Переглядів: 975

Херсонес Таврійський і дерев’яні церкви Карпат

На Трійцю, 23 червня, під час засідання 37-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Камбоджі більшістю голосів «стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» внесено до Списку Всесвітньої спадщини.

Як повідомив міністр культури України Леонід Новохатько, «Херсонеське городище є єдиним у Північному Причорномор’ї цілісно збереженим зразком античного міста, яке існувало з V ст. до н.е. по XIV ст. н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд. Хора — це унікальні фрагменти ділянок сільськогосподарських околиць стародавнього міста. Єдиний подібний приклад у Європі, який дає можливість зрозуміти систему організації господарської діяльності та розподілу території між громадянами античного міста».

На тому ж засіданні комітету кількома днями раніше, 21 червня, до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО одноголосно було внесено «Дерев’яні церкви карпатського регіону України». «Це — транскордонна номінація України та Польщі. До списку ЮНЕСКО внесено 8 храмів, що розташовані на території Польщі та 8 — на території України: 4 у Львівській області й по 2 — в Івано-Франківській та Закарпатській областях. У цих унікальних дерев’яних церков поважний вік — їм понад 300 років. Найстаршою є церква Зіслання Святого Духа в с. Потеличі Жовківського району Львівської області. Ця пам’ятка архітектури датується 1502—1600 роками» — повідомив міністр Новохатько.

Тепер до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять сім українських культурно-архітектурних та природних об’єктів: стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (5 ст. до н.е. — 14 н.е.); дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі; Собор святої Софії, Києво-Печерська лавра та прилеглі монастирські споруди; ансамбль історичного центру м. Львів; букові праліси Карпат (транскордонний українсько-словацький об’єкт); геодезична дуга Струве (транскордонний геодезичний об’єкт, номіновано від 10 європейських країн); резиденція буковинських та далматинських митрополитів» (нині Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net