окремі південноєвропейські країни змогли підвищити свою конкурентоздатність — особливо Іспанія та Греція, — каже Марґарета Дженєк. — Водночас різниця між Північчю та Півднем залишається й надалі».

Україна в рейтингу конкурентоспроможності ВЕФ перебуває на 84-у місці із 148 країн в оточенні Тунісу й Уругваю. Серед пострадянських країн випере­джаємо лише Молдову (89-е місце) та Киргизію (121-е). Серед факторів, які найбільше заважають розвитку бізнесу в Україні, називаються недостатній доступ до кредитів, корупція, бюрократія, недосконале податкове законодавство, політична нестабільність.

При складанні індексу конкурентоспроможності, який публікується Всесвітнім економічним форумом починаючи від 2004 року, враховується 12 різних аспектів. Серед них — інфраструктура, макроекономічна стабільність, система охорони здоров’я, освіта, ринок праці, техноло­гічний розвиток, обсяг ринку.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net