Останнє купання
Кількість осіб, які потонули цього року, б’є рекорди: з початку 2013-го на водних об’єктах України загинули 590 осіб, 69 з них — діти. Ще 309 осіб, на щастя, вдалося врятувати.
Люди, відпочиваючи біля водойм, не стежать за дітьми, вживають алкоголь та купаються навіть у шторм. Лише у минулі суботу-неділю, за даними обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій України, на Одещині втопилося шестеро осіб. Трагедії трапляються мало не щодня.
26 червня в Одесі втопилася шестирічна дівчинка. Першими про це повідомили очевидці на Одеському форумі. Вже бездиханне тіло дитини відпочивальники виявили у воді. При цьому горе-батьків відразу знайти не вдалося. Скільки часу дитина провела в морі — достовірно невідомо. На допомогу прийшов лікар з медпункту Аркадії, який викликав дві карети «швидкої». Медики прибули оперативно і 40 хвилин боролися за життя маляти. Проте врятувати дівчинку так і не вдалося.
Гинуть люди й поза межами міста. 23 червня в районі села Оксамитне Болградського району у невстановленому для купання місці пропав 40-річний чоловік. Його тіло знайшли лише наступного дня співробітники водолазно-рятувальної частини. Того ж дня на річці Дунай, біля переїзду на острів Кислицький, у невстановленому для купання місці потонула 59-річна жінка.
Чорний червневий перелік можна доповнити такими трагедіями. У Мирнопіллі, на місцевому ставку, також у невстановленому для купання місці, потонув 24-річний охоронець водойми. У Теплодарі, на Барабойському водосховищі, під час риболовлі з необережності у воду впав 12-річний хлопчик. Діти, які були поруч, покликали на допомогу дорослих. Підлітка витягнули з води і надали першу допомогу. Проте врятувати дитину не вдалося.
У деяких випадках трагедії вдається оминути. Так, 26 червня в Аркадії, на пляжі Ротонда, співробітники рятувально-водолазної служби зберегли життя 17-річному юнакові. Своїм другим народженням він зобов’язаний курсанту 5-го курсу вищої морехідки Віталію Селютіну.
У перший день липня о 14.20 до рятувальної служби Одеси надійшло повідомлення від відпочивальників про те, що в районі Дачі Ковалевського людину відносить у море. 27-річного чоловіка з допомогою моторного човна врятували співробітники водолазно-рятувальної служби міськвиконкому.
Досить небезпечним для відпочинку місцем стає нововідкрита та розпрезентована набережна на пляжі Ланжерон, біля дельфінарію «Немо». За короткий час її функціонування люди вже травмувалися через ненадійно встановлений парапет. А цими вихідними опора стала смертельною для молодого чоловіка, який під вагою тіла проломив її і загинув у морі. Щоправда, за даними ГУ ДСНС України в Одеській області, потопельник був у нетверезому стані, що, вочевидь, і зіграло фатальну роль у його житті.
Окрім цієї трагедії, минулих вихідних вода, як уже зазначалося, забрала ще п’ять життів.
Як повідомив відділ зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Одеській області, 28 червня о 6.31 до рятувальної служби смт Комінтернівське надійшло повідомлення від працівників міліції про те, що в ставку села Олександрівка знайдено тіло невідомої жінки віком 30—40 років. Рятувальники витягнули тіло на берег та передали її правоохоронцям для проведення слідчо-оперативних дій. Того ж дня о 17.30 в Одесі на пляжі Сан-Марін (Миколаївська дорога) у непризначеному для купання місці загинув 49-річний чоловік.
29 червня о 18.00 біля села Чапаєвка Біляївського району в Хаджибейському лимані, також у невстановленому для купання місці, загинув 62-річний чоловік. 30 червня о 7.30 до рятувальної служби Білгорода-Дністровського звернулася жінка, чоловік якої напередодні, плаваючи на матраці, зник у Чорному морі. Біда трапилася в Затоці біля бази відпочинку «Харків». Тіла двох цих чоловіків наразі не знайдено.
Також у неділю о 14.20 на пляжі Чорноморка, купаючись, потонув 15-річний хлопець.
Зважаючи на безтурботність відпочивальників, рятувальники обіцяють вдатися до жорсткіших аргументів. Наприклад, роздавати на пляжах фото тих, чиє купання стало останнім…
Інна ЯКИМЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206