Прокуратура: «загран» коштує 170 гривень
Нещодавно розгорівся черговий скандал з оформленням закордонних паспортів. Активісти «Демократичного альянсу» не один місяць розповідають усій Україні, що зробити це можна за 170 гривень. Підтримують їх і суди — в руках «Демальянсу» сьогодні вже зібралося кілька вердиктів, згідно з якими оформлення такого паспорта справді коштує 170 гривень, а всі інші збори визнаються незаконними.
Попри це, в держустановах продовжують вимагати гроші за необов’язкові, додаткові послуги, як-от оплата бланка, оплата послуг Державної міграційної служби, страховка, різні довідки та інформаційні послуги. Стоячи у чергах з ранку до ночі, люди змушені сплачувати від 370 до 900 гривень. До того ж, працівники ДМС нерідко організовують роботу так, що є окремі черги для людей, які додатково заплатили «за прискорення», і для простих смертних.
Для того, аби в черговий раз привернути увагу громадськості до свавілля міграційної служби, активісти «Демальянсу» спробували 12 серпня отримати паспорт в Одесі «без переплат». За традицією, не обійшлося без скандалу. «Ми розраховували оформити закордонний паспорт за 170 гривень — такий обов’язковий збір, передбачений законодавством. Тут же вимагають 377 гривень, але навіть ті, хто заплатив ці гроші, не можуть потрапити в кабінет у порядку звичайної черги: спочатку заводять тих, хто розщедрився на якісь додаткові платежі (інформаційні послуги та необов’язкову страховку), віддавши їм близько 600 гривень. Мене вранці тут штовхали, людей заводять по якомусь своєму списку», — розповіла активістка «Демальянсу» Юлія Чухало. Інспектор міграційної служби відмовився реєструвати заявку Юлії, мотивуючи це тим, що бракує двох квитанцій — про оплату за бланк паспорта і за послуги державної служби. Про постанову Вищого адмінсуду і слухати не захотів. Активісти викликали на місце подій міліцію, після чого двері в офіс було заблоковано. Все це, звісно, супроводжувалося неабиякими «хвилюванням» в черзі охочих отримати свої паспорти, яка, до речі, починає формуватися чи не о п’ятій ранку.
Після невдалої спроби отримати-таки свій паспорт за 170 гривень активісти одеського «Демальянсу» одразу звернулися до прокуратури. «Ми подавали заяву до прокуратури з приводу не прийняття в одеситів документів на паспорт без оплати сум, які йдуть повз бюджет, й отримали результат — підтвердження про вартість паспорта в 170 гривень та кримінальне провадження проти винуватих за побори з одеситів», — розповіла Юлія Чухало.
«Демальянсівці» переконані: саме завдяки розголосу після публікацій у ЗМІ прокуратура визнала той факт, що закордонний паспорт не тільки можна, але і потрібно отримувати лише за 170 гривень на законних підставах. На цьому активісти не збираються зупинятися. У середу кампанія «Стоп свавіллю у паспортних столах!» продовжилася брифінгом «демальянсівців» біля входу до головного управління Державної міграційної служби в Одеській області. Юлія Чухало розповіла, зокрема, що заплатила 170 гривень держмита і тепер чекає, щоб їй на законних підставах видали закордонний паспорт, а лідер облорганізації «Демократичного альянсу» Олексій Чорний вкотре нагадав, що оплата страховки, фотографування та інших послуг не є обов’язковими платежами, а відтак люди цілком можуть від них відмовлятися.
Варто додати, що на офіційному сайті Державної міграційної служби, попри скандали, вироки судів та думку прокуратури, в переліку обов’язкових оплат, окрім необхідних 170 гривень, зазначені 120 гривень (така вимога справді існувала, однак була виключена і з 1 січня 2012 року не застосовується) за бланк і 87,15 гривні за послугу.
Людмила ДОБРОВОЛЬСЬКА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206