Переглядів: 907

Їм уже по дев’яносто...

Сьогодні тим, хто брав участь у боях, захищав Одесу, працював на фабриках, заводах, у колгоспах в лихоліття війни, — близько 90 років, і далеко не кожен з них може самостійно вийти з дому.

У територіальному центрі соціального обслуговування Приморського району м. Одеси на обліку 116 інвалідів, 515 учасників Великої Вітчизняної війни, 982 пенсіонери, що мають статус «діти війни».

День Перемоги — їхнє улюблене свято, тож вони завжди з нетерпінням чекають на нього. Напередодні наші підопічні зібралися у Музичній вітальні терцентру на концерт «Пісні Перемоги». Привітати ветеранів прийшов улюблений артист одеської публіки, автор-виконавець Олексій Семенищев.

У часи війни були написані унікальні пісні, які виконуються й досі. Олексій співав як відомі, так і напівзабуті фронтові мелодії, як-от «Квіткарка Анюта», «Севастопольський камінь», які старенькі сприймали зі сльозами на очах. Вони тихенько підспівували артисту, створюючи дружню та довірливу атмосферу.

За давньою традицією, територіальний центр соціального обслуговування Приморського району запросив ветеранів відзначити День Перемоги у колі друзів та подруг у кафе. Одеса завжди славилася своїми благодійниками. Цього разу про святковий обід подбали кафе «Шарлотка» (директор

О.Л. Поліщук), кафе «Підкова» (директор С.А. Білявський) і кафе «Ветеран» (директор В.С. Данова). На жаль, багато хто з ветеранів не зміг взяли участі у гостині, оскільки стан здоров’я не дозволяє вийти з дому. А ті ветерани, хто зібрався за святковими столами, згадували воєнні роки, розповідали бо­йові історії, співали фронтових пісень...

Василь Степанович Білокриницький, 1927 року народження, служив снайпером у Київсько-Берлінській танковій дивізії, про­йшов усю Німеччину, де отримав поранення.

Раїса Семенівна Титова під час війни працювала медсестрою в пересувному госпіталі, піклувалася про поранених бійців. І хоча в наступному році їй виповниться 90, Раїса Семенів­на, як справжній солдат, у строю. Вона із задоволенням читала своїм друзям вірші на воєнну тематику, разом з усіма співала улюблених пісень.

Сергій Гаврилович Павловичев пройшов усю війну і дійшов до Берліна. На свято завітав разом з дружиною Лідією Кузьмів­ною, щоб у колі ветеранів відзначити День Перемоги. Саме у цей день 64 роки тому Павловичеви одружилися, тож за святковим столом друзі-ветерани їм бажали «Гірко!». Сергій Гаврилович, поцілувавши дружину, сказав, що все життя з нею йому було солодко.

У святкуванні також брали участь інваліди Великої Вітчизняної війни Леонід Хаїмович Талесник, 1924 року народження, Михайло Романович Саприкін, 1925-го, Микола Михайлович Гостєв, 1928-го, та інші. Усім їм вручили червоні гвоздики.

Співробітники територіального центру соціального обслуговування стараються зробити все можливе, щоб життя ветеранів Великої Вітчизняної війни було безхмарним, щоб  осінь їх життя була золотою.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net