Переглядів: 805

Європейська річкова премія

Європейська річкова премія буде присуджуватися щорічно, починаючи з 2013-го, як нагорода за краще управління річковими басейнами від Уралу до Атлантики. 12 вересня у Відні дві міжнародні організації — The ICPR (Міжнародна комісія з захисту Дунаю) і The International River Foundation (Інтернаціональний річковий фонд) — дадуть старт прису­дження цієї премії.

Участь у здобутті премії буде доступною для всіх природоохоронних організацій, які активно долучаються до екологічно стійкого управління басейнами річок Європи.

Інтернаціональний річковий фонд щорічно прису­джує The Australian Riverprize, а також престижну Thiess International Riverprize, які є одними з найваго­міших нагород у сфері захисту навколишнього середовища. Міжнародна комісія із захисту Дунаю отримала цю премію у 2007 році та бере активну участь у підтримці Європейської річкової премії, а також ідей, що лежать в її основі.

«Європейська річкова премія заснована під час безпрецедентного інтересу до річкових басейнів та управління прісними водами в Європі. Підтримується ця місія такими важливими орієнтирними інструментами, як Водна рамкова директива ЄС, мета якої — домогтися доброї якості води на всіх водних просторах Європи до 2015 року, і Планування заходів з безпеки європейських водних ресурсів, яке стартувало в кінці 2012-го. Важко було вибрати кращий рік для старту Європейської річкової премії, ніж 2013-й — рік UNESCO з кооперації у водному управлінні», — зазначив представник Інтернаціонального річкового фонду Метью Редді (Matthew Reddy).

— МКЗД має чудову історію інтернаціональної кооперації, яка буде розширена завдяки створенню європейського офісу Інтернаціонального річкового фонду та Європейської річкової премії, — зазначив президент комісії Вольфганг Шталзер (Wolfgang Stalzer). — Усі держави, розташовані на Дунаї, зробили свій внесок у транскордонну кооперацію щодо створення сучасної та ефективної системи управ­ління басейном цієї великої річки. І з допомогою Європейської річкової премії ми хотіли б належним чином висловити вдячність та відзначити вагомий підсумок багаторічної роботи. Володар Європейської річковий премії автоматично стає фіналістом у номінації на премію Thiess International Riverprize в наступному році.

Всеєвропейська комісія даватиме оцінку заявкам, що надійдуть, на підставі поданої системи річкового менеджменту, соціальних та економічних переваг, інтегрованого підходу до річкового менеджменту, довгострокового бачення і демонстрації видатних досягнень із захисту навколишнього середовища річок.

— Ми оцінили сотні заявок з усіх континентів, і, на наш погляд, здобувачі з Європи послідовно демонструють інтегрований підхід до річкового менеджменту, який вартий наслідування, — сказав професор Паул Ґрінфілд (Paul Greenfield), голова комісії The Thiess International Riverprize. — Враховуючи походження попередніх інтернаціональних переможців, включаючи європейські річки, такі як Мерсей (на заході Великобританії), Темза, Дром і Дунай, є хороший шанс, що європейські переможці і цього разу зможуть забрати з собою Thiess International Riverprize, — зазначив професор.

Наташа КРІСТЛ,
прес-консультант Міжнародної місії із захисту Дунаю.
м. Відень (Австрія).
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net