Підзаробити на непотребі
Щороку наша оселя потребує «генеральної ревізії». На смітник летять від протертих килимків — до поламаних пилососів. Щомісяця туди ж потрапляють купа пластмасових і скляних пляшок, журнали, газети, металеві предмети, що вийшли з ужитку, іноді — й зношений або замалий одяг.
Українці звикли скаржитися на свою бідність, зазвичай, звинувачуючи в цьому державу. Не посперечаєшся: правда у цих словах є. Але й власну провину слід визнавати.
Ми такі бідні, що постійно перебираємо роботою та підробітками, адже хочемо таким чином здаватися багатими. Психологи кажуть: така поведінка спричинена комплексами, через які людина намагається здаватися кращою, ніж вона є. У розвинених країнах світу ситуація протилежна. Якщо ти добре заробляєш — це не привід відмовлятися від підробітку. Ну, порівняти хоча б ставлення до мережевого маркетингу: у нас це соромно, за кордоном —повноцінний спосіб заробітку. Там люди не цураються економити, шукати знижки та акції, заробляти всіма можливими (в межах закону) способами. В тому числі не дозволяють собі викинути на смітник те, що приносить дохід…
В Україні не розвинена система вторинної переробки. У нас нема по три смітники, де за вироби із пластмаси чи скла ще й заплатять. Однак заробити на цьому і в нас можливо. Почнемо з найпростішого.
Пляшки об’ємом 0,5 л можна здати за ціною до 25 коп./шт.
Макулатура — від 10 до 50 коп./кг.
У старому газовому котлі і не тільки в ньому, завжди «ховаються» кольорові метали. Звісно, відпрацьований предмет можна цілим здати до пункту прийому металобрухту, а можна й розібрати. І є заради чого… Залізо — 1,5 грн/кг, латунь — 21 грн/кг, мідь — 41 грн/кг, алюміній — 8,5 грн/кг, нержавійка — 7 грн/кг.
Зношений дитячий та дорослий одяг можна віддати на продаж до комісійного магазину. Щоправда, кошти отримаєте лише тоді, коли речі продадуться. Та це краще, ніж просто викинути його до смітника. Речі у хорошому стані люди викладають на «Одеський форум»: так можна швидко і за нормальною ціною їх реалізувати.
Зламані телевізори, пилососи, годинники (навіть радянські) тощо скуповуються за оголошеннями «придбаю ХЛАМ». Такі висять майже в кожному під’їзді, є в Інтернеті. Проте дорого там продати не розраховуйте: середня ціна — 50 гривень за одиницю техніки. Тому більш сучасні зламані чи відпрацьовані речі краще збувати на «Радіоринку» або сайті «Залізо».
Досить важко позбутися за гроші старих меблів. Спосіб один: викласти фото на сайти в мережу Інтернет з умовою «самовивезення». Люди часто шукають економні варіанти старих меблів, скажімо, на дачу.
Психологи радять не «накручувати» себе, продаючи непотріб. Адже ви це робите не через бідність, а для того, щоб зручно позбутися зайвих речей, ще й за гроші.
Одеситка Наталія раз на два місяці відправляє чоловіка здавати порожні пляшки. Назад він повертається з великим тортом, придбаним за виручені кошти від непотребу. Це в їхній родині вже така сімейна традиція. Тим паче, каже Наталія, наш приклад стимулює дітей до роздумів: аякже, й вони можуть заробити на кишенькові витрати.
Насправді, нічого ганебного в чесному заробітку грошей нема. Просто ані ми, ані наші діти не привчені до цього. Людина готова цілодобово стояти за верстатом, отримуючи копійки, але ніколи не піде за харчами до магазину зі своїм пакетиком — бо «соромно». Купить там за 50 копійок і засуне його вдома до шафи, переповненої такими ж пакетами, а потім якось збере їх і викине на смітник. Адже ми, мовляв, не безхатченки і не бідняки, аби продавати пляшки чи ганьбитися зі своїм пакетиком в магазині…
Інна ЯКИМЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206