Переглядів: 838

Коли людина красить місце...

Із грудня минулого року «Чорноморські новини», як і більшість одеських газет, друкує вже не КП «Видавництво «Чорномор’я», а ПП «Одеса-інвест». Якщо чесно, то якихось претензій до нового партнера — приватного підприємства — наразі нема (ні щодо вартості послуг, ні щодо поліграфічного виконання — «Одеса-інвест» орендує обладнання того ж таки «Чорномор’я»), але, як казав герой популярного фільму, за державу прикро. Прикро через те, що колись потужне, одне з кращих в Україні, та й на теренах усієї тодішньої «необъятной Родины», видавництво не те що втратило свої позиції, а, по суті, перестало виконувати свої прямі функції — тиражувати друковану продукцію: газети, плакати, календарі, етикетки, брошури, книжки тощо.

Не беремося судити, чому так сталося і хто у цьому винен. То, передовсім, клопіт власника — Одеської обласної ради. Однак переконані в одному: за директорства Олександра Івановича Шекери такий занепад підприємства був би неможливим. Професіонал полі­графічної справи, який до найменшої детальки знав кожну машину, до тонкощів розбирався в технологічному процесі, умілий організатор виробництва, він завжди йшов у ногу з часом, а то й на крок-два випереджав його. Десятки років, відданих «Чорномор’ю», з яких 15 — на капітанському містку, — це роки самовідданої, вдумливої праці на розбудову видавництва, на реалізацію потенціалу очолюваного ним колективу, який, до речі, в кращий час налічував не кількадесят, як нині, а до шістсот осіб, на підвищення соціальних гарантій (підприємство навіть будувало своє житло) поліграфістів. Зрештою, це налагодження й утвердження справді ділових, справді партнерських відносин з редакціями газет. Цілі ж бо ставилися ті самі: пропонувати читачеві якісну друковану продукцію, збільшувати наклад видань.

Сильна людина і сильний керівник, Олександр Іванович, однак, не зміг протистояти цілій системі, яка щонайменше дбала про віддачу державних чи комунальних підприємств (хіба зараз інакше?), а більше переймалася собою, тим, що в народі прозвали прихватизацією. Навіщо професіонали? Навіщо тратитися на нове обладнання? Навіщо думати про завтра? Тимчасовці і є тимчасовцями: їм би урвати сьогодні, а після них — хоч потоп.

Олександр Іванович Шекера пішов із «Чорномор’я» у розквіті сил. З новими ідеями, планами, з великим бажанням зберегти добру славу видавництва. Та в інших, тимчасовців, були інші плани. І ті плани могли втілити не самовіддані професіонали зразка Шекери, а такі ж, як і вони самі, тимчасовці. Директорів міняли, як рукавички. Особливо в останній рік-півтора. Не важливо, що більшість з них взагалі не мала уявлення, що таке поліграфічне виробництво — якийсь з «мене­джерів» ставив завданням довести підприємство до банкрутства, аби потім його задешево продати, когось треба було просто прилаштувати, бо з обойми, бо свій, ще хтось спродував чи передавав в оренду те, що давало прибуток, зарплату, відрахування до казни... Сумно про все це говорити. Сумно і боляче.

Очевидно, особливо боляче за цим спостерігати багаторічному керівникові видавництва Олександру Івановичу Шекері. Від того, що створювалося впродовж десятиліть такими зусиллями, практично нічого не залишилося. Є вивіска, але нема начиння. Та й вивіска чи довго ще повисить...

Але не про сумне ми збиралися розповідати, починаючи цю замітку. Вибачте, Олександре Івановичу, за відступ. Вибачте і прийміть найщиріші вітання із славним ювілеєм — 75-літтям. Колектив «Чорноморських новин» (колишньої «Чорноморської комуни» — тезки видавництва) завжди шанував і шануватиме Вас як професійну, самовіддану і порядну людину, як давньо­го друга газети.

З роси і води Вам ще на многії-многії літа.

Колектив «Чорноморських новин».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net