Переглядів: 1022

Європа на Дерібасівській

Одеса традиційно є одним із центрів святкування Дня Європи в Україні. От і цьогорічна третя субота травня пройшла в нашому місті з європейським відтінком, була багата на святкові заходи, які розпочалися ще 17 травня з відкриття фестивалю європейського кіно в кінотеатрі U=CINEMA. Наступного дня в рамках Дня Європи пройшов тематичний велопробіг по Трасі здоров’я, а на Дерібасівській розпочав свою роботу ярмарок турецької культури. Пройшов і молодіжний квест, головною темою якого стало європейське коріння історії Одеси.

Ну а в офіційний День Європи, 19 травня, першим заходом був флеш-моб на Потьомкінських сходах, який о десятій ранку провели кілька сотень членів різних молодіжних організацій та національно-культурних товариств. Вишикувавшись на сходах у формі будинку, всередині якого були розгорнуті прапори країн—членів Євросоюзу та України, учасники флеш-мобу, за задумом організаторів, продемонстрували бажання України влитися в спільний дім європейських народів.

Продовженням флеш-мобу стала святкова хода від Думської площі до Дерібасівської спільно з творчими колективами, учасниками конкурсу «Приморський хоровод», нагородження яких проходило на Думській. А на Дерібасівській відбулася урочиста церемонія офіційного відкриття Дня Європи.

На сцені, встановленій, на головній вулиці Одеси, пройшов великий святковий концерт, у якому взяли участь творчі колективи національно-культурних товариств та переможці конкурсу «Приморський хоровод». А поруч, у Міському саду, було розгорнуте традиційне «Європейське містечко», в наметах якого одесити могли познайомитися з роботою національно-культурних товариств нашого міста, дипломатичних представництв і культурних центрів європейських країн, акредитованих в Одесі, а також поласувати стравами різних національних кухонь.

Цьогоріч особливо широко була представлена Туреччина, котра, як і Україна, прагне вступити до Євросоюзу. Великий «турецький десант», який прибув на святкування Дня Європи в Одесу, знайомив зі своєю країною одразу за багатьма напрямками. Культуру представили молодіжні творчі колективи, які виступали на Дерібасівській. Широкий спектр страв національної кухні представили турецькі кулінари. Ну а майстри торгівлі, якими також славиться Туреччина, привезли з собою широкий асортимент виробів і дозволили одеситам відчути себе на стамбульському базарі.

Завершився День Європи в Одесі виступом у ротонді Міського саду духового оркестру Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової та фестивалем європейського кіно, який пройшов прямо на Дерібасівській.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net