Переглядів: 931

У дивосвіті рідного краю

24 травня о 15.00 у виставковій залі Одеського обласного центру української культури відбудеться відкриття виставки робіт Ірини Старченко, Богдана Перегінчука та Ніни Побережець — «Дивосвіт рідного краю» (живопис, графіка, скульптура, іграшка).

Ідея виставки — вертикальна структура архетипу світового  дерева (вісь світу), його поділ на три яруси — небесний, земний і підземний, а також істоти, що населяють ці світи. Учасники працюють у різних тех­ніках живопису, графіки та скульптури, але символіка поєднує їхні твори в одну структурну різнопланову композицію, яка і є своєрідним Світовим древом. У роботах відображено світ вірувань і міфологічних уявлень наших предків, світ народних казок і дитячих мрій.

Богдан Перегінчук народився в Одесі. Навчався в Одеському державному художньому училищі ім. М.Б. Грекова на скульптурному відділенні. Займався графікою, скульптурою, дизайном. У 2012 році закінчив художньо-графічний факультет ПНПУ ім. К.Д. Ушинського.

Згодом зацікавився символічним значенням і зображенням тваринного світу у народному орнаменті. З дитинства любив тварин і птахів, малював і ліпив їх. Цей потяг було відтворено у своєрідному зображенні зооморфних символів. Твори автора виконані в особливій графічній манері. Вони цікаві геометричною схемою зображення, чіткими та досконалими лініями, поєднанням кольорів. І якимось особливим магічним змістом.

Ніна Побережець — з Вінниччини. Навчалася в Одеському державному художньому училищі ім. М.Б. Грекова на живописному відділенні. Згодом закінчила факультет української філології ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Більшість її робіт виконані в техніці різьблення по дереву. У своїх творах звертається до скіфського звіриного стилю, слов’янської міфології, української народної іграшки. Тут є боги і птахи, тварини й антропоморфні символічні зображення. Роботи цікаві особливою манерою зображення, рельєфними формами з чіткими плавними лініями схематичного характеру.

Ірина Старченко — харків’янка. Навчалася в Хар­ківському ліцеї мистецтв на художньому відділенні. Закінчила Харківське державне художнє училище, у 2007 році — тамтешню державну академію культури.

У її живописних роботах відображається наш світ у його природній формі, такий, яким він є, яким ми його бачимо. Небо, море і земля є середовищем, у якому живуть і співіснують фізичні та духовні  істоти.

Виставка працюватиме з 24 травня до 14 червня за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20, — щодня з 10.00 до 17.00, крім суботи та неділі.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net