Переглядів: 902

Дві світові прем’єри

28 та 29 травня у Великому залі Одеської обласної філармонії відбудеться концерт за участю Національного одеського філармонійного оркестру під орудою заслуженого артиста України Хобарта Ерла та гостей — провідних австрійських музикантів одного з найкращих і найстаріших симфонічних оркестрів у світі — Віденського філармонійного оркестру (Wiener Philharmoniker, 1842) Дитмара Кюбльбека (концертмейстер групи тромбонів) та Райнера Кюбльбека (концертмейстер групи труб), а також арфістки Йоланди Кондонасіс (США).

У програмі — твори Ігоря Стравінського («Сюїта з балету «Жар-птиця», версія 1919 року), Євгена Станковича («Соло для оркестру» та «Баня» з балету «Распутін»). Того вечора, крім досить відомої слов’янської музики, звучатиме західна. Нам пропонують дві світові прем’єри — твори американського та австрійського композиторів, відповідно, Лорена Кайзера («Концерт для арфи з оркестром») та Райнхарда Зюсса («Подвійний концерт для труби і тромбона з оркестром»).

Лорен Кайзер відомий одеській публіці участю у концертній програмі у вересні 2008-го виконанням твору «Ерос». До речі, як редактор і президент видавництва «Карл Фішер» Кайзер видав у США твори українських композиторів М. Лисенка, Є. Станковича та І. Щербакова. Не менш обіцяючим стане виконання твору вихованця віденської музичної школи. П’ятдесятидворічний Райнхард Зюсс є автором багатьох камерних творів для різних сольних інструментів та оркестру, вокальних і пісенних творів, а також Першої симфонії. Нині він займає пост Composer in Residenz — постійного творчого діяча Віденського музичного товариства.

Керівник НОФО Хобарт Ерл має давні стабільні контакти з віденськими музикантами. 2002 року у базовому концертному залі Віденського філармонійного оркестру — Музикферайні (Musikverein) відбувся пам’ятний концерт одеського колективу. Знаменним очікуваний концерт роблять ще дві обставини: твір Лорена Кайзера виконуватиметься у присутності автора. «Подвійний концерт для труби і тромбона з оркестром» Райнхарда Зюсса написаний спеціально на замовлення Національного одеського філармонійного оркестру та його головного диригента і художнього керівника Хобарта Ерла. Після весняної «Європейської ночі музеїв» ми матимемо «Вечір європейської музики» як продовження днів Європи в Україні, що тривають із 17 травня.

Володимир КУДЛАЧ.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net