Переглядів: 893

«stART» стартував

«S» — це знак у мистецтві (sign); «t» означає час (time). Останнє слово коментарів не потребує. 14 травня галерея «stART» зібрала своїх перших відвідувачів.

Вона розмістилася у приміщенні Будинку медпрацівників (вул. Грецька, 20), де кілька років поспіль діяла галерея «Ракурс». Вибір логотипу вже є певним свідченням професійності менеджменту. Відкриття виставки, при усій її камерності, справді зібрало як знакових художників нашого часу, так і відомих гостей, переважно людей творчих професій — журналістів, директорів установ, кінорежисерів. Зокрема, можна було бачити Кіру Муратову, театрала і художника Георгія Делієва, чиї твори також були включені в експозицію. Безперечно, це сприймається як вияв довір’я до організаторів, як аванс на майбутнє двом молодими сміливцям, котрі започаткували цей проект — арт-менеджеру Сергієві Остапенку та його партнеру Анні Савкіній. Сергій уже заявляв про себе раніше як куратор кількох резонансних проектів у галереї «Квартира №10», минулорічною виставкою Андрія Коваленка в Одеському художньому музеї тощо.

«Усі художники, крім молодих, які себе ще цілком не розкрили, — це знакові фігури українського малярства, достатньо відомі в світі. Особливість стартової виставки в тому, що роботи надані не самими авторами, а з приватних колекцій. Тому ми не готували каталогу», — пояснив Сергій Остапенко.

Серед учасників виставки такі відомі митці, як Петро Лебединець, Анатолій Фурлет, Олексій Бєлий та Євген Сивоплясов, Микола Прокопенко, Любов Сенчук і Валентина Козяр, Євген Голубенко і Григорій Вовк, інші знані художники. Географічно, крім Одеси, вони представляють також Київ та міста Криму.

Виставка, особливо в центральному залі, вирізняється цілісністю. Це «чистий», абстрактний чи абстрактно-фігуративний живопис, який несе заряд позитивних емоцій, різноманітних медитативних станів і в межах станкового живопису демонструє різноманіття творчих підходів і технічних прийомів. Здається, що в цих творах через суб’єктивізм авторів матеріалізувалися космос, музика сфер чи музичні поклики людської душі. Доповнюють експозицію графіка та колажі.

Більшість тих, хто виступав під час відкриття, акцентували увагу на не достатній сформованості сучасного українського артринку і на не тривалості життя сучасних галерей (від 3 до 5 років). Хочеться вірити, що енергія і креатив молодих, увага співчуваючих їх починанню забезпечать подальшу успішну діяльність галереї, так само як забезпечили її успішний старт.

Володимир КУДЛАЧ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net