Переглядів: 918

Сезон «асфальтової хвороби»

Для дітей у розпалі сезон роликів, скейтбордів, велосипедів, а для медиків — це сезон «асфальтової хвороби». Не кожна подряпина або забій загрожують здоров’ю дитини. Але є ситуації, коли без кваліфікованої допомоги не обійтися.

У різні періоди життя у дітей трапляються різні травми. Так, у перший рік, коли швидко розвивається нервова система, малюк все навколо досліджує. Він може отримати травму в результаті падіння, проковтнути або засунути в вухо чи ніс маленьку деталь іграшки. І все це відбувається через неуважність батьків, відзначають фахівці по­ліклініки INTO-SANA.

З дітьми одного—трьох років найчастіше трапляються травми, пов’язані з падінням, оскільки малята вчаться ходити, бігати, стрибати і падати. У дітей 4—12 років йде формування свого «Я». Невміння реально оцінювати небезпеку, прагнення наслідувати старших нерідко призводять до нещасних випадків.

«На характер травми та її наслідки впливають анатомо-фізіологічні особливості дитячого організму. Шкіра у дітей дуже ніжна, тому легко травмується, однак підшкірно-жирова клітковина, навпаки, розвинена краще і при падінні оберігає тканини й органи від ушкоджень. Спрацьовує так званий механізм «пружини» чи «подушки», — зазначає лікар-педіатр багатопрофільної поліклініки INTO-SANA Надія Валанцевич. — М’язи ніжні, кістки еластичні, окістя товстіше і пластичніше, тому в дітей рідше бувають переломи, а процес загоєння йде швидше, ніж у дорослих».

Травму дитина може отримати під час прогулянки на вулиці з батьками. І тут головне — не панікувати, а мати під рукою мінімально необхідний набір медзасобів і знання, як надати першу допомогу.

Найпоширеніші травми — забій і травма голови, які можуть виникнути в результаті падіння. У такій ситуації слід створити дитині спокій, прикласти холод до місця удару і проконсультуватися з лікарем.

При порізах і подряпинах слід промити рану холодною проточною водою, обробити її 3% розчином перекису водню, накласти асептичну пов’язку. Якщо є кровотеча — накласти тісну пов’язку і звернутися в травмпункт.

Розтягнення зв’язок та вивихи виникають при невдалих стрибках, падінні з невеликої висоти. У такому разі обов’язково зафіксувати ушкоджену руку або ногу, прикласти холод та викликати «швидку допомогу».

Переломи, як правило, — наслідок падіння з великої висоти. Перша допомога при закритому переломі — зафіксувати ушкоджену кінцівку і прикласти холод. При відкритому переломі рану слід накрити чистою серветкою і прикласти холод. Обов’язково викликати «швидку допомогу» або доставити дитину в травмпункт. Намагатися самостійно вправляти вивихи і зіставляти кісткові відламки забороняється.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net