№ 64 (21432) четвер 15 серпня 2013 року

Переглядів: 1952

Досить, тату, торгувати, бо нема чим здачі дати

Саме в такій ситуації можуть сьогодні опинитися аграрії через великий врожай

/_f/2013/64.jpg

Допоки всі говорять про те, що заможне село — це наш економічний козир та вдалий вихід із кризи, воно занепадає. Бо збереження села — це не підлатати дах на школі чи відремонтувати стару гойдалку на подвір’ї дитсадка. Це — дієві програми, проекти, ідеї, нові підприємства, завдяки яким діти сільських жителів захочуть залишитися вдома, а не шукатимуть роботу по далеких світах. І не потрібно тут вигадувати велосипед: майбутнє села, а можливо, й усієї країни, нерозривно пов’язане з розвитком аграрного бізнесу. Іноземці аж руки потирають, дивлячись на наші чорноземи та рахуючи, скільки грошей на них можна заробити. А в нас чомусь аграрна галузь, як у тій пісеньці: «Трохи гречки, трохи проса, трохи взута, трохи боса». В той час, як великі агрохолдинги розвиваються швидкими темпами, для середніх підприємств та фермерів нові імпортні енергозберігаючі комбайни та агрегати недоступні. Хоча саме на них, середняків та фермерів, лягає весь тягар соціальних проблем. Можливо, нинішні високі врожаї зможуть забезпечити їм ривок до кращого життя? Про це і не тільки наша розмова з керівником ради сільгоспвиробників Балтського району, директором ТОВ «Агрофірма «Хлібна нива» Юрієм Герасименком.

— Юрію Федоровичу, сьогодні на аграріїв покладаються великі надії. Та не будемо про масштабне, бо і своїх, як то кажуть, проблем вистачає. Наш район — аграрний, і якщо проаналізувати, то це нині єдина галузь, яка тягне місцевий віз економіки. То, зважаючи на цьогорічний високий врожай, є привід для оптимізму?

Переглядів: 887

Не зіпсуйте собі літо зіпсутими харчами

Літо — пора овочевої та фруктово-ягідної розкоші, якою щедро обдаровані мешканці південних областей та наші численні гості, й водночас це час розгулу кишкових інфекцій.

Епідеміологічній ситуації в області та результатам перевірки якості пропонованих нам сезонних продуктів харчування цими днями було присвячено кілька прес-конференцій.

Начальник відділу епіднагляду головного управління Держсанепід­служби України в Одеській області Ольга БАЛАНОВСЬКА ознайомила з результатами рейду, проведеного спеціалістами для перевірки якості кавунів і динь.

Переглядів: 899

Не зовсім дипломатично, та що поробиш?

Новий посол США в Україні Джеффрі Пайєтт свої перші слова на нашій землі вимовив державною українською мовою. Рідкісний випадок в історії дипломатичних стосунків нашої незалежної країни з іншими державами світу.

Представник великої держави звернувся до народу країни, у якій йому доведеться працювати, можливо, не один рік, рідною мовою цього народу. І хоч сказав лише кілька фраз, а далі перейшов на англійську, усе ж викликав симпатії до себе. Адже досі ми чули від  дипломатичних представників переважно російську мову. Без сумніву, цей вияв пошанування країни, її народу одразу вивищив  посла США в очах українців. Це по-перше.

Переглядів: 796

Вишиванковий фестиваль

23—26 серпня в Одесі відбудеться найбільше на Півдні України патріотичне свято — Вишиванковий фестиваль. Проходитиме він на Приморському бульварі та Потьомкінських сходах.

Дійство, присвячене Дню Державного прапора та Дню Незалежності, бере свій початок у 2009 році, коли 79 одеситів у вишиванках, взявшись за руки, утворили перший вишиванковий ланцюг на Потьомкінських сходах. Відтоді ця самобутня одеська ініціатива набуває популярності і розголосу — до неї охоче долучається дедалі більше люду, як наших краян, так і гостей, що приїздять на вишиванкове дійство. Торік у ланцюгу, який простягнувся від Дюка й аж до моря, тримаючись за руки, стояли 852 особи. Є всі підстави сподіватися, що цьогорічний День Незалежності збере ще велелюдніший гурт у національному вбранні. Ініціатори дійства запрошують усіх приєднатися до патрі­отичної акції.

Переглядів: 889

Гори паперів за клаптик землі

Експерти визнають, що процедура узгодження землевпорядної документації останнім часом дедалі більше ускладнювалася. Фактично настав момент, коли відведення ділянки стало вкрай складним, а узгодження документації нагадувало біг з перешкодами, які виникають у найнесподіваніших місцях. Цілком зрозуміло, що це жодним чином не сприяло розвитку сільських територій та аграрного бізнесу. На вирішення цієї проблеми у липні нинішнього року було ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері земельних відносин щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок», який стосується земель державної та комунальної власності. Нещодавно він набув чинності.

Докладніше про це — в інтерв’ю з директором Ресурсного центру з прав на землю, створеного за підтримки проекту USAID «АгроІнвест», президентом асоціації «Земельна спілка України» Андрієм КОШИЛЕМ.

Переглядів: 768

Попит на будівельників

До професійного свята будівельників, яке відзначили 11 серпня, Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна представив короткий огляд галузі й топ-7 вакансій для кваліфікованих спеціалістів. Як з’ясувалося, одні з найвищих зарплат у цій сфері — для робітників, яких хочуть «переманити» за кордон.

У першому півріччі 2013-го для спеціалістів-будівельників пропонували близько 3000 вакансій. До того ж рівні шанси знайти хорошу роботу мали як кваліфіковані фахівці — керівники будівельних проектів, інженери, дизайнери та архітектори, так і представники ро­бітничих спеціальностей: виконроби, монтажники, оздоблювачі, малярі.

Переглядів: 753

Право на свободу має бути відновлено

Як уже писали «Чорноморські новини» перший омбудсман України, член правлін­ня Європейського інституту омбудсмана Ніна Карпачова звернулася до Президента Віктора Януковича з офіційним поданням щодо відновлення права Юлії Тимошенко на свободу та виконання рішення Європейського суду з прав людини, ухваленого за результатами розгляду справи «Тимошенко проти України».

«Змушена звернутися до вас з проханням про ваше особисте втручання у справу, яка для України стала показовим прикладом реального стану дотримання прав та свобод людини», — цитує звернення Ніни Карпачової офіційний сайт Юлії Тимошенко (далі подаємо інформацію саме в редакції сайту ЮВТ, оскільки офіційний сайт самої Ніни Карпачової, на який посилаються інетренет-ресурси, перебуває на реконструкції. — Прим. «ЧН»).

Переглядів: 787

Чому, власне, тепер?

Таке запитання було поставлене перед глядачами ток-шоу Савіка Шустера. Але ніхто не зміг відповісти, чому поляки аж тепер, через 70 років, так гостро й упевнено порушили проблему Волинської трагедії.

А відповідь може бути проста: саме нині дуже зручний час, щоби знищити ідею українського визвольного руху, національного відродження. Влада московська у цьому зацікавлена, а влада київська захищати українців не буде — швидше, навпаки. Отже, можна принижувати українців, не дошукуючись правди.

Переглядів: 4270

«Мало в світі копачів криниць...»

Щойно повернувся з-під Києва, із села Глевахи, яке вже увійшло в літературну історію України як те місце рідної землі, де народилися й продовжують народжуватися Богом дані, я б сказав, буремні твори Володимира Базилевського. Привіз подарований Володимиром Олександровичем його ювілейний том поезій — «Тепер і тут» з дарчим написом, що кличе мене (та, мабуть, і автора цього тому) в далекі шістдесяті роки двадцятого століття, в редакцію газети «Чорноморська комуна», на вулицю Пушкінську, 32, в Одесі. Бо ж саме там до завідувача відділу культури Дуброва прийшов буйночолий молодий літпрацівник Базилевський.

Що я знав тоді про Володимира? Ну, те, що приїхав він з Кіровоградщини, перехрещений перед дорогою в незнане матір’ю — вдовою фронтовика, що пройшов «крізь стрій» «могутньої купки» видатних літературознавців в Одеському уні­верситеті, куди потрапив із риштовань однієї з післявоєнних новобудов, що вже вірші друкує. А газеті ж потрібні газетярі, здатні й у відділі культури працювати на квадратно-гніздовий спосіб сівби кукурудзи — за вимогами Хрущова. Це бентежило. Але дуже швидко я полегшено зітхнув: Володя Базилевський на всіх фронтах — і квадратно-гніздовому, і поетичному — показав себе у відділі неабияк. Здавалося, от і попливе човник по невисоких хвилях життя...

Переглядів: 1013

Потомні арії

Колектив авторів Ізмаїльського гуманітарного університету підготував до друку і видав навчально-методичний посібник «Південна Бессарабія» (від найдавніших часів до кінця XVIII ст.) за ред. Л.Ф. Циганенко, «СМІЛ», 2011—246 с., наклад 350.

Автори доклали чимало зусиль і праці, щоби ретельно виписати кожну тему, використавши артефакти низки поселень півдня Дунай-Дністровського межиріччя. Твір унаочнений приємною кількістю ілюстрацій, чого не можна сказати про мапи, які, крім карти Задунайської Січі, є лише посиланнями на них. З методичного боку виграшно подані запитання для самоконтролю, доречні термінологічні словники, тематика рефератів і періодизація дохідливо визначені в часі.

Переглядів: 890

Звабливо-лірична інтровертність двох

У галереї «Квартира № 10» (вул. Новосельського, 75) триває персональна виставка двох відомих мисткинь — Тетяни Поповиченко (Одеса) і Лариси Дем’янишиної (Южне) — під назвою «Виставка для двох».

Відкриття її проходило, звісно, зі щирими вітаннями колег, шанувальників творчості авторок. Серед цього приятельського гурту були, зокрема, художник Костянтин Зарицький, директор НВО ім. В. М. Чорновола м. Южного Тарас Прокопечко, викладачі та учні цього закладу.

Переглядів: 971

Вечірнє небо

Люблю дивитися у вечірнє небо. Особливо на зорі. Скільки ж їх — тих зірок?.. Сила-силенна!

Дивлюся на небо, а в голові — безліч думок. Ось одна з них: чи зорі бачать мене? Адже я, мабуть, для них така сама маленька цяточка, якими я бачу їх.

Переглядів: 784

Подорож у Білі світи...

Ви ходили у Білі світи? Як? Ви не знаєте, де Білі світи? Дивно. Спробую вам пояснити...

Вперше про існування Білих світів ми почули в дитинстві від нашої бабусі. Ми були добрими онуками, хоча й не завжди слухняними — як всі діти, напевне. Через те, мабуть, бабуся деколи казала: «Все! Піду від вас у Білі світи». Тут варто пояснити, що у Білі світи саме ходять, а не літають і не їздять. Але цими погрозами піти кудись усе й закінчувалося. Бабуся не мала часу, адже нас на подвір’ї було п’ятеро, ми ходили у дитсадок, до школи; доки батько був на роботі, нашим вихованням опікувалися бабуся і дідя. От дідя ніколи не грозився піти у Білі світи, — у нього, як у чоловіка, нервова система була сильніша.

Переглядів: 765

Кожна медаль — пам’ятна

Вадим Пудзирей — бронзовий призер чемпіонату світу серед ветеранів

Чемпіонат світу серед ветеранів, що проходив у липні в Салоніках (Греція) і в якому взяли участь 176 команд у вікових групах від 35 до 70 років, став найурожайнішим за всю історію виступів України на подібних змаганнях. Два «золота» в скарбничку нашої країни принесли команди жінок (вік 35+) і чоловіків (65+), «срібло» здобула жіноча команда (40+) і «бронзу» — їх ровесники-чоловіки.

Єдиним представником Одеси на цьому світовому форумі був відомий баскетболіст Вадим Пудзирей, який виграв разом із командою бронзові медалі. Чотириразовий чемпіон України, триразовий срібний і бронзовий призер, дворазовий володар Кубка України, володар Кубка Виклику NEBL, бронзовий призер чемпіонату України в ролі тренера з БК «Одеса», член збірної СРСР і України, людина року Одеси — такий послужний список Вадима Георгійовича.

Переглядів: 802

А ви пробували лівою?..

Сучасний світ створений для людей, які все роблять правою рукою. Письмове і кухонне приладдя, двері і замки, комп’ютерні миші тощо зроблені для праворуких. Решта — пристосовується.

Десь 8—15 відсотків дорослого населення — лівші. Дослідження показують, що ліворукими частіше є чоловіки, ніж жінки. Шульги переважно зустрічаються серед однояйцевих близнюків. Серед населення Південної Азії, Східної Європи, Південно-Східної Азії набагато більше ліворуких, ніж деінде у світі.

Переглядів: 707

Шолом римлянина

У Ленінському районі АРК на території городища Артезіан археологи виявили шолом римського типу, датований першою половиною I ст. н. е. Знахідка стала справжнім відкриттям: до цього в східному Криму нічого подібного не знаходили.

Як повідомляє сайт республіканського комітету АРК з охорони культурної спадщини, спеціалісти розчищали унікальну знахідку майже п’ять годин. Нині у Керченському історико-археологічному музеї вже ведуться роботи з відновлення унікального предмета.

Переглядів: 750

500-літня писанка

У Львові знайшли писанку, якій 500 років. Унікальний артефакт виявили під час археологічних робіт у центрі міста, повідомило http://tsn.ua.

Знахідка лежала на глибині 5,5 м у дерев’яному водозбірнику. Зроблена вона із гусячого яйця, фарба збереглася добре.

Переглядів: 748

Більше дитячого сміху, менше дитячого плачу

Той, хто хоч раз навідувався до дитячого притулку, певно, довго не може забути своє перше враження: всі дітки біжать назустріч зі словами «Мій татко, мій татко прийшов!»

Якби бодай половина дорослих згадували частіше про їхню нелегку долю і допомагали, чим могли, сміливіше всиновлювали сиріт, в Україні частіше лунав би щирий дитячий сміх і рідше — плач. Але поки що головну частку соціального захисту позбавлених сімейного виховання дітей, які з різних причин опинилися на вулиці, бере на себе держава.

Переглядів: 708

Кількість медиків росте...

Кваліфікація українських лікарів неухильно знижується, хоча їх з кожним роком більшає — таку думку висловив професор кафедри терапії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика Вадим Шипулін на прес-конференції у Києві.

«На перший вступ на медичний факультет університету святого Володимира у 1841 році було зараховано 16 осіб, через 5 років успішно закінчили навчання, отримали дипломи та були допущені до роботи лише троє. Сьогодні випускають більше 95% з числа тих, хто вступив. А це — десятки тисяч «фахівців». У країнах ЄС та США до 30% студентів, які вступили до медичного університету, не закінчують навчання з причини професійної невідповідності», — цитує УНІАН вченого.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net