Саражинський акумулятор
У селі Саражинка під час видачі зерна за паї сталося селянське заворушення.
Приводом для протесту «послугувала» вимога орендаря землі, щоб орендодавці при отриманні збіжжя ставили підпис не лише до відповідної відомості, а й до додаткової угоди про оренду землі. Дехто такі папери одразу попідписував, але знайшлося чимало й таких, що відмовилися і стали вимагати видавати зерно без будь-яких додаткових умов. Дуже вже їх насторожили окремі пункти нової угоди. Є й така частина селян, що принципово не бажає підписувати з ТОВ «Саражинка» ніяких угод і більше того — вже судиться з даним підприємством про розірвання чинного договору оренди. Мотивація проста — в інших господарствах за пай дають більше.
Напруження в Саражинці — не сьогоднішнє. Воно акумулюється з весни 2012 року. Тоді прийшов новий інвестор і запропонував замість звичних 750 кілограмів утричі більше за земельний пай на рік. Наступне загострення було зумовлене загрозою знищення місцевого ставка, що є надбанням громади. Листи із Саражинки давно лежать на столах у найвищих кабінетах столиці. Чи зреагували якось там, не відомо, але напруга в селі не зменшується. Навпаки, її зростанню сприяють чутки, що місцеве сільгосппідприємство «кришується» самим головою райдержадміністрації, що його дружина нібито очолює якийсь фонд, куди «перетікає» частина прибутків підприємства. Люди, які про це розповіли, попросили не називати їхніх прізвищ, але твердо заявили, що у відстоюванні своїх прав та інтересів уже не відступляться.
Якщо уважно передивитися відеоролики із Саражинки, що є в Інтернеті, то можна переконатися: у селі люди розділилися: як оті «плюс» та «мінус» в акумуляторі. У принципі, це нормально, адже інакше той пристрій і не працював би, тобто — не жив нормальним життям. Але фахівці знають більше: аби в акумуляторі життя було «кращим, веселішим» та довшим, там стоять так звані сепаратори, виготовлені з нейтрального матеріалу. Образно кажучи, Саражинці потрібен «сепаратор», який би примирив село, вислухавши кожного, давши кожному право жити, як той того хоче.
Чи здатна виконати таку роль місцева влада, яка цілком, повністю і беззастережно належить тут одній людині? Людині, яка міцно прикріплена до свого «полюса».
Олександр ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.
Балтський район.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206