Переглядів: 885

Дискотек більше, ніж книжок

Молодь часто дорікають за нелюбов до читання, мовляв, Інтернет витіснив не лише книгу, а й усі інші сфери життя. Виправдатися нічим. Я — одна із тих, хто до 15 років книгу до рук брала нечасто. А потім — чи то «зорі зійшлися», чи то «карта співпала» — у мені прокинувся ненаситний читач. Записавшись в одну з юнацьких бібліотек міста, ринулася вивчати літературне різноманіття полиць. Чомусь потягнуло в бік історії. Як жили давні люди? По суті, ми ж з вами, тільки сотні, тисячі років тому?..

Мені підшукали лише одну книгу про стародавній світ. Більше подібної літератури не знайшлося. Мабуть, тому вивчати пращурів дозволили лише в читальному залі. Можливо, я занадто вибаглива, проте скажу: це зовсім незручно. Бо півдня уроки, потім англійська, потім танці забирають майже весь вільний час. Почитати вдається і хочеться перед сном — у надії, що вночі насниться тодішня епоха…

Поступово цікавість привела мене до витоків Стародавнього Єгипту. Але, прочитавши за два місяці всі чотири невеликих книги з цієї тематики, мене чекало гірке розчарування. Мозок вимагав ще, а бібліотеці запропонувати нічого…

Йду до книжкового магазину. Знаходжу дитячу енциклопедію в картинках зі Стародавнього Єгипту за ціною, що перевищує мою місячну норму кишенькових витрат. Виходжу з  порожніми руками. Куди ще йти — не знаю. Мабуть, в якійсь науковій бібліотеці вибір кращий, але читальний зал — на другому кінці міста, і це мене, таку вибагливу, мало влаштовує.

Так пошук давньоєгипетської тематики знову привів мене на початок — до Інтернету. Тут знайшлося трохи нової літератури і фільмів, відзнятих багатими зарубіж­ними компаніями за участю кращих науковців-істориків та археологів.

Кількість книг у юнацькій бібліотеці мене вражає. Але, як виявляється, задовольнити попит читача не завжди вдається кількістю… І не лише мій попит. Однокласниці хотіли почитати роботи Григорія Сковороди, але там — усе лише за шкільною програмою. Хочете Франца Кафку — то це під заставу від 25 до 100 гривень. Скажу, що не завжди у школяра знайдеться така вільна сума.

У пошуках новенького і цікавенького біжу до Інтернету. А тут одразу окуповують «контакти», «однокласники», «фейсбук»… Голову паралельно забиває купа непотрібної інформації...

Не можу збагнути: чи то я така вибаглива, чи справді в Україні так серйозно постала проблема браку потрібних книг?

Кілька років тому в одній з телепрограм бачила, як у США люди абсолютно різного віку відвідують бібліотеки-кав’ярні. Сидять собі на стільцях або навіть на підлозі, загорнуті в пледи, попивають каву і читають книги. Також, здається, торік, бачила, як подібну ка­в’ярню-читальню з величезним скандалом виселяли з приміщення у Києві.

Втім, у нас теж відкриваються заклади. Ось, скажімо, цього року у центрі міста пішохідну частину перекрили ресторанами та кафе, а на узбережжях масово зникають зелені насадження, на місці яких виростають такі гарні, такі звабливі розважальні будівлі, які я, мабуть, уже наступного року також почну відвідувати. А що робити, коли дискотек більше, ніж книжок?

Ірина СТЕПАНЕНКО,
17 років.
м. Одеса.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net