Переглядів: 920

П’ять стрічок «Німих ночей»

Просто неба — на яхтовому причалі одеського морвокзалу поблизу церкви Святого Миколая — 21—23 червня пройдуть кіноперформанси — четвертий фестиваль «Німі ночі».

Цьогоріч для показів відібрано п’ять стрічок: «Остання людина» (Німеччина, 1924), «Крейцерова соната» (Чехословаччина, 1926), «Патсі» (США, 1928), «Укразія» (Україна, 1925) та «Хліб» (Україна, 1930).

«Остання людина» німця Фрідріха Мурнау — картина про тяжку долю представників робітничого класу. Цей перший в історії фільм, де кінокамера стала по-справжньому рухатися разом із героями, озвучать росіяни — один з найвидатніших саксофоністів нашого часу Сергій Лєтов та видатний вібрафоніст, відомий по співпраці з безліччю музикантів і композиторів від Раві Шанкара до Едісона Денисова, — Володимир Голоухов.

«Укразія» Петра Чардиніна — перша вітчизняна пригодницька стрічка, яка тільки тепер повертається до глядача: з 1937-го її заборонили до демонстрації в кінотеатрах СРСР, бо одного з авторів сценарію назвали «ворогом народу»… Показ картини пройде під концерт польського гурту, відомого оригінальністю звучання та винахідливістю у композиції,  «Minimatikon».

«Хліб» Миколи Шпиковського —  фільм про події часів початку колективізації, який вийшов майже одночасно із виходом Довженкової «Землі», — і це його згубило: оскільки картини присвячені однаковій тематиці, мають схожий сюжет, та ще й вийшли одночасно, «Хліб» ніби загубився на фоні величі і геніальності твору Олександра Довженка. Про стрічку Шпиковського забули. А дарма… Показ фільму супроводжуватиме білоруське інструментальне тріо «Port Mone».

«Крейцерова соната» Ґустава Махати створена на основі твору Льва Толстого і це — початок професійного шляху цього видатного чеського режисера. На фестивалі стрічку озвучить чеський рокер Павел Файт.

«Патсі» Кінга Відора — класична романтична комедія, яка не надто відрізняється від сучасних творів цього жанру. Стрічка дає уявлення про сутність знаменитої студійної системи класичного Голівуду. Відор тут не творець, він — універсальний професіонал найвищого ґатунку, що досконало опанував кіно як ремесло… Озвучуванням цієї стрічки займеться відомий одеський джазист Юрій Кузнецов.

Завершиться фестиваль концертом українського проекту «Dakh Daughters».

Фестивальні квитки вже в продажу. Абонемент на весь фестиваль — 220 гривень. Кількість місць обмежена — не зволікайте!

Олена МИЛОСЕРДНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net