Степова стежка Зінаїди Гришко
Ще зі шкільних років Зінаїда Гришко багато чула про Макара Онисимовича Посмітного, Павла Пилиповича Ведуту та високі досягнення їхніх колгоспів. А крім цих двічі Героїв, на землях рідного Березівського району трудилися іще 12 Героїв Соціалістичної Праці! Високопрофесійною, самовідданою працею цих людей пишався весь район. Такою стежкою пішла й вона, вступивши до сільгоспінституту.
Щойно отримавши диплом, тендітна на вигляд Зінаїда одразу ж довела усім: вона наділена таким характером, такою волею та талантом працювати з людьми, що вже через чотири роки роботи головним зоотехніком їй довірили увесь колгосп. Підняла «лежаче» господарство. За підтримку вдячна колгоспникам-односельцям, багатьом колегам з району та області, серед яких був і двічі Герой Соціалістичної Праці Павло Пилипович Ведута, який, до речі, й благословив її на цю відповідальну роботу. Вдячна й мамі, світлої пам’яті Людмилі Леонтіївні, яка працювала вчителькою в сільській школі і протягом всього життя своїм прикладом та напутніми материнськими словами підтримувала доньку.
Нині про агрофірму «Маяк», очолювану Зінаїдою Гришко, знають не тільки в Україні. Торік, наприклад, аж у Ташкенті на виставці побували телиці української рябої породи, вирощені на племрепродукторі цього передового господарства. Більше того, Узбекистан закупив 134 голови цієї породи для розвитку власної тваринницької галузі. Взагалі, тваринництво — то улюблена справа Зінаїди Михайлівни. Мало нині в Україні залишилося таких ферм, як у неї. водночас, вона переконана, що тваринництво і рослинництво в одному господарстві гармонійно доповнюють одне одного. Молоко та м’ясо дають постійно свіжу, не взяту в кредит, копійку. Поля мають органічні добрива і новітню техніку для сучасних технологій. А головне — при замкнутому циклі сільгоспвиробництва люди мають роботу на селі. Але ж як непросто було зберегти тваринницьку галузь в умовах розвалу колгоспів! Про те тільки вона, Герой України, знає…
Тим часом вчені наводять такий факт: за останніх кліматичних змін ризики вирощування сільгосппродукції на південних землях зросли у вісім разів. Тут, щоб бути з врожаєм, потрібні найліпші сорти, належний набір техніки і багато інших технологічних новацій. Усе це агрофірма має. Цього року у квітні тут випало 8 мм опадів, а у травні — 5. Тобто майже нічого. А ячмінь одеської селекції дає по 30 центнерів з гектара. Цієї ж селекції Гришко сіє й пшеницю, лани якої нині мають чудовий вигляд.
Досвід та наполегливість дають результати. З прибутків господарства газифіковано виробництво на трьох фермах, щоб людям легше і зручніше працювалося. Підведено газ до школи, ФАПу, Будинку культури, літнього оздоровчого табору для дітей, продовжується газифікація осель місцевого населення. Загалом у дитячий табір «Чайка» вкладено понад мільйон гривень. Це — витрати на дорогу, водопостачання, холодильне обладнання, будівництво пірсу, поточні ремонтні роботи. Відрадно, підкреслює Зінаїда Михайлівна, що останнім часом про долю «Чайки» предметніше почали піклуватися в райдержадміністрації та районній раді.
Зі своїх виробничих прибутків агрофірма відбудувала з руїн місцевий храм Іоанна Златоуста, про що «Чорноморські новини» розповідали детально. Є й нові приємні вісті зі Златоустового. Встановлено, наприклад, газове опалення в сільському продовольчому магазині. У найближчих планах — капітальний ремонт місцевого дитячого садка.
Життя не стоїть. За ним треба поспішати.
Щоранку стежка Зінаїди Михайлівни веде її до людей: на ферми, до польових станів. Тому, мабуть, вона за життям і встигає.
Олександр НЕБОГАТОВ.
Березівський район,
с. Златоустове.
Від редакції: Колектив «Чорноморських новин» щиро вітає шановану землячку, Героя України Зінаїду Гришко зі славним ювілеєм. Зичимо вам, Зінаїдо Михайлівно, щоб ваша життєва нива колосилася щастям, любов’ю та добром, щоб врожаїлися поля і ладилося у господарстві, щоб ваша стежка степова ще багато-багато літ вела вас до людей!
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206