Переглядів: 894

Дитина забила голівку...

— Бережіть дитині голову, — повчають молодих батьків бабусі з дідусями.

— І правильно чинять, — підтверджують медики, адже голова — найуразливіша частина тіла маленької дитини.

Про черепно-мозкові травми у дітей та про їх профілактику йшлося на прес-конференції завідуючого нейрохірургічним відділенням Одеської обласної дитячої клінічної лікарні, кандидата медичних наук, заслуженого лікаря України Євгена Григор’єва.

Фахівець розповів про специфіку роботи дитячих нейрохірургів (їх у нашій області 5), про роботу відділення, в якому до послуг пацієнтів — 30 ліжко-місць, які, на біду, ніколи не стоять порожніми.

У структурі нейрохірургічної патології черепно-мозкові травми легкого та середнього ступенів тяжкості займають до 80% від загальної кількості випадків. Тяжкі травми призводять до глибокої інвалідизації дітей.

Мало не щодня до відділення привозять немовлят, яких не до­гледіли дорослі: випустили з рук самі або ж довірили малечу старшим дітям, які просто не втримали малюка в руках чи з необережності скинули з візочка.

Впродовж року, розповів досвідчений медик, буває 10—15 неповнолітніх пацієнтів, які падають з висоти, як правило, з вікон багатоповерхівок. Додають біди і дитячі гойдалки, на яких малі бавляться без догляду дорослих.

Літо — період спалаху дитячого травматизму, адже в цей час більшість неповнолітніх зостаються без догляду дорослих. Велосипеди та моторолери, якими обдаровують своїх дітей люблячі батьки, часто призводять до дорожньо-транспортних пригод, стають причиною травми голови та хребта, адже малі водії нерідко налітають на перешкоди, падають, не впоравшись з керуванням.

Недопустимо, попереджає Євген Григор’єв, залучати неповнолітніх до робіт на висоті (перекривати дах, поратися на горищі, обрізати дерева), адже така батьківська необачність іноді закінчується травмуванням чи навіть загибеллю дітей.

Підлітки віком від 12 до 15 років, особливо хлопчики, буває, вчиняють бійки між собою, які також часто закінчуються травмами. Іноді — травмами голови середньої тяжкості, які потребують тривалого та матеріально затратного лікування.

Профілактикою травматизму, наголосив Євген Григор’єв, є повна зайнятість дітей, особливо влітку, під час тривалих канікул, а також постійний контроль за ними з боку дорослих.

Батьків мусять насторожити головні болі, запаморочення, будь-які, навіть незначні, травми чи забиття голови.

— Дитина, забивши голову, може навіть не звернути на те уваги, тому дорослі вчасно не довідуються про травму, тим більше, якщо не видно синця чи не йде кров, — зауважує нейрохірург. — Якщо голова зазнала травми — дитина блює, хитається, відчуває слабкість, — негайно ви­кликайте «швидку допомогу» (прибуде спеціалізована дитяча бригада медиків), адже будь-яка травма голови не минає безслідно, а може нагадати про себе й у віддаленому майбутньому головними болями чи й навіть пухлинами.

Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net