Переглядів: 1878

Безбар’єрна «полуничка»

Дитяча порнографія стала доступнішою. Такий сумний факт констатувало управління боротьби з кіберзлочинністю ГУ МВС України в Одеській області на нещодавній прес-конференції.

Як зауважують правоохоронці, любителі дитячої еротики, які хочуть підзаробити, більше не морочаться зі створенням підпільних фотостудій, що експлуатують оголені тіла неповнолітніх. А й справді: навіщо шанувальникам «гостренького» витрачатися на оренду приміщень та вигадувати приводи, щоб заманити майбутніх моделей-малоліток у свої фотоательє, коли всі потрібні знімки в абсолютно вільному доступі спокійно і без зайвого шуму вже давно можна знайти на форумах і сайтах у соціальній павутинні? Там і п’ятирічна Клава на сторіночці своєї мами «вКонтакті» відшукається, і «гордість» новонародженого Славика в «Однокласниках», і навіть «недоспілі перси» 16-річної бунтарки Наді, що «прагне вдало вийти заміж за іноземця» (а то й відразу за декількох) на одному з форумів шлюбного агентства знайдуться...

«Якщо є прив’язка до Одеської області, то, певна річ, ми стараємося відшукати правопорушників. Подібний випадок був у лютому — фото «викачували» з популярного серед молоді сайта «вКонтакті». Зловмисників знайшли і покарали», — сказав начальник управління боротьби з кіберзлочинністю Юрій Виходцев (на знімку). За такі та схожі злочини, залежно від виду дитячої порнографії, відповідно до Закону України «Про кіберзлочинність» передбачена сувора відповідальність. «Кримінальне покарання строком від 5 до 10 років або від 7 до 12 років. Все залежить від складності і виду порнографії», — пояснив посадовець.

За його словами, масштабами поширення дитячої порнографії давно зацікавилася світова громадськість, особливо — Організація безпеки і співробітництва у Європі. Річ у тому, що цей сектор «милування діточками» в нашій країні носить дещо специфічний характер: фільми за участю малечі знімають у нас, де «людський матеріал» дешевший, а дивляться в Західній Європі, де більше заможних покупців. «Поки відзняту продукцію перевозили контрабандним способом на відеокасетах і дисках, це явище мало відносно скромні масштаби. Але коли стало можливим через Інтернет передавати ігрові порносюжети в режимі реального часу, попит збільшився неймовірно. Саме з цією проблемою пов’язана історія створення управління боротьби з кіберзлочинністю, яке функціонує нині в структурі МВС. Наше завдання — запобігати подібним явищам», — відзначили у відомстві.

На думку фахівців, ефект від кримінального покарання за дитячу порнографію  самими жертвами мало помітний: вони на все життя стають заручниками пережитого, їхні фізичні і моральні травми жодними грошима не відкупиш. Тим більше, дати гарантії, що подібного роду знущання не повторяться, ніхто не може. «Єдине, що можна порадити одеситам в цьому випадку, — не розміщувати фото- і відеопродукцію в жанрі «ню» у соцмережах. Контролювати роботу з комп’ютерами своєї дитини. І самому поменше на різних сайтах «зависати»», — підсумував Юрій Виходцев.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net