Переглядів: 864

Які підбори, такий і статус

Кілька цікавих фактів про взуття

Чи знаєте ви що, носячи взуття на високих підборах, жінка може збільшити розмір сідниць на 25%?

Чи знаєте ви, що кросівки спочатку були розроблені як корсет для травмованої ноги? За задумом такий корсет мав туго шнуруватися, щоб обмежити рухливість стопи. Лише потім люди помітили зручність такого виду взуття, завдяки чому ми тепер маємо неза­мінну річ для спорту й активного відпочинку.

15% жіночого населення США мають у шафі більше 30 пар взуття.

У сімнадцятому столітті в Європі ознакою статусу і приналежності до вищих класів було взуття на високому каблуці. Чим вище був статус власника, тим вищим був каблук. Ситуація доходила до абсурду. Деяким людям були необхідні помічники з кожного боку, щоб підтримувати носія такого взуття. Щоб привернути увагу до статусу, підбори часто фарбували у червоний колір.

Перше взуття з’явилося ще в незапам’ятні часи. Люди обмотували ноги пом’якшеною шкірою тварин, використовували також плетені капці з трави, очерету, дерева та інших підручних матеріалів.

Сандалії виникли в жаркому кліматі, де земля розпікається до температур, при яких неможливим ходити босоніж. Саме тому сандалії мають пласку і щільну підошву та повністю відкритий верх. У біблійні часи люди обмінювалися сандаліями на знак клятви.

У середньовіччя батько, видаючи дочку заміж, передавав верховенство над нею її майбут­ньому чоловікові під час взуттєвої церемонії. Наречений підносив дівчині пару взуття, одягаючи яку та засвідчувала свою покірність і відданість майбутньому чоловікові.

У всьому світі аж до дев’ятнадцятого століття правий і лівий черевики були однакові. Трохи пізніше у Філадельфії зробили різне взуття для лівої і правої ноги.

В останній час дуже модною стала тенденція купувати взуття через Інтернет. Втім, на відміну від одягу, який часто замовляють через світову мережу, купівля взуття поки що не набрала настільки великих оборотів. Тільки 14 відсотків жінок можуть похвалитися взуттям, придбаним у «павутині». 74% жінок заявили, що головною причиною відмови від покупки в Інтернеті є неможливість приміряти взуття. Проте мережа дає можливість, не виходячи з дому і в будь-який час доби, вибрати те, що подобається, не витрачаючи багато сил на пошуки. Також покупка онлайн дає можливість охопити велику кількість магазинів, вибрати найпривабливіші місця з приємними сезонними знижками. Найчастіше в інтернет-магазинах ціни на взуття на порядок нижчі, ніж у звичайних, а в разі невідповідного розміру завжди можна повернути товар в обумовлений термін.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net