Переглядів: 839

Перекуєм орала на... м’ячі?

Минулої п’ятниці одеські журналісти отримали можливість дізнатися, що ж зараз відбувається на території одного з колишніх промислових флагманів нашого міста — заводу ім. Жовтневої революції (ЗОР), який тепер має статус публічного акціонерного товариства «Одессільмаш» (вул. Чорноморського козацтва, 72). Всі види плугів та іншого сільськогосподарського знаряддя там припинили виробляти вже давно, і що діється на величезній площі біля самого моря — було, по суті, таємницею.

Як розповіла віце-мер Одеси Олена Павлова, яка взяла участь в екскурсії, на території заводу буде зведений палац спорту, який прийматиме матчі чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 році. Завдяки цьому будівництву міська влада має намір повністю перетворити цей колишній промисловий район у центр спорту та відпочинку. Першочергове завдання — спорудження палацу спорту, майбутньої баскетбольної арени, на якій повинні пройти чимало матчів із 90 поєдинків «Євробаскету-2015».

Головним екскурсоводом для журналістів колишньою територією заводу став голова правління ПАТ «Одессільмаш» Дмитро Потишман. Він продемонстрував, що майже всі цехи підприємства вже демонтовані і зараз проводиться зачищення території від рештків металевих кріплень та бетонних паль. Покинуті будівлі будуть використані під гуртожитки і побутівки бу­дівельників, а також склади інструментів і матеріалів.

ПАТ «Одессільмаш» провело роботи щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, тож тепер тут офіційно можна будувати спортивні споруди. Також зроблено нормативно-грошову оцінку землі та підготовлено абсолютно всі документи для передачі ділянки забудовнику. Особливу складність становили два бомбосховища, розташовані на території ЗОРу, що належали до служби цивільної оборони. Однак тепер всі питання вирішені, і Фонд держмайна дав дозвіл на списання та демонтаж цих сховищ. Одне з них уже демонтоване, а роботи на другому наближаються до кінця. Вирішено питання і забезпечення будмайданчика електроенергією. До 10 серпня заплановано повністю звільнити його під будівництво та розпочати закладку фундаменту.

Нагадаємо, почалося все з того, що в грудні 2011-го ФІБА-Європа (європейське відділення Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій) офіційно оголосила про те, що чемпіонат Європи у 2015 році відбудеться в Україні. Влада країни запропонувала, щоб матчі проходили в Одесі, Дніпропетровську, Донецьку, Києві, Львові та Харкові. Президент Віктор Янукович у лютому 2012-го підписав указ про підготовку до турніру. Ка­бінету Міністрів було доручено розробити план заходів, у якому передбачити будівництво, реконструкцію спортивних арен, інших об’єктів фізкультурно-спортивної інфраструктури в приймаючих містах.

За вимогами ФІБА, арена, де проходитимуть ігри, повинна вміщати від 6 до 10 тисяч місць. В Одесі має постати спорткомплекс, розрахований на 7,5 тисячі місць при проведенні спортивних змагань і на 10 тисяч — концертних заходів. Як зразок при проектуванні взято аналогічну споруду у місті Шауляй (Литва).

Як повідомили в мерії, інвестором будівництва арени виступає компанія United Basketball Investment (UBI) (в ЗМІ її власником називають українського олігарха Ігоря Коломойського). Обсяг інвестицій стане відомий після розробки і затвердження проекту. Раніше також повідомлялося, що на бу­дівництво тренувальної бази між вулицями Висоцького і Сахарова, а також на ремонт доріг з держбюджету Одесі планується виділити 200 мільйонів гривень. Після проведення чемпіонату тренувальну базу буде передано в муніципальну власність як дитячо-юнацьку спортивну школу.

За рахунок міського бюджету виконуватимуться роботи з передпроектної підготовки об’єктів, благоустрою території та вирішуватимуться організаційні питання. Зокрема, на цей рік виділено 300 тисяч гривень на проектування інженерних мереж з підключення тренувальної бази.

Крім спорткомплексу та готелів, на згаданій території передбачається побудувати розважальний комплекс на 3 тисячі місць, аквапарк, ігроленд, яхт-клуб, торгово-розважальний та офісний центри, ресторан, супермаркет, паркінг на 1,5 тисячі машино-місць. Плануються також дві нові розв’язки в районі провулка Солонцеватого та Ярмаркової площі. А ще у мерії обіцяють, що буде прочищена зливова каналізація в районі Пересипу і впорядковані фасади будинків по дорозі від аеропорту до арени.

12 червня містобудівна рада при муні­ципальному управлінні архітектури за­твердила детальний план розвитку території (ДПТ) між вулицями Чорноморського козацтва, Миколи Гефта, Отамана Чепіги та 7-ї Пересипської. На цій ділянці і повинен розташуватися спортивний комплекс. Передбачено розміщення інших об’єктів спортивної інфраструктури, інженерного забезпечення, транспорту, озеленення та благоустрою.

Дизайнери запевняють, що при спорудженні універсальної спортивної арени не постраждає жоден об’єкт культурної спадщини, що не буде ліквідовано трамвайне сполучення Пересипу з житломасивом Котовського, а зона зелених насаджень в районі будівництва збільшиться у 2,5 раза.

Водночас керівник центру «Екобуд» Володимир Суханов звернув увагу членів ради на результати інженерно-геологічних вишукувань у цьому ра­йоні. Вони показали, що зведення навіть двоповерхових будівель «досить проблематичне» через складний рельєф. А вимоги до сейсмостійкості значно впливають на вартість робіт. Автори ДТП визнали, що розрахунок економічної складової проекту не проводився: це «наступна стадія проектування». Як би там не було, але сам факт, що «вбитий» Пересип, здається, отримує шанс перетворитися в упорядкований міський район, не може не радувати.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net