№ 29 (21397) субота 6 квітня 2013 року

Переглядів: 1103

Немілостіво просимо до диктатури

Події 4 квітня — чим би вони не закінчилися — показали одне: Віктор Янукович та його команда не впоралися із завданням приборкати Верховну Раду в законних рамках. Виїзне засідання парламенту стало символом безсилля команди молодих реформаторів «Сім’ї», на поталу яким було віддано головний законодавчий орган країни.

Так зване виїзне засідання Верховної Ради мало на меті дві цілі. Перша полягала в демонстрації безглуздості опозиційної тактики спонтанних блокувань трибуни. Фактично, подальший зрив роботи парламенту тепер стає неефективним. Більшість без особливих зусиль може провести засідання де завгодно та приймати будь-які рішення. Друга мета полягала в тому, щоб обійти вимогу опозиції щодо персонального голосування. У Партії регіонів немає стабільних 226 голосів, про що свідчить хоча б той факт, що на останньому «нормальному» засіданні Ради — у вівторок — більшість не змогла ухвалити навіть постанову про святкування річниці комсомолу.

Переглядів: 944

На вшанування до Холодного Яру

20 — 21 квітня в Холодному Яру відбудуться вшанування борців за волю України різних епох — гетьмана Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака. Акція пройде в Медведівці, Івківцях, Мельниках та на хуторі Буда.

Охочих побувати в Холодному Яру запрошують зареєструватися та повідомити своє прізвище, вік і контактний телефон для планування поїздки. Зголоситися можна на електронну адресу: zagrava9@rambler.ru, або за телефонами 068-818-10-08 (Олександр) та 068-268-21-27 (Тетяна). Вартість подорожі (проїзд, ночівля, харчування) приблизно 660 гривень.

Переглядів: 1113

Вахтанґ КІПІАНІ: Ми навіть не знаємо, як здобували незалежність

На запрошення Вільного університету в Одесу з лекцією «Минуле як майбутнє. Історія, медіа і політика» завітав український журналіст, головний редактор сайту «Історична правда», викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові, автор блогу «Захалявне» Вахтанґ Кіпіані. І розпочав він свою лекцію з цікавого спостереження про історичну пам’ять... польських кабанів!

Він показав карту сучасної Польщі, на якій видно, де живуть кабани. «Лінії, які ділять Польщу на територію з кабанами і без них, — це лінії поділу країни в 1792—1795 роках між Росією, Німеччиною та Австрією. Де була Росія — нема кабанів», — зазначив журналіст. Висновків щодо цього факту не робив, показав ще один слайд з картою голосування поляків на президентських виборах: де була Росія — голосували за партію братів Качинських, де була Німеччина — підтримували опонуючу ліберальну партію. «Я не знаю, чому там, де є кабани, голосують за ліберальну партію, а там, де нема, — за правих популістів і консерваторів. Це тема — на подумати», — зауважив Вахтанґ Кіпіані і додав, що з людською історичної пам’яттю все значно складніше.

Переглядів: 850

Мільйонерів Одещини ідентифіковано. Усіх?

Щороку органи Державної податкової служби проводять кампанію декларування доходів громадян. Нинішня відрізняється від попередніх тим, що податківці запровадили новий сервіс — заповнення декларації про майновий стан і доходи в електронному режимі.

Така послуга найбільше сподобалася платникам, у яких різняться адреси реєстрації та фактичного проживання. Оскільки декларацію про майновий стан потрібно подавати за місцем реєстрації фізичної особи, тож тепер не потрібно зайвий раз витрачатися на дорогу та простоювати в чергах. Електронний ключ цифрового підпису і відповідне програмне забезпечення надаються безкоштовно. А ще для зручності платників податків відкрито 19 центрів обслуговування, в яких кожному надають консультації з питань застосування норм податкового законодавства, у тому числі й щодо порядку заповнення декларації про доходи.

Переглядів: 1835

Правда про хліб

Цілі покоління виховувалися на незаперечних істинах: «Хліб — всьому голова», «Хліб — наше багатство», «Буде хліб — буде й пісня...» Хліб наділено навдивовижу багатьма означеннями: він — святий і дорогий, чесний і гіркий, зароблений і дармовий, зрештою, духмяний і смачний... Хліб є повсякденним харчем мільйонів людей, але мало хто знає, яка боротьба розгортається сьогодні у світі за збільшення його біологічної цінності, як серйозно постає питання про його якість, а отже, і про вплив на здоров’я людини.

Ми звернулися до авторитетного вченого у цій сфері досліджень, завідувача відділу генетичних основ селекції Селекційно-генетичного інституту — Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення доктора біологічних наук Олександра РИБАЛКИ і попросили розповісти, чому до хліба сьогодні прикута особлива увага науковців всього світу, чого досі не знають українські споживачі, на відміну від жителів розвинутіших країн, і, головне, що рекомендують у цій ситуації фахівці.

Переглядів: 812

Роботодавці на сезон

Готуй сани влітку, а воза взимку. Саме за таким принципом на міжнародному кадровому порталі HeadHunter з’являється більшість сезонних вакансій. Наприклад, перші вакансії на період весна—літо 2013-го почали публікувати ще в середині січня. Такий підхід дає можливість заздалегідь планувати високий сезон, як роботодавцям, так і тим, хто збирається працювати замість відпустки.

Нинішнього року кількість сезонних вакансій дещо зменшиться порівняно з минулим, коли до футбольного чемпіонату «Євро-2012» створювалися додаткові тимчасові робочі місця.

Переглядів: 884

Ангеловський характер

Закінчення. Початок у номерах за 30 березня та 4 квітня.

Розділ з рукопису історико-краєзнавчої повісті «Березівка твоя і моя»

Юрій Дяченко, не довчившись у педіні, командував в обложеній Одесі ротою винищувального батальйону, а евакуювавшись, потрапив у льотне училище, розташоване в Грузії, блискуче закінчив його і був залишений інструктором з підготовки пілотів-винищувачів. Рвався на передову — не відпускали. Підготувавши 38 бойових льотчиків, усе ж зумів, пішовши на хитрість, вирватися на фронт. А хитрість полягала в тому, що один з його учнів упродовж двох років виріс до командира дивізії винищувальної авіації й на прохання вчителя витребував того до себе у з’єднання. До кінця війни Юрій Трохимович Дяченко (пригадуєте начальника станції в Березівці — його батька?) збив у повітряних боях вісім фашистських стерв’ятників. Він першим посадив 29 квітня 1945 року Яка-3, подарованого комсомолом міста Кузнецька, на щойно відбитий центральний берлінський аеродром Темпельгоф. А 8 травня 1945-го старший лейтенант Юрій Дяченко су­проводжував своїм винищувачем літаки союзників з комісії щодо підписання акта про капітуляцію гітлерівської Німеччини. Наступного дня брав участь у повітряному параді над Берліном. То були історичні події! Знав би Василь Михайлович, яким стане син його дочки Зінаїди, його внук Юрій!..

Переглядів: 1002

Юрій ТКАЧЕНКО: Спочатку — культура, а потім — економіка!..

Напередодні концерту, який відбувся 22 березня в Одеській обласній філармонії, гість — диригент, професор Московського державного університету культури і мистецтв Юрій Ткаченко та одеський скрипаль Олексій Семененко дали прес-конференцію. У програмі вечора були заявлені твори відомих романтиків Роберта Шумана (Концерт для скрипки з оркестром) і Петра Чайковського (Вальс-скерцо для скрипки з оркестром), а також прем’єрний для Одеси твір сучасного російського композитора Олександра Чайковського (Симфонія № 3).

Прес-конференція з чільними учасниками майбутнього дійства Юрієм Ткаченком та Олексієм Семененком згодом переросла в невимушену розмову, обмін думками. У ній взяли участь відомий одеський журналіст Марина Ровінська та автор цих рядків.

Переглядів: 949

Декоративно-ужиткова краса

У Художньому музеї Одеси триває розлога виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва.

Серед численних експонатів — художня обробка скла, текстилю, металу, декоративний розпис, кераміка, ювелірне мистецтво, твори, виконані в інших техніках, монументально-декоративний живопис та скульптура, народно-декоративне мистецтво.

Переглядів: 6811

Дід Товкач і його гроші

Тільки-но стрілки годинника зверху злипнуться, лікарняний люд наставляє вуха: чи не брязкає бідончиками та каструлями санітарка? Загримить посуд — скоро зачовгають коридором капці, заклацають ложки. Обід!

Усі, хто на ногах, поспішають «за гарячим». Для хворих то ще й моціон, нагода пройтися коридором, розім’яти залежані кістки, перемовитися словом із знайомими.

Майже кожного провідують, приносять гостинці, бігають до аптек за ліками. Тумбочки заставлені баночками і пакетами. Та зимно: у палатах холодно; вітер виє і викручує гіляки за вікнами — дерева стогнуть, але терплять. І люди терплять, сподіваючись на швидке одужання. І хочуть гарячого, щоб погріти душі.

Переглядів: 1071

На консультацію — до фахівця

З нагоди свого п’я­ти­річ­чя багатопрофільна полі­клініка INTO-SANA впродовж квітня проводить акцію вихідного дня.

Кожної квітневої неділі за символічну плату — 1 гривню — одесити матимуть нагоду одержати консультацію профільного лікаря, дізнатися про стан свого здоров’я і засоби для профілактики хвороб. Прийоми — тематичні. Так, 7 квітня в INTO-SANA проводитиметься день профілактики дерматологічних захворювань; 14 квітня — цукрового діабету; 21 квітня — сезонної алергії; 28 квітня — гіпертонічної хвороби.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net